Porównaj oferty

Audi Q4 e-tron

Gama elektrycznych SUV-ów od Audi powiększyła się w 2021 roku, za sprawą nowego modelu, jakim jest Audi Q4 e-tron. Model ten jest piątym elektrykiem od Audi i jednocześnie pierwszym samochodem elektrycznym marki zbudowanym na platformie MEB. Wyróżnia go nowoczesna aerodynamiczna sylwetka o krótszych zwisach, która jest jego cechą rozpoznawczą. Łączy w sobie jak sam producent go opisuje sportowy duch z funkcjonalnością, a jego wnętrze jest wygodne i przestronne. Jeśli chodzi o wymiary Audi Q4 e-tron mierzy 458,8 centymetra długości, 210,8 centymetra szerokości z lusterkami oraz 163,2 centymetra wysokości. Rozstaw osi w nim to natomiast 161,4 centymetra.

Audi Q4 e-tron - cena w Polsce

Audi Q4 e-tron dostępne jest do kupienia w polskich salonach od 2021 roku. Oferowane jest ono w dwóch wersjach silnikowych oraz z kilkoma pakietami wyposażenia do wyboru. W związku z tym za Audi Q4 e-tron w słabszej wersji silnikowej i z podstawowym wyposażeniem należy zapłacić od 195 100 złotych.

Z kolei za wersję tego modelu z mocniejszym silnikiem, większym akumulatorem, a tym samym także lepszym zasięgiem trzeba zapłacić od 219 100 złotych.

Jeśli chodzi o warianty wyposażenia Audi Q4 e-tron oferuje ich aż 4, z czego każdy z nich wymaga odpowiedniej dopłaty. Decydując się więc na Audi Q4 e-tron z pakietem stylistycznym:

  • edition one Geysir trzeba dopłacić do jego wyjściowej ceny 47 230 zł,
  • edition one Taifun trzeba dopłacić do jego wyjściowej ceny 49 270 zł,
  • S line trzeba dopłacić do jego wyjściowej ceny 6 970 zł,
  • Advanced trzeba dopłacić do jego wyjściowej ceny 2490 zł.

Istotną informacją jest także to, że cena Audi Q4 e-tron w jego podstawowej wersji wyposażenia w obu wariantach silnikowych mieści się w limitach pozwalających na skorzystanie z dopłat w ramach programu Mój Elektryk.

Audi Q4 e-tron - zasięg

Jeśli chodzi o zasięg Audi Q4 e-tron oferuje dla kierowców dwa warianty do wyboru. Pierwszym z nich jest model wyposażony w akumulator o pojemności 51 kWh, który pozwala przejechać na jednej pełnej baterii do 349 kilometrów. Średnie zużycie energii elektrycznej w tym modelu plasuje się natomiast na poziomie 18,6 kWh na 100 kilometrów.

Mocniejsza i droższa wersja Audi Q4 e-tron posiada natomiast akumulator o pojemności 76 kWh, co zapewnia jej zasięg do nawet 520 kilometrów, przy czym w tym przypadku średnie zużycie energii na 100 kilometrów jest także wyższe i wynosi 19,3 kWh.

Audi Q4 e-tron - dane techniczne

W przypadku osiągów niemiecki koncern samochodowy także nie zawiódł kierowców w tym modelu. Otrzymali oni bowiem wraz z Audi Q4 e-tron do wyboru dwie wersje jednostek silnikowych.

W związku z tym Audi Q4 e-tron 35 wyposażony został w silnik o mocy 125 kW, przekładającej się na 170 koni mechanicznej oraz maksymalny moment obrotowy na poziomie 310 Nm. Oznacza to więc, że przyspiesza ono od 0 do 100 km/h w 9 sekund, a maksymalna prędkość, z jaką się można nim poruszać to 160 km/h.

Mocniejsze pod względem jednostki silnikowej Audi Q4 e-tron 40 skrywa natomiast pod maską silnik o mocy 150 kW przekładających się na 204 konie mechaniczne oraz maksymalny moment obrotowy na poziomie 310 Nm. Dzięki temu model ten pomimo większej baterii, a tym samym masy własnej jest w stanie rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 8,5 sekundy, jednak maksymalna prędkość, jaką pozwala on osiągnąć, pozostaje na tym samym poziomie, jak w słabszym pod względem silnika modelu, czyli 160 km/h.

Napęd w Audi Q4 e-tron w obu wersjach przenoszony jest na tylną oś za pomocą jednostopniowej automatycznej skrzyni biegów.