Porównaj oferty

4 kwi 2015

Prąd - baza wiedzy

Porównanie cen energii elektrycznej 2015

Do zmiany sprzedawcy energii elektrycznej zachęcają nas reklamy w gazetach, internecie czy też telewizji. Głównym czynnikiem mającym nakłonić nas do zmiany sprzedawcy prądu jest to, że porównanie cen energii elektrycznej w odniesieniu do naszego obecnego sprzedawcy wskazuje możliwość wygenerowania oszczędności. Czy tak faktycznie jest, a jeśli tak to gdzie zapłacimy najmniej?

Wróć do: Aktualności Porównanie cen energii elektrycznej 2015

Porównanie cen energii elektrycznej - sprzedawcy z urzędu.

Zaczniemy od odpowiedzi na pytanie: czy w każdym miejscu w Polsce płacimy/możemy zapłacić tyle samo za prąd? Odpowiedź na to pytanie rozbijemy na dwa warianty:
  • po pierwsze jeśli nigdy nie zmieniliśmy sprzedawcy energii elektrycznej w naszym domu lub firmie płacimy tzw. stawki taryfowe, czyli takie, które najczęściej raz do roku (lub raz na pół roku) zatwierdza Urząd Regulacji Energetyki na podstawie przesyłanych przez sprzedawców z urzędu wniosków taryfowych. Te stawki są różne w zależności od miejsca naszego zamieszkania.
  • po drugie, bez względu na to, w którym miejscu w Polsce się znajdujemy mamy dostęp do praktycznie takich samych ofert cenowych. Zdarza się, że część sprzedawców działa tylko i wyłącznie na określonym terenie naszego kraju. W bardzo łatwy sposób można to zweryfikować korzystając z narzędzia, gdzie porównanie cen prądu odbywa się automatycznie i które jest na bieżąco aktualizowne. To nasza porównywarka cen energii elektrycznej, w której po wyborze czy chcemy zobaczyć oferty na tani prąd dla domu czy ma się nam pokazać energia elektryczna dla firm w najlepszej cenie pytamy o podanie kodu pocztowego. To właśnie na jego podstawie możeby bez probemu określić czy oferta danego sprzedawcy prądu jest dostępna we wskazanej przez Was lokalizacji.

Porównanie cen prądu

Porównanie cen energii elektrycznej w 2015 roku

Porównywarka cen energii elektrycznej - OptimalEnergy.pl to najprostsze, a jednocześnie najbardziej wiarygodne narzędzie po porównania ofert sprzedawców energii elektrycznej.

Rozwijający się rynek energii elektrycznej, a co za tym idzie coraz większa ilość dostępnych ofert powoduje, że sprzedawcy tworząc oferty sprzedaży prądu łączą je z innymi usługami. Przez to coraz trudniej jest porównać te oferty, bo nie odnoszą się one tylko i wyłącznie do ceny z kWh i wysokości opłaty handlowej, ale także do różnego rodzaju innych "bonusów", które finalnie mają dać nam większą korzyść, ale czy tak faktycznie jest?

Porównanie cen energii elektrycznej w ofertach łączonych

Jest to swojego rodzaju wyzwanie dla porównywarek cen energii elektrycznej takich jak optimaleneryg.pl. Optimal Energy jako pierwsza porównywarka cen prądu w Polsce wprowadziła pola uwzględniające "dodatkowe" korzyści jakie nieść za sobą mogą tzw. oferty łączone. Jednocześnie jeszcze większą uwagę zwracamy na "wciskanie" opłat dodatkowych, które w przypadku niektórych sprzedawców nie są ujawniane. Pokazujemy takie opłaty w "Szczegółach ofert" wygenerowanych przez nas system, dzięki czemu przedstawiamy pełny obraz skąd tak naprawdę biorą się różnice w wysokościach oszczędności jakie można wygenerować.

porównanie cen energii elektrycznej 2015

Jak najlepiej przeprowadzić porównanie cen energii elektrycznej?

My ze swojej strony zapewniamy w pełni automatyczne i wiarygodne narzędzie, dzięki któremu bez pośpiechu można sprawdzić ile tak naprawdę możemy zyskać zmieniając sprzedawcę prądu. To czy pakiety z dodatkowymi usługami są faktycznie dla nas korzystne musimy ocenić sami, bo tak naprawdę nie ze wszystkich dodatkowych usług każdy z nas będzie korzystał w takim samym stopniu. Podstawa, to wiedzieć jak odczytać rachunek za prąd, pomoże w tym nasz film instruktażowy dotyczący rachunku za energię.

Optimal Energy koncentruje się na porównywaniu cen za prąd. Wszystkie inne korzyści są przedstawiane dodatkowo, a nie wystawiane w pierwszym szeregu jako największa korzyść dla klienta. Zmieniając sprzedawcę prądu musicie pamiętać o tym, że cena energii elektrycznej to podstawa, a całą resztę należy traktować tylko i wyłącznie jako dodatek.


Oceń artykuł bez dodawania komentarza

5 (3 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić