Porównaj oferty

Tesla Model 3

Tesla Model 3 to ziszczenie planów Elona Muska, który od początku swojej działalności jasno oświadczył, że najważniejszym autem dla niego, będzie przystępny cenowo i rodzinny elektryk, który podbije drogi na całym świecie. Model ten został dopracowany pod każdym względem, przez co staje się realną konkurencją dla Nissana LEAF czy też Peugeota e-208 i innych elektrycznych modeli dostępnych na polskim rynku.

Tesla Model 3 - Cena w Polsce

Pomimo wciąż rosnącej popularności marki Elona Muska w naszym kraju, dopiero niedawno Tesla wystartowała oficjalnie ze sprzedażą swoich aut w Polsce. W związku z tym, na polskiej stronie internetowej producenta, można zapoznać się z cenami poszczególnych modeli w złotówkach, a także skonfigurować je według własnych preferencji. Wśród modeli dostępnych w warszawskim salonie Tesli można znaleźć Model S, Model X oraz ten, który interesuje nas dziś najbardziej Model 3.

Tesla Model 3 to najtańszy z elektryków tej marki, który dostępny jest w Polsce. Jego cena zaczyna się bowiem od niecałych 200 000 złotych. Co przy dwusilnikowym napędzie na wszystkie koła i tym, że auto jest w stanie rozpędzić się do setki w 6 sekund, jest naprawdę przystępną ceną. Jednak dlaczego mówimy o cenie rozpoczynającej się od danej kwoty? Gdyż Tesla Model 3 oferowana jest w trzech wariantach cenowych, uzależnionych od jej parametrów i wyposażenia.

Tesla model 3 cena Standard Range Plus

Najtańsze auto Tesla Model 3 to wariant Standard Range Plus, które kosztuje 195 490 złotych. Dostępne podobnie jak pozostałe warianty w pięciu kolorach lakieru do wyboru.

Tesla Model 3 cena Long Range

Za wariant Long Range, oferujący większy zasięg od wersji standardowej należy zapłacić natomiast 235 490 złotych.

Tesla Model 3 cena Performance

Najdroższą opcją najnowszego elektrycznego auta od Elona Muska, jest natomiast wersja Performance, o wyraźnie sportowym sznycie. Jej cena to 260 490 złotych.

Pomimo że kwoty te wciąż robią na nie jednym wrażenie, należy pamiętać, że w porównaniu, chociażby do modeli S od Tesli, są one niemal o połowę tańsze. Dzięki temu fani marki mogą sobie pozwolić na jej samochód, wydajać co najmniej o 125 000 złotych mniej.

Tesla Model 3 w leasingu?

Podobnie jak auta innych marek Tesla dla swoich klientów udostępnia także możliwość zakupu auta w leasingu. W zależności od wariantu, wysokości wpłaty własnej i okresu leasingowania szacowana rata leasingowa za Tesle Model 3 waha się w granicach od 2203 do 2919 złotych miesięcznie.

Ile trzeba czekać na Teslę model 3

Osoby, które zdecydują się na zakup tego modelu w salonie, muszą się przygotować na oczekiwanie od 5 do 10 tygodni na odbiór kluczyków. Tyle bowiem trwa realizacja zamówienia, według informacji podanej na oficjalnej, polskiej stronie Tesli.

Dodatkowo składając zamówienie, konieczne jest także uiszczenie opłaty w tym samym dniu w kwocie 500 złotych. Należy przy tym pamiętać, że opłata ta jest bezzwrotna, nawet w przypadku rezygnacji z zakupu Tesli Model 3.

Tesla Model 3 - zasięg

Piękny design, charakterystyczny dla marki Tesla, opływowa karoseria i nowoczesne wyposażenie to jednak elementy, które przy zasięgu tych aut schodzą na dalszy plan. Chcąc dowiedzieć się ile kilometrów przejedzie Tesla Model 3 na jednym ładowaniu, znów musimy odwołać się do jej trzech wariantów oferowanych w sprzedaży, ponieważ każdy z nich gwarantuje całkiem inne możliwości. Wobec tego oferowany zgodnie ze standardem WLTP przez Tesla Model 3 zasięg to:

 • 409 kilometrów-Tesla Model 3 Standard Range Plus
 • 560 kilometrów-Tesla Model 3 Long Range
 • 530 kilometrów-Tesla Model 3 Performance.

Dla porównania Skoda w swoim elektryku Citigo iV oferuje zasięg auta na poziomie 260 kilometrów. Wobec czego przy założeniu, że przeciętny kierowca pokonuje codziennie trasę w granicach 50 kilometrów oznacza to, że posiadacze Tesli Model 3, mogą cieszyć się jazdą przez ponad tydzień, bez konieczności jej ładowania lub dojadą na jednym ładowaniu z Zakopanego do Warszawy bez najmniejszego problemu. Dzięki temu marka Tesla skutecznie obala mit, że auta elektryczne sprawdzają się tylko w miastach i są uciążliwe w eksploatacji.

Realny zasięg Tesli Model 3

Jednak zasięg podawany przez producenta to jedno, a realne dane to drugie. Dlatego też YouTuber Bjorn Nyland, który zajmuje się testowaniem aut elektrycznych, postanowił to sprawdzić. Wyniki jego testów pokazały, że Tesla Model 3 jest w stanie pokonać 499 kilometrów bez konieczności jej ładowania gdy:

 • prędkość zostanie zachowana na średnim poziomie 90 km/h,
 • warunki pogodowe będą dobre, a temperatura powietrza będzie się utrzymywać w zakresie od 15 do 24 stopni Celsjusza.

Chcąc natomiast rozwijać większe prędkości, Tesla Model 3 oferuje dla swoich właścicieli zasięg 150 kilometrów, gdy średnia prędkość jazdy będzie utrzymywać się na poziomie 200 km/h.

Testy te udowadniają, że Tesla Model 3 wciąż wypada o wiele lepiej niż jej konkurenci na rynku, chociażby spod szyldu Peugeota czy Nissana.

Tesla Model 3 - Dane techniczne

W końcu docieramy do informacji, które z pewnością interesują najbardziej osoby rozważające zakup tego modelu, jakimi są jego dane techniczne. Nie da się ukryć, że Tesla przyzwyczaiła już wszystkich do wysokiego standardu swoich aut. Dobrą wiadomością jest jednak to, że pomimo o wiele niższej ceny od poprzednich modeli samochodów elektrycznych tej marki i tym razem nie zawiodła ona swoich miłośników.

Konstrukcja

Bezpieczeństwo to drugie imię Modelu 3. Jego konstrukcja została bowiem wykonana z połączenia stali z aluminium, gwarantującego wysoka sztywność karoserii. Dodatkowo Tesla Model 3 posiada także wzmocnienia, które pochłaniają energię w trakcie zderzenia. Z kolei umieszczenie w niej baterii pod podłogą zagwarantowało niskie ryzyko dachowania auta za sprawą obniżonego środka ciężkości. Wszystko to sprawiło, że Tesla Model 3 może poszczycić się 5 gwiazdkami w testach Euro NCAP w każdej z kategorii.

Napęd

Tesla Model 3 to nie tylko auto miejskie, ale w zależności od konfiguracji i wybranego wariantu, także doskonałe auto sportowe. Przy odpowiednim wyposażeniu posiada ona bowiem przyspieszenie od 0 do 100 km/h na poziomie 3,4 sekundy, co plasuje ją na szczycie aut elektrycznych, jeśli chodzi o te dane techniczne.

Ponadto Tesla jeśli chodzi o Model 3 prezentuje dane techniczne bardzo przejrzyście i pozwala dobrać je do indywidualnych potrzeb użytkownika. Oferuje bowiem możliwość:

 • zastosowanie dwóch silników,
 • napędu na 4 koła lub tylną oś,
 • obniżonego zawieszenia,
 • trybu jazdy na torze,
 • osiągania maksymalnej prędkości do 261 km/h

A dane te zależne są od wybranego wariantu auta.

Wyposażenie

Tesla to synonim wysokiej jakości, dlatego też jej wyposażenie nie zwiedzie z pewnością użytkowników Modelu 3. Marka ta oferuje bowiem możliwość wyboru koloru wnętrza auta. All Black w standardzie oraz Black and White za dopłatą, a w obu wersjach kolorystycznych znajdziemy między innymi:

 • podgrzewane fotele z 12 zakresami ustawień,
 • przyciemniany szklany dach,
 • środkową 15-calową konsolę ze schowkiem i 4 portami USB oraz stacją dokującą dedykowaną dla 2 smartphonów.
 • możliwość uruchamiania auta za pomocą smartphona.

Dodatkowo oprócz standardowych już dla Tesli funkcji autopilota oraz funkcji wspomagania kierownicy, hamowania awaryjnego i ostrzegania przed kolizją. Model 3 umożliwia także dokupienie pełnej zdolności auta do samodzielnego kierowania.

Wszystko to sprawia, że Tesla Model 3, to auto elektryczne, które łączy w sobie nie tylko ekologiczne aspekty, ale także wygodę jazdy i możliwość pokonywania długich tras, które dla jej konkurentów wciąż pozostają niekiedy nieosiągalne.