Strona główna > Stacje ładowania samochodów elektrycznych - co powinieneś wiedzieć? > Mapa stacji ładowania >   Michelin Polska S.A - stacje ładowania samochodów elektrycznych

Michelin Polska S.A - stacje ładowania samochodów elektrycznych

logo
Kontakt do firmy
Nazwa Michelin Polska S.A
Email jerzy.przybylowski@michelin.com
Telefon 895394510

Michelin Polska S.A konsekwentnie realizuje swój plan związany ze wspieraniem elektromobilności w Polsce. W 2019 roku olsztyńska fabryka powiadomiła o tym, że planuje wymienić swoją flotę samochodową na auta elektryczne, a także ma zamiar wybudować kilka stacji ładowania. W 2020 roku zgodnie z zapowiedziany stanęła więc pierwsza stacja ładowania Michelin Polska S.A umiejscowiona przy fabryce firmy w Olsztynie. 

Stacja ładowania Michelin Polska S.A — oferta i cennik

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych, której operatorem jest firma Michelin stanęła przy ulicy Leonharda 9, tuż przed głównym budynkiem biurowym olsztyńskiej fabryki, gdzie także zostało przygotowane specjalne miejsce parkingowe dla pojazdów elektrycznych chcących z niej skorzystać. 

Stacja ładowania Michelin to jeden punkt firmy Schneider Electric Wallbox EVH2S7P0CK zamontowana na słupku montażowym, której moc znamionowa to 7,4 kW. Wyposażona jest ona w przewód przyłączeniowy ze wtyczką typu T2 o długości 4 metrów oraz sterowana za pomocą umieszczonego na niej przycisku. Ładowanie za jej pomocą pojazdu elektrycznego trwa natomiast w zależności od modelu od 3 do 4 godzin.

Ciekawostką jest także to, że Michelin w ramach promocji elektromobilności w naszym kraju swoją stację ładowania udostępnia dla mieszkańców Olsztyna i przejeżdżających przez to miasto podróżnych całkowicie za darmo. Oznacza to więc, że każdy bez żadnych opłat może skorzystać z tego ogólnodostępnego rozwiązania 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. 

Opinie o stacji ładowania Michelin

Stacja ładowania, której operatorem jest olsztyńska fabryka opon Michelin, cieszy się dużą popularnością przede wszystkim ze względu na fakt, iż umożliwia ona naładowanie samochodu bez konieczności ponoszenia opłat. Jej minusem może być wyłącznie to, że zlokalizowana jest ona na obrzeżach Olsztyna, jednak dla podróżujących obwodnica miasta kierowców to z kolei plus, gdyż nie muszą oni zmieniać swojej trasy, aby móc z niej skorzystać.

Szukaj stacji operatora Michelin Polska S.A

Miasto Liczba stacji ładowania Liczba punktów ładowania Liczba gniazd ładowania