optimal energy

O OptimalEnergy.pl piszą największe media w Polsce:

Energianews
Tvn 24
Wprost

baner reklamowy po prostu energia

Strona główna > Aktualności > Porównanie cen energii elektrycznej > Porównanie cen energii elektrycznej 2015

Porównanie cen energii elektrycznej 2015

12345

Ocena 5.0/5 (1 głosy/ów)

Porównanie cen energii elektrycznej 2015

Do zmiany sprzedawcy energii elektrycznej zachęcają nas reklamy w gazetach, internecie czy też telewizji. Głównym czynnikiem mającym nakłonić nas do zmiany sprzedawcy prądu jest to, że porównanie cen energii elektrycznej w odniesieniu do naszego obecnego sprzedawcy wskazuje możliwość wygenerowania oszczędności. Czy tak faktycznie jest, a jeśli tak to gdzie zapłacimy najmniej?

Porównanie cen energii elektrycznej - sprzedawcy z urzędu.

Zaczniemy od odpowiedzi na pytanie: czy w każdym miejscu w Polsce płacimy/możemy zapłacić tyle samo za prąd? Odpowiedź na to pytanie rozbijemy na dwa warianty:

  • po pierwsze jeśli nigdy nie zmieniliśmy sprzedawcy energii elektrycznej w naszym domu lub firmie płacimy tzw. stawki taryfowe, czyli takie, które najczęściej raz do roku (lub raz na pół roku) zatwierdza Urząd Regulacji Energetyki na podstawie przesyłanych przez sprzedawców z urzędu wniosków taryfowych. Te stawki są różne w zależności od miejsca naszego zamieszkania. O tym gdzie jest najtańszy, a gdzie najdroższy prąd w Polsce pisaliśmy we wcześniejszym artykule.
  • po drugie, bez względu na to, w którym miejscu w Polsce się znajdujemy mamy dostęp do praktycznie takich samych ofert cenowych. Zdarza się, że część sprzedawców działa tylko i wyłącznie na określonym terenie naszego kraju. W bardzo łatwy sposób można to zweryfikować korzystając z narzędzia, gdzie porównanie cen energii elektrycznej odbywa się automatycznie i które jest na bieżąco aktualizowne. To nasza porównywarka cen energii elektrycznej, w której po wyborze czy chcemy porównać ceny prądu dla domu czy porównać ceny prądu dla firmy pytamy o podanie kodu pocztowego. To właśnie na jego podstawie możeby bez probemu określić czy oferta danego sprzedawcy prądu jest dostępna we wskazanej przez Was lokalizacji.

Porównanie cen energii elektrycznej w 2015 roku

Porównywarka cen energii elektrycznej - OptimalEnergy.pl to najprostsze, a jednocześnie najbardziej wiarygodne narzędzie po porównania ofert sprzedawców energii elektrycznej. O tym jak działa porównywarka cen możecie przeczytać tutaj: http://optimalenergy.pl/porownanie-cen-energii-elektrycznej/.

Rozwijający się rynek energii elektrycznej, a co za tym idzie coraz większa ilość dostępnych ofert powoduje, że sprzedawcy tworząc oferty sprzedaży prądu łączą je z innymi usługami. Przez to coraz trudniej jest porównać te oferty, bo nie odnoszą się one tylko i wyłącznie do ceny z kWh i wysokości opłaty handlowej, ale także do różnego rodzaju innych "bonusów", które finalnie mają dać nam większą korzyść, ale czy tak faktycznie jest?

Porównanie cen energii elektrycznej w ofertach łączonych

Jest to swojego rodzaju wyzwanie dla porównywarek cen energii elektrycznej takich jak optimaleneryg.pl. Optimal Energy jako pierwsza porównywarka cen prądu w Polsce wprowadziła pola uwzględniające "dodatkowe" korzyści jakie nieść za sobą mogą tzw. oferty łączone. Jednocześnie jeszcze większą uwagę zwracamy na "wciskanie" opłat dodatkowych, które w przypadku niektórych sprzedawców nie są ujawniane. Pokazujemy takie opłaty w "Szczegółach ofert" wygenerowanych przez nas system, dzięki czemu przedstawiamy pełny obraz skąd tak naprawdę biorą się różnice w wysokościach oszczędności jakie można wygenerować.

porównanie cen energii elektrycznej 2015

Jak najlepiej przeprowadzić porównanie cen energii elektrycznej?

My ze swojej strony zapewniamy w pełni automatyczne i wiarygodne narzędzie, dzięki któremu bez pośpiechu można sprawdzić ile tak naprawdę możemy zyskać zmieniając sprzedawcę prądu. To czy pakiety z dodatkowymi usługami są faktycznie dla nas korzystne musimy ocenić sami, bo tak naprawdę nie ze wszystkich dodatkowych usług każdy z nas będzie korzystał w takim samym stopniu.

Optimal Energy koncentruje się na porównywaniu cen za prąd. Wszystkie inne korzyści są przedstawiane dodatkowo, a nie wystawiane w pierwszym szeregu jako największa korzyść dla klienta. Zmieniając sprzedawcę prądu musicie pamiętać o tym, że cena energii elektrycznej to podstawa, a całą resztę należy traktować tylko i wyłącznie jako dodatek.

Powrót