Porównaj oferty

Kia e-Soul

Choć pierwsza spalinowa wersja modelu Kia Soul trafiła do sprzedaży ponad 10 lat temu, jej elektryczna odmiana dostępna była w salonach dopiero w 2014 roku. W 2019 roku Kia e-Soul doczekała się natomiast swojej unowocześnionej wersji w której sprzedawana jest przez koreański koncern obecnie. Kia e-Soul pozycjonuje się na przystępne cenowo, elektryczne auto rodzinne zaliczane do segmentu B-SUV. Z zewnątrz prezentuje się ciekawie, jej sylwetka przyciąga uwagę, jednak nie szpeci tego modelu, we wnętrzu kierowcy znajdą natomiast sporo miejsca zarówno dla siebie, jak i pasażerów oraz bagażów. Kia e-Soul, jeśli chodzi o jej wymiary, mierzy 419,5 centymetra długości, 180 centymetrów szerokości oraz 160,5 centymetra wysokości.

Cena Kia e-Soul

Obecnie w salonach Kia e-Soul dostępna jest do kupienia w dwóch wariantach silnikowych wyposażonych w różne pojemności baterii oraz wraz z trzema wersjami wyposażenia do wyboru.

W związku z tym słabsza pod względem mocy silnika i pojemności baterii Kia e-Soul kosztuje od:

  • 139 900 złotych w wersji M,
  • 150 990 złotych w wersji L,
  • 160 990 złotych w wersji XL.

Mocniejszy model Kia e-Soul to natomiast wydatek rzędu od:

  • 161 490 złotych w wersji M,
  • 171 900 złotych w wersji L,
  • 181 900 złotych w wersji XL.

Warto jednak wspomnieć, że każda z cen modelu tego elektrycznego B-SUV-a, jakim jest Kia e-Soul może zostać obniżona poprzez dopłatę w wysokości 18 750 złotych dla osób fizycznych w ramach programu Mój Elektryk lub zrabatowana o 27 000 w przypadku posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

Zasięg Kia e-Soul

W przypadku zasięgu Kia e-Soul oferuje dwie możliwości do wyboru dla swoich przyszłych właścicieli. W pierwszym przypadku wyposażona jest ona bowiem w akumulator o pojemności wynoszącej 39,2 kWh, przez co można nią przejechać na jednym ładowaniu do 276 kilometrów. Natomiast w drugim w połączeniu z mocniejszą jednostka silnikową Kia e-Soul oferowana jest wraz z baterią o pojemności 64 kWh. Oznacza to więc, że jej zasięg jest wydłużony do aż 452 kilometrów. Przy czym w obu przypadkach średnie zużycie energii, jakie generuje ten elektryk, utrzymuje się na podobnym poziomie i wynosi około 15,6 kWh na 100 kilometrów.

Obie baterie mogą być natomiast ładowane zarówno z użyciem szybkich ładowarek DC o mocy 100 kW, jak i typu Wallbox czy klasycznych domowych gniazdek.

Dane techniczne Kia e-Soul

Wspomniane już dwie wersje pojemnościowe baterii, w jakie wyposażona została przez swojego producenta Kia e-Soul połączone zostały także z dwoma zapewniającymi odmienne osiągi jednostkami silnikowymi. W związku z tym Kia e-Soul dostępna jest wraz z:

  • silnikiem o mocy 136 KM i o maksymalnym momencie obrotowym na poziomie 395 Nm, dzięki temu przyspiesza ona od 0 do 100 km/h w 9,9 sekundy i pozwala rozwinąć maksymalną prędkość do 157 km/h,
  • silnikiem o mocy 204 KM i o tym samym maksymalnym momencie obrotowym na poziomie 395 Nm, wobec tego przyspiesza ona od 0 do 100 km/h w 7,9 sekundy i pozwala rozwinąć maksymalną prędkość do 167 km/h.

Wybór pierwszej wersji silnikowej, w jaką wyposażona może być Kia e-Soul polecany jest wobec tego w przypadku kiedy ma być ona wykorzystywana jako rodzinne auto miejskie na dojazdy do pracy czy po zakupy lub szkoły.