Porównaj oferty

4 lis 2021

Gaz - baza wiedzy

Pomocna ekipa PGNiG - opinie

Sprzedawcy gazu i prądu ze względu na coraz większą konkurencję na rynku wciąż szukają nowych metod na przyciągnięcie klientów. Jedną z nich jest między innymi oferowanie dodatkowych usług w atrakcyjnych cenach obowiązujących w ramach podpisywanych z nimi umów. Na takie rozwiązanie zdecydowało się także PGNiG, wprowadzając do swojej oferty dodatkową usługę pod nazwą Pomocna Ekipa. Na czym ona polega i czy warto z niej skorzystać? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Wróć do: Aktualności Pomocna ekipa PGNiG - opinie

Czym jest usługa Pomocna Ekipa oferowana przez PGNiG?

Usługa Pomocna Ekipa oferowana przez PGNiG jest, jak możemy się dowiedzieć na stronie firmy, usługą, która zapewnia pomoc fachowców w razie awarii w domu, wśród których można wymienić między innymi:

 • hydraulika,
 • technika urządzeń grzewczych oraz gazowych,
 • elektryka,
 • serwisanta RTV i AGD.

Decydując się na nią, klienci PGNiG otrzymują więc możliwość skorzystania z usług specjalistów, którzy według zapewnień firmy mają zjawić się do 24 godzin od momentu zgłoszenia usterki, jednak z wyłączeniem weekendów oraz dni ustawowo wolnych od pracy. W praktyce oznacza to więc, że wzywając np. hydraulika oferowanego w ramach usługi Pomocna Ekipa w piątek, może się on pojawić na miejsce nawet dopiero w poniedziałek.

Kolejnym haczykiem tej oferty jest to, że z pomocy specjalistów można skorzystać wyłącznie do 6 razu w ciągu trwania umowy oraz tylko 3 razy w roku, a wartość jednorazowej interwencji nie może przekraczać 500 złotych. W kwotę tą wlicza się natomiast:

 • dojazd specjalisty,
 • diagnoza usterki,
 • naprawa usterki,
 • zakup niezbędnych elementów do naprawy.

W związku z tym, jeśli cała usługa Pomocnej Ekipy przekroczy wartość 500 złotych, pozostały koszt klienci PGNiG będą musieli pokryć z własnej kieszeni.

pomocna ekipa

źródło: strona PGNiG

Kto może skorzystać z usługi Pomocna Ekipa w PGNiG?

Z usługi PGNiG Pomocna Ekipa skorzystać mogą klienci firmy, którzy mają z nią podpisaną kompleksową umowę na dostarczanie prądu lub paliwa gazowego wyłącznie w lokalach, które wymienione są jako punkt przyłączeniowy. Wyłączone są więc z niej te osoby, które mają podpisaną z PGNiG umowę jedynie na sprzedaż wymienionych produktów.

Sama usługa świadczona jest natomiast na terenie całego kraju na podstawie podpisanej z PGNiG umowy na okres 24 miesięcy, w ramach której doliczane są do rachunków kwoty w wysokości zależnej od wybranego pakietu. Aby móc ją podpisać w trakcie trwania umowy na dostarczanie gazu lub prądu należy się więc zgłosić do punktu obsługi klienta PGNiG, lub skontaktować się z firmą za pomocą dostępnych na jej stronie numerów infolinii.

Ile kosztuje usługa Pomocna Ekipa w PGNiG?

To ile kosztuje usługa Pomocna Ekipa, oferowana dla klientów PGNiG zależy od tego, na jaki pakiet się oni zdecydują. Firma przygotowała bowiem ich cztery warianty, które różnią się między sobą dostępnością specjalistów oraz wysokością miesięcznych opłat naliczanych do rachunku.

W związku z tym do wyboru są pakiety:

 • Fachowiec 1 - w cenie 6,99 zł miesięcznie obejmującej pomoc technika urządzeń grzewczych i gazowych oraz ślusarza,
 • Fachowiec 2 - w cenie 9,99 zł miesięcznie obejmującej pomoc technika urządzeń grzewczych i gazowych, ślusarza oraz hydraulika,
 • Fachowiec 3 - w cenie 14,99 zł miesięcznie obejmującej pomoc technika urządzeń grzewczych i gazowych, ślusarza, hydraulika oraz elektryka,
 • Fachowiec 4 - w cenie 19,99 zł miesięcznie obejmującej pomoc technika urządzeń grzewczych i gazowych, ślusarza, hydraulika, elektryka, serwisanta RTV i AGD oraz informatyka.

Biorąc więc pod uwagę przydatność specjalistów, najkorzystniejszym pakietem jest opcja numer 2 oraz 3, ponieważ istnieje największe prawdopodobieństwo, że to właśnie z ich pomocy trzeba będzie skorzystać w okresie 24 miesięcy, kiedy trwa podpisana z PGE umowa. Warto także wspomnieć, że po wybraniu danego wariantu, w trakcie obowiązywania umowy nie istnieje możliwość jego zmiany na inny.

Co więcej, w regulaminie usługi możemy również przeczytać, że nie obejmuje ona napraw, które powstały w wyniku rażącego niedbalstwa klienta, a także, że usługi nie obejmują:

 • w przypadku usług ślusarza, żadnych innych drzwi niż tylko te wejściowe, nie pomoże on więc w przypadku drzwi od piwnicy czy garażu,
 • urządzeń objętych gwarancją producenta,
 • montażu części innych niż te zakupione przez serwisanta.

Podsumowując, usługa Pomocna Ekipa oferowana przez PGNiG, choć z założenia miała być zachętą dla klientów do skorzystania z oferty związanej z dostarczaniem przez z nią prądu lub gazu w praktyce, po przeanalizowaniu jej regulaminu nie wygląda już tak obiecująco. Nawet w przypadku wybrania najdroższego pakietu, za który rocznie należy zapłacić niemal 300 złotych, obowiązuje w nim wiele wyłączeń, a same usługi fachowców świadczone są wyłącznie w dni robocze. Przez co w efekcie może się okazać, że przez 24 miesiące nie będzie okazji, aby z nich skorzystać, ponieważ chociażby w przypadku awarii instalacji wodno-kanalizacyjnej, do której dojdzie w piątek, na jej naprawę przez serwisanta w ramach usługi Pomocna Ekipa trzeba będzie czekać do poniedziałku, pozbawiając się tym samym dostępu do bieżącej wody przez cały weekend.


Oceń artykuł bez dodawania komentarza

3.41 (144 opinii)

Komentarze (2)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Konrad Andrzejewski

18 sty 2024

Pomocna ekipa w braniu pieniędzy. Nie polecam oszustwo i naciąganie ludzi. Proszę dobrze przeczytać umowę przed zawarciem. Piec gazowy nie może być starszy niż 8 lat i do tego serwisowany co rok. Usługa pomocna ekipa do du.y. C.d.n. Resztę opiszę po otrzymaniu faktury.

Maja Rożek

4 wrz 2023

Nie dajcie się na to nabrać. 3 tygodnie bez ciepłej wody a piec dalej nie naprawiony. Serwisant cytuje "ma w dupie kiedy przyjdzie część". Ale faktura na cześć przyszła od razu przy wizycie serwisanta niestety idzie już 2 tydzień i nie wiadomo kiedy dojdzie.

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić