Porównaj oferty
Magazyny energii Kostal opinie
OptimalEnergy

Magazyny energii Kostal opinie

5 (2 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie
O firmie

Firma Kostal to firma rodzinna i technologiczna. Została założona w 1912 roku w Ludenscheid w Niemczech. Podczas swojej ponad stuletniej działalności zawsze opierała się na zespołowym wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań. Firma Kostal jest wiodącym dostawcą falowników i systemów magazynowania energii od 2006 roku. Dział przemysłowy Kostal Photovoltaics oferuje rozwiązania w zakresie wytwarzania i wykorzystywania energii elektrycznej w sposób zrównoważony i inteligentny. Jako wiodący na rynku producent trójfazowych falowników fotowoltaicznych, firma współpracuje z partnerami, z którymi dostarcza rozwiązań dla instalacji fotowoltaicznych dowolnej wielkości.

Nazwa spółki

Leopold Kostal GmbH & Co. KG

Adres siedziby

An d. Bellmerei 10
58513 Lüdenscheid

Oferta magazynowania energii z podzespołami Kostal

Firma Kostal dostarcza falownik PLENTICORE Plus, który sprawdza się do magazynowania wytworzonej energii elektrycznej i wykorzystania jej w sposób zoptymalizowany do konsumpcji własnej. Falownik ten współpracuje z magazynami energii, jak również z fotowoltaiką bez konieczności instalacji dodatkowych rozwiązań. Zaletą falownika PLENTICORE Plus jest jego kompatybilność z akumulatorami wysokonapięciowymi, zapewniając niskostratne magazynowanie energii.

Magazyny energii z podzespołami Kostal dla domu i biznesu

Firma Kostal stawia na innowacyjne rozwiązania. Inwestując w falowniki oferowane przez firmę Kostal (m. in. PIKO lub PLENTICORE Plus) klient zarówno indywidualny jak i biznesowy otrzymuje:

  • niezależność energetyczną od przerw w dostawach prądu
  • niższe koszty energii
  • zieloną energię - źródło energii odnawialne i przyjazne dla środowiska

W przypadku falownika PLENTICORE Plus możliwe jest podłączenie innych niż instalacja fotowoltaiczna źródeł energii elektrycznej, m. in. podłączenia układu kogeneracyjnego, turbiny wiatrowej czy kolektorów słonecznych. Natomiast falownik PIKO to falownik akumulatorowy, za pomocą którego można generować i tymczasowo przechowywać własną energię elektryczną, a w razie potrzeby przekazywać ja z powrotem do sieci elektrycznej. Daje to możliwość osiągnięcia aż do 80% samowystarczalności. Modele falowników do wykorzystania w domach:

  • falowniki jednofazowe PIKO MP Plus dla segmentu małej mocy 1,5-5,0 kW. W domach dobrze działają gdy mamy magazyn energii 5 kWh lub mniej.
  • falowniki trójfazowe PLENTICORE Plus elastyczne, komunikatywne i praktyczne w klasach mocy 3,0-10,0 kW

Modele przeznaczone do wykorzystania w instalacjach przemysłowych:

  • PIKO NG w wersjach 12, 15, 17, 20 kW
  • PIKO CI w wersjach 30, 50, 60 kW

Opinie o magazynach energii z podzespołami Kostal

Firma Kostel dostarcza wysokiej klasy falowniki. Podzespoły te są kompatybilne z wysokiej klasy akumulatorami. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, falowniki firmy Kostal dają możliwość rozbudowy instalacji fotowoltaicznej o funkcję magazynowania energii. A budowa dostosowanego do potrzeb gospodarstwa domowego czy firmy magazynu energii daje przede wszystkim:

  • ograniczenie negatywnego wpłyeu na środowisko naturalne (nieelmisyjne źródło prądu)
  • enenrgetyczne oszszczędności na rachunkach za prąd (źrodło prądu - słońce - jest darmowe)
  • stabilność energetyczną i zapewnienie ciągłości dostaw prądu niezależenie od bieżącej sytuacji w sieci energetycznej

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (5 z 1 opinii klientów)

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności

Aktualności
Typy akumulatorów do magazynów energii
19 wrz 2022
Typy akumulatorów do magazynów energii

Akumulatory o różnej pojemności dostępne do montażu dla instalacji fotowoltaicznych pojawiają się coraz częściej zarówno w przydomowych instalacjach, jak i tych stosowanych przez przedsiębiorców na całym świecie. Pamiętaj, że instalacja fotowoltaiczna może dać Ci nawet całkowitą niezależność, ale tylko wtedy, kiedy zainwestujesz w profesjonalne akumulatory do magazynu energii. Dzięki temu przechowasz wytworzony prąd przez dłuższy czas i wykorzystasz go wtedy, kiedy zapotrzebowanie energetyczne domu lub firmowego zakładu znacząco się zwiększy.

Czytaj więcej
Magazyn energii - jak podłączyć?
3 sie 2021
Magazyn energii - jak podłączyć?

O ile zastosowanie magazynu energii do magazynowania nadwyżek energii na własne potrzeby od razu podczas montażu fotowoltaiki nie stanowi najmniejszego problemu i bardzo często odbywa się za pomocą jednego, wspólnego, hybrydowego falownika, do którego podłączona jest jednocześnie bateria oraz panele fotowoltaiczne. O tyle w przypadku rozbudowania istniejącej już instalacji PV o magazyn energii czynność ta wymaga dokupienia specjalnych urządzeń. Pomimo to podłączenie magazynu energii i tak nie jest skomplikowane.

Czytaj więcej
Magazyn energii 5kw - ile kosztuje
10 paź 2022
Magazyn energii 5kw - ile kosztuje

Choć jeszcze do niedawna połączenie fotowoltaiki i magazynów energii było rzadkością, wprowadzenie od 1 lipca 2022 zmian związanych ze sposobem rozliczania nadwyżek energii wprowadzanej do sieci przez prosumentów oraz możliwość uzyskania na nie dofinansowania w ramach programu Mój Prąd 4.0 sprawił, że stają się one coraz popularniejsze w naszym kraju. Wśród najczęściej wybieranych modeli, wyróżnia się natomiast te o niewielkiej pojemności, takie jak magazyn energii 5 kWh. Dlatego też w tym artykule skupiamy się właśnie na nim. 

Czytaj więcej
Magazyn energii co to jest?
24 lip 2021
Magazyn energii co to jest?

Choć fotowoltaika cieszy się w Polsce ogromnym zainteresowaniem, czego dowodem jest, chociażby to, że nasz kraj znalazł się na 5 miejscu w Europie pod względem przyrostu mocy instalacji fotowoltaicznych, w porównaniu do poprzedniego roku użytkowanie jej generuje pewien problem. Produkowana z promieni słonecznych energia nie zawsze może być bowiem wykorzystywana na bieżąco, dlatego też musi być magazynowana. Jednym z dostępnych rozwiązań staje się więc magazyn energii.

Czytaj więcej