Porównaj oferty

Mercedes EQV

W pełni elektryczny VAN niemieckiego koncernu samochodowego spod znaku gwiazdy, zapewniający nawet do 8 miejsc w środku swój debiut miał w 2020 roku. Mowa oczywiście o modelu Mercedes EQV, który oferowany jest w sprzedaży w dwóch wariantach, jeśli chodzi o wymiary jego nadwozia. Stylistyka Mercedesa EQV zachwyca swoją prostotą już w wariancie seryjnym, a dodatkowo można ją konfigurować wedle własnych upodobań za pomocą dostępnych za dopłatą pakietów.

Ponadto jak sama marka Mercedes wskazuje, ten elektryczny samochód powstał z myślą o rodzinach, aby z powodzeniem zmieścić w jego wnętrzu każdego z jej członków oraz bagaże podczas wycieczek poza miasto. Dlatego też wymiary, jakimi cechuje się Mercedes EQV w swojej standardowej wersji nadwozia wynoszą 514 centymetrów długości, 224,4 centymetra szerokości wraz z lusterkami oraz 190,1 centymetra wysokości. Rozstaw osi w tym modelu to z kolei 320 centymetrów, co wskazuje na sporo miejsca w jego wnętrzu.

Cena Mercedes EQV

Prezentujący się w dość klasyczny sposób Mercedes EQV wyceniony został na kwotę rozpoczynającą się od 342 924 złote za model w podstawowej konfiguracji nadwozia. Przedłużony wariant EQV to natomiast koszt rzędu od 347 106 złotych. W tych cenach kierowcy otrzymują Mercedes EQV wraz z bazowym lakierem w kolorze bieli arktycznej, który po dopłacie mogą zmienić na jeden z 10 innych odcieni, z czego 7 z nich posiada metaliczne wykończenie.

Niemiecki koncern oferuje także dla swoich klientów kilka pakietów do wyboru, jeśli chodzi o wyposażenie w jakie ma być zaopatrzony Mercedes EQV, każdy z nich wymaga jednak także dopłaty.

Zasięg Mercedes EQV

W przypadku zasięgu Mercedes EQV prezentuje się naprawdę przyzwoicie. Wyposażony on został w baterię o pojemności użytkowej wynoszącej 90 kWh, dzięki temu zapewnia mu ona zasięg do 355 kilometrów na jednym ładowaniu. Średnie zużycie energii, jakie generuje Mercedes EQV plasuje się natomiast na poziomie 28,2 kWH/100 km.

Zastosowany w tym elektrycznym vanie akumulator objęty 8-letnią gwarancją wraz z limitem do 160 000 kilometrów można naładować od 10 do 80% w 45 minut przy zastosowaniu szybkiej ładowarki DC o mocy 110 kW. W przypadku ładowarki AC o mocy 11 kW czynność ta zajmuje natomiast mniej więcej 10 godzin.

Dane techniczne Mercedes EQV

Jeśli chodzi natomiast o dane techniczne pomimo sporej masy własnej i swoich wymiarów Mercedes EQV pozwala na rozwijanie nim prędkości do maksymalnie 160 km/h. Możliwe jest to dzięki temu, że pod swoją maską skrywa on silnik o mocy 204 KM i o maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 362 Nm. Sam napęd przekazywany jest w Mercedesie EQV natomiast za pomocą 1-biegowej przekładni redukcyjnej na przednią oś.

Mercedes EQV zapewnia seryjnie 6 miejsc siedzących w swoim wnętrzu, jednak istnieje możliwość dodania jeszcze dwóch dodatkowych foteli oraz cechuje się ładownością do 722 kilogramów, która w przedłużonej wersji spada do 692 kilogramów. Jego dopuszczalna masa całkowita to z kolei 3,5 tony, dzięki temu może być on z powodzeniem prowadzony przez posiadaczy prawa jazdy kategorii B.