Porównaj oferty

Audi E-Tron GT

Sportowe, piękne i robiące zjawiskowe wrażenie, a do tego elektryczne, takie jest właśnie Audi e-tron GT, które jest obecnie najmocniejszym samochodem elektrycznym w ofercie tej marki. Nie da się ukryć, że model ten wzorowany był na Porsche Taycana, choć prezentuje się w porównaniu do niego o niebo lepiej. Udowadnia tym samym, że samochody elektryczne także mogą cieszyć fanów sportowych aut. Jego wnętrze jest przestronne i naszpikowane elektroniką. Wymiary Audi e-tron GT to niemal 5 metrów długości (499 centymetrów) oraz 216 centymetrów szerokości wraz z lusterkami i 141 centymetrów wysokości.

Cena Audi e-tron GT

Piękna sportowa sylwetka Audi e-tron GT oraz doskonałe parametry użytkowe mają jednak swoje odzwierciedlenie w cenie. Za podstawową wersję modelu tego samochodu elektrycznego należy bowiem zapłacić od 451 830 złotych. Dodatkowo opcjonalnie kierowcy otrzymują także do wyboru dwa pakiety wyposażenia — Dynamic oraz Dynamic Plus dodatkowo płatne odpowiednio 21 850 złotych i 24 340 złotych, a także możliwość wyboru z dwóch pakietów stylistycznych Audi exclusive.

Audi e-tron GT dostępne jest także w wersji RS, w tym przypadku jego ceny rozpoczynają się natomiast od 608 130 złotych. W obu przypadkach Audi e-tron GT jest więc modelem, na który nie każdy kierowca będzie sobie mógł pozwolić.

Zasięg Audi e-tron GT

Jeśli chodzi o zasięg Audi e-tron GT w wariancie Quattro wyposażone jest w akumulator o pojemności 83,7 kWh netto, co zapewnia mu zasięg deklarowany przez producenta na poziomie od 449 do 488 kilometrów. Zużycie energii na 100 kilometrów w tym modelu wynosi natomiast w cyklu mieszanym od 19,9 do 21,8 kWh.

Mocniejsze Audi e-tron GT RS skrywa w sobie ten sam akumulator o pojemności netto wynoszącej 83,7 kWh. Przekłada się to więc na jego zasięg wynoszący w cyklu mieszanym od 451 do 472 kilometrów, przy jednoczesnym zużyciu energii plasującym się na poziomie w granicach od 20,6 do 21,7 kWh na 100 kilometrów.

Dane techniczne Audi e-tron GT

Audi e-tron GT zaskakuje kierowców nie tylko swoim designem i bardzo przyzwoitym zasięgiem, ale także danymi technicznymi. Dostępny jest w dwóch wersjach GT 60 Quattro oraz GR Quattro RS.

Model GT 60 Quattro wyposażony jest wobec tego w silnik o mocy 350 kW i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 640 Nm. Przekłada się to więc na:

  • maksymalną prędkość, jaką może on rozwinąć wynoszącą 245 km/h,
  • przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 4,1 sekundy przy masie własnej 2254 kilogramów.

Z kolei Audi e-tron GT RS wyposażone jest w silnik o mocy 440 kW i o maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 830 Nm. Oznacza to więc, że maksymalnie może się on rozpędzić do 250 km/h, a od 0 do 100 km/h przyspiesza zaledwie w 3,3 sekundy.

Oba te modele zapewniają więc wiele frajdy z prowadzenia nowoczesnego elektrycznego auta, które z czystym sumieniem może być określane jako sportowy elektryk. Przy czym nie brakuje głosów, że jeśli chodzi o droższą wersję Audi e-tron GT, czyli RS nie różni się ona zbytnio od tej klasycznej pod względem wyposażenia czy stylistyki.

Aktualności
Auta elektryczne: czy warto spróbować?
19 cze 2023
Auta elektryczne: czy warto spróbować?

Popularność samochodów elektrycznych z roku na rok rośnie coraz bardziej. Zgodnie z danymi wykazywanymi przez PZPM i PSPA pod koniec grudnia 2022 roku w Polsce zarejestrowanych było 61 570 sztuk aut elektrycznych, czyli o 33% więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Pomimo to wciąż nie brakuje wątpliwości związanych z tym czy warto inwestować w auto elektryczne.

Czytaj więcej
Czy samochody elektryczne są droższe od spalinowych?
26 wrz 2022
Czy samochody elektryczne są droższe od spalinowych?

Popularność samochodów elektrycznych wynika z kilku kwestii. Te są przede wszystkim wysoce ekologiczne, komfortowe w użytkowaniu oraz znacznie mniej awaryjne niż pojazdy spalinowe. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że modele elektryczne są nieco droższe od aut tradycyjnych. To wynika głównie z tego względu, iż do ich produkcji używa się znacznie większych ilości elektroniki, układów scalonych, a do zasilania potrzebne są drogie w produkcji ogniwa bateryjne o dużej pojemności. Mimo to, rynek aut elektrycznych cieszy się rosnącym zainteresowaniem zarówno wśród miłośników nowoczesnych technologii, jak i osób chcących przyczynić się nieco do ochrony środowiska naturalnego.

Czytaj więcej
Rozwój elektromobilności w Polsce
23 kwi 2019
Rozwój elektromobilności w Polsce

Na polskich drogach coraz częściej możemy spotkać auta elektryczne. Rozwój elektromobilności w naszym kraju widoczny jest gołym okiem, jednak nadal daleko nam pod tym względem do innych państw europejskich. Samochody napędzane elektrycznością okrzyknięte zostały pojazdami przyszłości. Czy to możliwe, że za kilkanaście lat ich udział na drogach tak znacząco wzrośnie? Jak wygląda rynek aut elektrycznych obecnie i jakie są prognozy na najbliższe lata?

Czytaj więcej
Jakie przywileje mają kierowcy aut elektrycznych?
20 cze 2022
Jakie przywileje mają kierowcy aut elektrycznych?

Od kilku lat wprowadzane są różnorodne rozwiązania, które mają zachęcić polaków do przesiadania się z klasycznych aut spalinowych do ekologicznych zeroemisyjnych modeli elektrycznych. Dzięki temu zarówno osoby planujące zakup elektryka, jak i właściciele samochodów elektrycznych mogą liczyć na wiele przywilejów oraz korzyści. Prezentujemy więc 6 głównych przywilejów elektryków.

Czytaj więcej

Przeczytaj jeszcze