Porównaj oferty

Cena prądu w PGNIG w 2024 r

Niestabilna sytuacja gospodarcza, rosnące ceny węgla oraz zwiększony popyt na energię elektryczną w ostatnich latach sprawił, że wraz z początkiem 2024 roku ceny prądu poszybowały w górę, przekładając się tym samym na wyższe rachunki za energię elektryczną zarówno w przypadku gospodarstw domowych, jak i odbiorców biznesowych. Wzrost cen energii elektrycznej można obecnie zaobserwować u każdego sprzedawcy prądu, w tym także PGNiG. Ile wobec tego wynosi obecnie w PGNiG cena za 1 kWh prądu?

Cena prądu PGNiG — aktualne stawki za 1 kWh energii elektrycznej

PGNiG, czyli Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA to grupa kapitałowa, która jest kojarzona przede wszystkim ze sprzedażą oraz dystrybucją gazu. Od 2012 roku rozpoczęła ona jednak także sprzedaż energii elektrycznej zarówno dla klientów biznesowych, jak i gospodarstw domowych. Warto przy tym zaznaczyć, że część sprzedawanej przez tę firmę energii elektrycznej produkowana jest w Elektrociepłowni Siekierki i Żerań znajdujących się w Warszawie. Pozostała energia elektryczna kupowana jest natomiast przez PGNiG na Towarowej Giełdzie Energii, dlatego też cena prądu w jej przypadku nie mogła również oprzeć się podwyżkom wynikającym z wysokości stawek za 1 MWh prądu obowiązujących na TGE w 2021 roku.

W związku z tym aktualne w PGNiG cena za 1 kWh prądu wynosi:

Dodatkowo należy także pamiętać, że cena energii w PGNiG zależna jest również od taryfy wybranej przez jej klientów, na podstawie której wyliczane są wysokości rachunku za prąd.

Atrakcyjna oferta prąd i gaz w PGNiG, która pozwala zmniejszyć wysokość rachunków za prąd

Choć ceny prądu w PGNiG utrzymują się na podobnym poziomie jak w przypadku innych sprzedawców energii elektrycznej, firma ta posiada dla swoich klientów specjalną ofertę w postaci pakietów związanych z dostarczaniem gazu oraz prądu na podstawie jednej umowy. Do największych atutów, jakimi wyróżnia się zakup prądu i gazu w pakiecie zaliczyć można przede wszystkim brak naliczanej opłaty handlowej, która wpływa na wysokość comiesięcznych rachunków zarówno w przypadku sprzedaży gazu, jak i prądu.

Dodatkowo ceny prądu i gazu kupowanego od PGNiG w ramach pakietu PiG są również nieco niższe, niż w przypadku kiedy byłyby one sprzedawane na podstawie dwóch oddzielnych umów. Dlatego też rozwiązanie to jest ciekawą opcją na obniżenie rachunku w ciągu roku. Należy jednak pamiętać, że oferta ta skierowana jest wyłącznie do obecnych klientów PGNiG posiadających podpisane umowy na sprzedaż gazu lub energii elektrycznej.