Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo
Strona główna > Aktualności > Rynek energii > Samochód elektryczny oddający energię do sieci już w planach

Samochód elektryczny oddający energię do sieci już w planach

12345

Ocena 5.0/5 (1 głosy/ów)

Samochód elektryczny oddający energię do sieci już w planach
W projekt zaangażowały się znane marki, do których należą Volkswagen AG, producent inwerterów fotowoltaicznych SMA, jak również renomowany Instytut Frauenhofera oraz lokalny dostawca energii Lichtblick. Projekt uzyskał ponadto dofinansowanie niemieckiego, federalnego ministerstwa środowiska. Rynek samochodów ekologicznych, czy hybrydowych wciąż się rozwija, z roku na rok jesteśmy zaskakiwani parametrami samochodów i ich możliwościami.

Test baterii

Wspomniane firmy zbadają z kolei możliwość wykorzystania baterii samochodów elektrycznych do magazynowania energii. Do pilotażowego projektu 20 elektrycznych samochodów e-up przekaże Volkswagen. Samochody dostarczone do klientów, którzy zaangażują się w realizację projektu, będą nie tylko magazynować produkowaną energię, ale także oddadzą ją do sieci w wybranym okresie. Działanie takie będzie możliwe dzięki specjalnej technologii magazynowania i przygotowanemu specjalnie pod projekt oprogramowaniu.

Zarządzanie wyprodukowaną energią

Zastosowanie takiego mechanizmu jest krokiem w kierunku inteligentnego zarządzania produkcją i sprzedażą energii, a także w kierunku stabilizacji sieci i zbalansowania produkcji energii w systemach fotowoltaicznych czy wiatrowych. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu posiadacze testowych e-up-ów będą mieli duże możliwości elastycznego wykorzystywania energii i będą mogli zdecydować, ile energii magazynować w aucie, a ile i kiedy oddać do sieci. Biorący udział w projekcie SMA podjął się zadania dostarczenia dwukierunkowej stacji ładowania samochodów elektrycznych do zastosowania w biorących udział w projekcie gospodarstwach domowych. Z kolei Instytut Frauenhofera zajmie się monitoringiem całego systemu. Współpraca tak dużych jednostek może dać bardzo ciekawe i zadowalające efekty. Nowe rozwiązania na rynku spowodują ponadto obniżenie cen obecnych samochodów elektrycznych.
źródło: gramwzielone.pl

Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

optimalenergy.pl

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka działająca tylko i wyłącznie w obszarze tematyki związanej z prądem i gazem. Od 2010 roku piszemy o rynku energii, tworzymy raporty i rankingi, które pomagają obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Powrót