Porównaj oferty

Nissan e-NV200

Wśród samochodów elektrycznych przeznaczonych do pracy nie mogło także zabraknąć modelu od japońskiego koncernu samochodowego, a jest nim Nissan e-NV200, czyli w pełni elektryczny furgon tej marki, który wiele obiecuje dla kierowców, jednak w praktyce nie zawsze obietnice te znajdują pokrycie. Z zewnątrz Nissan e-NV200 prezentuje się dość oryginalnie, jednak jego stylistyka z pewnością może przypaść do gustu. Jeśli chodzi natomiast o jego wnętrze, jest ono przestronne i zapewnia odpowiednią ilość miejsca dla kierowców. Nissan e-NV200 dostępny jest w 4 wariantach do wyboru — Furgon 4-drzwiowy, Furgon 5-drzwiowy Evalia 5-miejscowa oraz 7-miejscowa. Wymiary tego modelu wynoszą natomiast 456 centymetrów długości, 201,1 centymetra szerokości wraz z lusterkami oraz 185,8 centymetra wysokości.

Cena Nissan e-NV200

Nissan e-NV200 oferowany jest w salonach sprzedaży wyłącznie w jednym wariancie silnikowym wraz z wyposażeniem podstawowym Acenta. Jego cena zaczyna się wobec tego od 168 879 złotych, a w ramach niej kierowcy otrzymują między innymi standardowy czerwony lakier nadwozia, który za dopłatą można zmienić na biały kolor. Przestrzeń ładunkowa w przypadku Nissana e-NV200 może z kolei wynosić nawet do 4,2 m3.

Zasięg Nissan e-NV200

Nissan e-NV200 krytykowany był przede wszystkim za jego niewielki zasięgm jak na auto typu furgon. Dlatego też jego producent w odświeżonej wersji modelu postanowił postawić na większy akumulator, który swoją drogą jest identyczny z tym zastosowanym w modelu Leaf. Dzięki temu Nissan e-NV200 zyskał baterię o pojemności 40 kWh, na szczęście bez strat, jeśli chodzi o jego powierzchnię roboczą na pace czy przestrzeń dla kierowców i pasażerów.

Taka pojemność akumulatora sprawia więc, że obecnie Nissan e-NV200 jest w stanie przejechać na jednym ładowaniu do 301 km w cyklu miejskim oraz do 200 km w cyklu mieszanym. Średni pobór energii na 100 kilometrów wynosi w jego przypadku natomiast 25,9 kWh.

Jeśli chodzi o czas ładowania akumulatora Nissan e-NV200 podpięty do ładowarki DC o mocy 50 kW uzyska pełną baterię w 40 minut, w przypadku ładowarek AC o mocy 6,6 kW czas ten wydłuża się do 7,5 godziny. Naładowanie akumulatora w tym modelu za pomocą domowego gniazdka zajmuje z kolei 21,5 godziny.

Dane techniczne Nissan e-NV200

Nissan e-NV200 wyposażony został przez swojego producenta w silnik o mocy 80 kW, przekładających się na 109 KM oraz o maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 254 Nm. Dzięki temu jest on w stanie rozpędzić się maksymalnie do prędkości 123 km/h. Napęd przekazywany jest natomiast w tym modelu na przednią oś.

Dodatkowo Nissan e-NV200 wyposażony jest także w hamulec rekuperacyjny, który pozwala na odzyskiwanie mocy podczas hamowania, co przekłada się z kolei na zwiększenie jego zasięgu podczas jazdy. Jego minimalna średnica zawracania, która jest dość istotną kwestią w tego typu pojazdach, nie tylko elektrycznych wynosi z kolei 10,6 metra między krawężnikami oraz 11,13 metra między ścianami, dzięki temu z łatwością można nim manewrować nawet w ciasnych uliczkach.