Porównaj oferty

Mercedes EQC

Mercedes EQC swój debiut miał na polskim rynku w 2019 roku. Zapoczątkował on nową gamę aut niemieckiego koncernu samochodowego bazujących na napędzie elektrycznym. Zaliczany jest on do średniej wielkości SUV-ów i powstał na bazie modelu GLC. Mercedes EQC to kwintesencja stylu tej marki na jego przodzie znaleźć więc można dumnie prezentująca się gwiazdę będącą logiem producenta, sam wygląd auta zarówno od wewnątrz, jak i zewnątrz także nie budzi żadnych zastrzeżeń. Jest nowoczesny i stylowy. Jeśli chodzi o wymiary tego auta, wynoszą one natomiast 476,2 centymetra długości, 209,6 centymetrów szerokości wraz z lusterkami, 162,4 centymetra wysokości. Rozstaw osi to z kolei aż 287,3 centymetra. Na uwagę w Mercedesie EQC zasługuje także bagażnik o pojemności 500 litrów z możliwością powiększenia przestrzeni do 1460 litrów.

Mercedes EQC — cena w Polsce

Mercedes EQC dostępny jest do kupienia wyłącznie w jednej wersji silnikowej, jednak z dwoma wersjami wyposażenia do wyboru. Przy czym należy pamiętać, że jest to samochód elektryczny wyższej klasy. W związku z tym kupując go, należy zapłacić od 299 000 złotych w wersji z wyposażeniem standardowym, które obejmuje między innymi:

  • automatyczną 3-strefową klimatyzację,
  • elektryczną regulację siedziska i fotela,
  • sportową, wielofunkcyjną kierownicę wykończoną za pomocą skóry,
  • dotykowy panel,
  • nawigacje z bezpłatną aktualizacją przez 3 lata.

Wersja Mercedes EQC z wyposażeniem Sport to natomiast wydatek rzędu od 347 000 złotych. Kierowcy otrzymują w niej natomiast oprócz standardowego wyposażenia auta dodatkowo:

  • sportowe siedzenia tapicerowane sztuczną skórą,
  • sportowe pedały AMG,
  • nowoczesny system nagłaśniający,
  • oświetlenie wnętrza oraz oświetlenie Ambiente.

Mercedes EQC — zasięg

Akumulator, w jaki wyposażony jest Mercedes EQC to model o pojemności 80 kWh objęty 8-letnią gwarancją z limitem do 160 000 kilometrów. Oznacza to więc, że na jednym jego ładowaniu można przejechać, jak podaje producent, do 414 kilometrów, przez co sprawdza się on nawet podczas długich tras. Przy czym średnie zużycie energii przez tego SUV-a plasuje się na poziomie od 20,5 do 23,2 kWh na 100 kilometrów. I choć wartość ta może nieco niepokoić, Mercedes EQC posiada szereg innowacyjnych rozwiązań pozwalających osiągnąć mu wskazany zasięg, do jakich zaliczyć można, chociażby rekuperacje, asystenta ECO czy też haptyczny pedał gazu.

Sam czas ładowania baterii w tym modelu wynosi natomiast:

  • do 40 minut od 10% do 80% w przypadku zastosowania stacji szybkiego ładowania DC,
  • do 7 godzin i 30 minut w przypadku zastosowania ładowarek AC,
  • do 24 godzin w przypadku ładowania za pomocą domowego gniazdka.

Mercedes EQC — dane techniczne

Jeśli chodzi o silnik, niemiecki koncern postanowił wyposażyć Mercedesa EQC w dwie jednostki umieszczone przy tylnej oraz przedniej osi pojazdu, które łącznie mają moc 408 koni mechanicznych oraz maksymalny moment obrotowy na poziomie 760 Nm. Dzięki temu jest on niezwykle dynamiczny i przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 5,1 sekundy. Maksymalna prędkość, z jaką można się poruszać tym modelem to natomiast 180 kilometrów na godzinę. Napęd w Mercedesie EQC przekazywany jest z kolei na obie osie, za pomocą 1-biegowej przekładni redukcyjnej.

Parametry techniczne tego SUV-a z pewnością przypadną więc do gustu miłośnikom sportowej jazdy. Pozwala on bowiem pomimo swojej masy wynoszącej 2,5 tony na szybki zryw, bez zbędnych opóźnień, dzięki któremu można odczuć jego moc.

Aktualności
Czy samochody elektryczne są ekologiczne?
22 lis 2021
Czy samochody elektryczne są ekologiczne?

Samochody elektryczne swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim stosunkowo taniej eksploatacji oraz temu, że miały się one stać ekologiczną alternatywą dla aut z napędem spalinowym. Wraz ze zwiększającą się ich liczbą na drogach coraz częściej można jednak usłyszeć, że elektryki nie są tak przyjazne środowisko, za jakie się je uważa. Jak jest więc naprawdę? Czy samochody elektryczne są ekologiczne, czy też jest to wyłącznie chwyt marketingowy?

Czytaj więcej
Usterki w autach elektrycznych
7 lis 2022
Usterki w autach elektrycznych

Planujesz zakup samochodu elektrycznego? A może chcesz kupić pojazd, który będzie wydajny, ekologiczny i wygodny w użytkowaniu? W takim razie zainteresuj się autami elektrycznymi, jakie dostępne są obecnie na rynku. Musisz jednak wiedzieć, że te pojazdy tak samo, jak wiele innych ma swoje wady i zalety, a także typowe usterki. Chcesz wiedzieć, jakie problemy techniczne dotykają aut elektrycznych? W poniższym artykule znajdziesz kilka ciekawych informacji w tym zakresie.

Czytaj więcej
Ile kosztuje 100 km samochodem elektrycznym?
7 kwi 2022
Ile kosztuje 100 km samochodem elektrycznym?

Pod koniec grudnia 2021 roku w Polsce było zarejestrowanych 39 933 sztuki samochodów elektrycznych, z czego większość, bo aż 38 001 stanowiły elektryczne samochody osobowe, pozostałe części to natomiast modele użytkowe. Dane te pozwalają więc jasno określić, że elektryki w naszym kraju stają się coraz popularniejsze. Czy popularność ta wynika jednak z niskich kosztów użytkowania? Postanowiliśmy to sprawdzić, a najprostszym sposobem na to jest określenie, jaki jest koszt przejechania 100 km samochodem elektrycznym.

Czytaj więcej
Czym się różni samochód hybrydowy od elektrycznego?
19 maj 2022
Czym się różni samochód hybrydowy od elektrycznego?

Samochody z napędem hybrydowym oraz w pełni elektrycznym jeszcze do niedawna były rzadkością obecnie coraz więcej pojazdów poruszających się po drogach to modele nisko lub zeroemisyjne. I choć oba te rodzaje samochodów zaliczane są do modeli, które są przyjazne środowisku, znacznie się one od siebie różnią przede wszystkim pod względem zastosowanego w nich napędu. W związku z tym, czym jest samochód elektryczny oraz hybrydowy, a także jakie są ich zalety?

Czytaj więcej

Przeczytaj jeszcze