Orlen - stacje ładowania samochodów elektrycznych

logo
Kontakt do firmy
Nazwa Orlen
Email
Telefon 502167536

Firma PKN Orlen SA jest operatorem ogólnopolskiej sieci stacji ładowania pojazdów elektrycznych oraz dostawcą usług ładowania. Elektromobilność to prężnie rozwijający się obszar gospodarki. PKN Orlen SA w emobilności widzi potencjał, stąd konsekwentnie rozbudowuje infrastrukturę stacji szybkiego ładowania samochodów elektrycznych w Polsce. Te działania służą propagowaniu niskoemisyjnego i zeroemisyjnego transportu. Na stacjach Orlen powstają wydajne i szybkie ładowarki, zlokalizowane przy ważnych trasach. W zależności od potrzeb poziomu naładowania auta elektrycznego, ładowarki Orlen pozwalają na całkowite lub częściowe naładowanie auta w niespełna godzinę. 

Stacje ładowania PKN Orlen SA - oferta i cennik

Firma PKN Orlen SA swoją ofertę kieruje do klientów indywidualnych. Oferta dla klientów biznesowych jest w trakcie opracowywania. Stacje ładowania PKN Orlen obsługują 3 różne ładowarki:

  • ABB,
  • Ekoenergetyka
  • Efacec

Obecnie wszystkie modele ładowarek w punktach ładowań PKN Orlen są wyposażone w 3 rodzaje złącz: dwa dla złącza prądu stałego oraz jedno dla złącza prądu przemiennego. Stawki za ładowanie wahają się od 1,43 zł/kWh dla złącza prądu zmiennego, do 2,39 zł/kWh dla złącza prądu stałego. Do dyspozycji klientów pozostaje kontakt z infolinią 24/7. Większość punków ładowania PKN Orlen SA jest zlokalizowana przy stacjach paliw grupy Orlen.

Stacje ładowania PKN Orlen SA - aplikacja ORLEN Charge

Klienci stacji ładowania PKN Orlen mają do dyspozycji mobilną aplikację ORLEN Charge. Aplikacja mobilna służy do autoryzacji użytkownika i jest niezbędna do przeprowadzenia procesu ładowania samochodu. Dodatkowymi funkcjonalnościami aplikacji ORLEN Charge dla użytkownika jest:

  • znajdowanie najbliższych stacji ładowania samochodów elektrycznych
  • sprawdzanie dostępności punktów ładowania
  • monitorowanie poziomu i mocy ładowania
  • dostęp do historii wcześniejszych sesji ładowania
  • możliwość probrania faktury 

Opinie o stacjach ładowania PKN Orlen SA

Jak podają dane statystyczne, do maja 2021 na polskich drogach jeździły 22 tysiące samochodów elektrycznych. Na zainteresowanie pojazdami elektrycznymi duży wpływ ma dostęp do stacji ładowania. W związku z rosnącym zasięgiem aut elektrycznych (bardziej wydajne i pojemne akumulatory), PKN Orlen SA jako dostawca puntów ładowania cały czas rozbudowuje infrastrukturę stacji ładowania i wychodzi tym samym naprzeciw oczekiwaniom użytkowników samochodów elektrycznych.

Szukaj stacji operatora Orlen

Miasto Liczba stacji ładowania Liczba punktów ładowania Liczba gniazd ładowania