Oferta magazynowania energii z podzespołami Kostal
Firma Kostal dostarcza falownik PLENTICORE Plus, który sprawdza się do magazynowania wytworzonej energii elektrycznej i wykorzystania jej w sposób zoptymalizowany do konsumpcji własnej. Falownik ten współpracuje z magazynami energii, jak również z fotowoltaiką bez konieczności instalacji dodatkowych rozwiązań. Zaletą falownika PLENTICORE Plus jest jego kompatybilność z akumulatorami wysokonapięciowymi, zapewniając niskostratne magazynowanie energii.
Magazyny energii z podzespołami Kostal dla domu i biznesu
Firma Kostal stawia na innowacyjne rozwiązania. Inwestując w falowniki oferowane przez firmę Kostal (m. in. PIKO lub PLENTICORE Plus) klient zarówno indywidualny jak i biznesowy otrzymuje:
- niezależność energetyczną od przerw w dostawach prądu
- niższe koszty energii
- zieloną energię - źródło energii odnawialne i przyjazne dla środowiska
W przypadku falownika PLENTICORE Plus możliwe jest podłączenie innych niż instalacja fotowoltaiczna źródeł energii elektrycznej, m. in. podłączenia układu kogeneracyjnego, turbiny wiatrowej czy kolektorów słonecznych. Natomiast falownik PIKO to falownik akumulatorowy, za pomocą którego można generować i tymczasowo przechowywać własną energię elektryczną, a w razie potrzeby przekazywać ja z powrotem do sieci elektrycznej. Daje to możliwość osiągnięcia aż do 80% samowystarczalności. Modele falowników do wykorzystania w domach:
- falowniki jednofazowe PIKO MP Plus dla segmentu małej mocy 1,5-5,0 kW. W domach dobrze działają gdy mamy magazyn energii 5 kWh lub mniej.
- falowniki trójfazowe PLENTICORE Plus elastyczne, komunikatywne i praktyczne w klasach mocy 3,0-10,0 kW
Modele przeznaczone do wykorzystania w instalacjach przemysłowych:
- PIKO NG w wersjach 12, 15, 17, 20 kW
- PIKO CI w wersjach 30, 50, 60 kW
Opinie o magazynach energii z podzespołami Kostal
Firma Kostel dostarcza wysokiej klasy falowniki. Podzespoły te są kompatybilne z wysokiej klasy akumulatorami. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, falowniki firmy Kostal dają możliwość rozbudowy instalacji fotowoltaicznej o funkcję magazynowania energii. A budowa dostosowanego do potrzeb gospodarstwa domowego czy firmy magazynu energii daje przede wszystkim:
- ograniczenie negatywnego wpłyeu na środowisko naturalne (nieelmisyjne źródło prądu)
- enenrgetyczne oszszczędności na rachunkach za prąd (źrodło prądu - słońce - jest darmowe)
- stabilność energetyczną i zapewnienie ciągłości dostaw prądu niezależenie od bieżącej sytuacji w sieci energetycznej