Porównaj oferty

Tesla Model S

Choć Model S nie był pierwszym pojazdem, który wypuściła na rynek marka Tesla, to on uważany jest za symbol rewolucji elektromobilnej, która ogarnęła świat. Wcześniej w małoseryjnej produkcji zaprezentowany został, bazujący na Lotusie Elise, także w pełni elektryczny, model Roadster. Wzbudził on zainteresowanie, ale zarazem apetyt miłośników motoryzacji na zapowiadaną już wtedy nowość – w pełni elektryczną, produkowaną seryjnie limuzynę. Model S wszedł do produkcji w czerwcu 2012 roku, z miejsca stając się hitem na rynku amerykańskim. Zamówienia składano jeszcze na długo przed oficjalną premierą wersji produkcyjnej auta.

Tesla Model S przełamywała dotychczasowe motoryzacyjne bariery. Wyróżniała się nie tylko jako samochód w pełni elektryczny, posiadała w pełni aluminiowe nadwozie, innowacyjne wówczas systemy pozwalające uniknąć lub zminimalizować skutki kolizji, a także – w droższych wersjach – funkcję autopilota, który pozwala na częściowo autonomiczną jazdę. Tesla S przechodziła liftingi i zmiany generacyjne, wprowadzane były kolejne wersje silników oraz baterii.

Tesla Model S - cena w Polsce

Od niedawna pojazdy Tesli można kupić poprzez oficjalny kanał sprzedaży producenta także w Polsce. Flagowa limuzyna Tesli, czyli Model S, dostępna jest obecnie na polskim rynku w dwóch wersjach.

Wersja podstawowa, czyli Long Range ma cenę minimum 360 490 zł, jednak jeżeli zdecydujemy się na dodatkowe, dedykowane opcje (inny niż podstawowy kolor lakieru, droższy wzór felg, wyższa wersja wykończenia wnętrza itd.), cena pojazdu może wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt tys. zł.

Druga dostępna w Polsce wersja Tesli S to Performance. Jej największą zaletą są osiągi. Samochód dobija do 100 km/h w niesamowite 2,5 sekundy, a jego prędkość maksymalna (i tak ograniczona elektronicznie) to 261 km/h. Cena Tesli Model S w wersji Performance to w Polsce 435 490 zł. Oczywiście także w tym przypadku mamy do wyboru cały szereg dodatków, umożliwiający nam spersonalizowanie auta. Po wyborze niektórych z nich cena może wzrosnąć o od kilku do kilkudziesięciu tys. zł.

Tesla Model S – zasięg

Największą zaletą wersji Modelu S Long Range jest jej zasięg maksymalny. Jest on wyższy niż 600 km, a przy tym przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje mniej niż 4 sekundy. Tesla S Performance ma oczywiście niższy zasięg niż wersja Long Range. Przejedzie jednak także ponad 600 km, według testów zgodnych ze standardami WLTP. W przypadku jazdy z wykorzystaniem pełni mocy jej silników, dystans ten będzie jednak znacznie krótszy.

Tesla Model S - dane techniczne

Dostępne w Polsce Modele S Tesli posiadają dwa silniki, po jednym na każdej osi pojazdu, co oznacza stały napęd na wszystkie koła AWD. Samochód jest pięcioosobowy, jednak istnieje możliwość zamówienia wersji mieszczącej w przestrzeni bagażowej dwa foteliki dziecięce. Wówczas autem może podróżować aż 7 osób. Tesla S jest limuzyną, której design inspirowany jest wyglądem samochodów coupe, jednak należy kategoryzować ją jako liftbacka, ze względu na fakt, że bagażnik podnoszony jest wraz z całą tylną szybą. Zapewnia to dobry dostęp do przestrzeni bagażowej. Dodatkowy bagażnik dostępny jest pod maską.

Dane techniczne Modelu S w wersji Long Range przedstawiają się następująco:

 • moc 330 kW, co przelicza się na 449 KM,
 • maksymalny moment obrotowy: 660 Nm,
 • zasięg 652 km wg standardu WLTP,
 • prędkość maksymalna: 250 km/h,
 • przyspieszenie do 100 km/h: 3,8 s,
 • czas pełnego ładowania: 6 godz. 38 min

Dane techniczne Modelu S w wersji Performance:

 • moc 568 kW, co przelicza się na 772 KM,
 • zasięg 639 km wg standardu WLTP,
 • prędkość maksymalna: 261 km/h,
 • przyspieszenie do 100 km/h: 2,5 s,
 • czas pełnego ładowania: 6 godz. 38 min