Porównaj oferty

Volvo XC 20

Nowoczesne Volvo XC 20 to model samochodu elektrycznego, który ma być konkurencją dla innych aut elektrycznych przeznaczonych głównie do jazdy miejskiej. Producent nie ukrywa, iż planuje wprowadzenie na rynek nowoczesnego modelu auta elektrycznego w segmencie premium dla mniejszych crossoverów. Nowe Volvo XC 20, póki co pozostaje w fazie projektowania oraz planowania, choć producent zapewnia, iż prędzej czy później wprowadzi rzeczony model na rynek. Warto dodać, że do 2025 roku marka planuje wdrożyć jako ponad połowę samochodów dostępnych w ofercie właśnie auta elektryczne.

Volvo XC 20 - zasięg

Dane dotyczące zasięgu oraz dokładnej pojemności baterii nie są jeszcze znane, gdyż samochód pozostaje wciąż w zakładkach koncepcyjnych producenta. Można jednak zakładać, że średni zasięg tego niewielkiego crossovera będzie oscylować w granicy kilkuset kilometrów. Taki wynik pozwoli na komfortowe podróżowanie po miejskiej dżungli, ale także umożliwi niedalekie wypady poza miasto.

Volvo XC 20 - dane techniczne

Specyfikacja techniczna modelu Volvo XC 20 nie została jeszcze podana przez specjalistów marki Volvo. Nie ulega jednak wątpliwości, że samochód pod względem specyfikacji, jak i wyglądu zewnętrznego na pewno przyciągnie uwagę wielu konsumentów poszukujących wygodnego i szybkiego crossovera. Zanim poznasz dokładną specyfikację modelu Volvo XC 20, koniecznie sprawdź, jakie są wady i zalety samochodów elektrycznych.