Porównaj oferty

Volvo XC 40

Wyróżnione w 2018 roku tytułem Europejskiego Samochodu Roku Volvo XC40 w 2019 roku zaprezentowane zostało w wersji z w pełni elektrycznym silnikiem. Do salonów sprzedaży trafiło ono natomiast na początku 20021 roku. Volvo XC40 to klasyczny elektryczny SUV, który jest jednocześnie najmniejszym z modeli tego typu pojazdów w gamie szwedzkiego koncernu samochodowego. Wyróżnia się ono na drogach jednak nie tylko za sprawą zielonych tablic, ale także swojego designu bazującego na braku zbędnych ozdobników i prostych liniach. Jego producent jak przystało na Volvo, nie zapomniał także o kwestiach bezpieczeństwa, z których słynie ta marka. Wymiary Volvo XC40 to natomiast 442,5 centymetra długości, 203,4 centymetra szerokości wraz z lusterkami oraz 165,2 centymetra wysokości. Osie w tym modelu zostały z kolei rozstawione na szerokości 270,2 centymetra. Warto również wspomnieć, że Volvo XC40 oprócz wersji elektrycznej dostępne jest także do kupienia wraz z silnikami spalinowymi oraz w wersji hybrydowej.

Volvo XC40 — cena w Polsce

Szwedzki koncern samochodowy w przypadku elektrycznego modelu Volvo XC40 postawił na prostotę nie tylko jeśli chodzi o jego stylistykę, ale także ofertę jego sprzedaży. Dostępny jest on bowiem w salonach wyłącznie w jednej wersji silnikowej oraz z dwoma wariantami wyposażenia. W związku z tym za Volvo XC40 Recharge należy obecnie zapłacić w salonach sprzedaży od 268 150 złotych. W skład jego podstawowego wyposażenia wchodzi natomiast między innymi:

  • automatyczna klimatyzacja dwustrefowa,
  • system informacji o znakach drogowych,
  • system kontroli martwego pola,
  • kamera 360 stopni obejmująca obraz wokół całego samochodu,
  • wbudowany asystent Google wraz z nawigacją,
  • sportowa kierownica,
  • tekstylna tapicerka.

Za Volvo XC40 z rozszerzonym pakietem wyposażenia należy z kolei zapłacić minimum od 287 150 złotych. Każdy z modeli dostępny jest natomiast w 8 kolorach nadwozia do wyboru, co pozwala go spersonalizować pod względem zewnętrznego wyglądu do indywidualnych upodobań.

Volvo XC40 — zasięg

Jeśli chodzi o zasięg, jaki oferuje Volvo XC40 dla kierowców wynosi on według standardu WLTP do 416 kilometrów. Model ten posiada bowiem zastosowany akumulator o pojemności 78 kWh, a jego średnie zużycie energii elektrycznej na 100 kilometrów plasuje się na poziomie 23,9 kWh.

Na naładowanie akumulatora w Volvo XC40 do 80% za pomocą szybkiej ładowarki o mocy 150 kW potrzeba natomiast około 33 minut. W przypadku zastosowania ładowarki o mocy 50 kW taki sam stan baterii można z kolei otrzymać po około 4 godzinach.

Volvo XC40 — dane techniczne

Pod swoją maską Volvo XC40 Recharge skrywa dwa silniki o mocy 408 koni mechanicznych i maksymalnym momencie obrotowym na poziomie 660 Nm. W związku z tym przyspiesza on od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,9 sekundy, pozwalając przy tym osiągnąć nim maksymalną prędkość do 180 km/h. Oznacza to więc, że Volvo XC40 pomimo w pełni elektrycznego napędu zapewnia wiele frajdy podczas jego prowadzenia. Moc z silnika przekazywana jest w tym modelu za pomocą 1-biegowej przekładni redukcyjnej. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technologicznym ten model szwedzkiego crossovera idealnie sprawdza się zarówno w mieście, jak i w trudnym terenie.