Porównaj oferty

29 lis 2018

Gaz - baza wiedzy

PGNiG czy Fortum? Zalety i wady sprzedawców

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo - PGNiG i Fortum są to dwie konkurencyjne spółki, zajmujące się sprzedażą gazu ziemnego w Polsce. Obie firmy przedstawiają atrakcyjne oferty zarówno dla klientów indywidualnych jak i biznesowych.

Wróć do: Aktualności PGNiG czy Fortum? Zalety i wady sprzedawców
Jednak potencjał tej pierwszej jest nieporównywalnie większy, ponieważ obsługuje ponad 90% odbiorców finalnych gazu ziemnego. Która z nich jest lepsza i dla kogo? Jakiego wyboru dokonać: lepiej zdecydować się na dużego czy małego sprzedawcę? Jakie są pomiędzy nimi różnice?

Działalność Fortum

Fortum jest dużą międzynarodową firmą, która prowadzi działania w zakresie energetyki. Funkcjonuje na wielu zagranicznych rynkach i z powodzeniem konkuruje również na naszym. Nie prowadzi wielu biur obsługi klienta, dzięki temu może ograniczać koszty związane z prowadzeniem sprzedaży i opłacania kadry pracowników. Mimo to kontakt z infolinią jest dosyć szybki i sprawnie zorganizowany. Wszelkie pytania i wątpliwości są szybko wyjaśniane przez pracowników. Fortum w pełni korzysta z udogodnień telekomunikacyjnych 21 wieku i większość spraw można zrealizować nie wychodząc z domu, za pośrednictwem konta eBOK. Jest to elektroniczne biuro obsługi klienta, w którym możemy płacić rachunki, obserwować poziom zużycia, sprawdzać statystyki i kontaktować się za pomocą komunikatora z pracownikami Fortum. Spółka Dobrze bilansuje wydatki i oferuje klientom możliwie najniższe ceny. Na pewno ofertę Fortum można zaliczyć do jednej z najbardziej atrakcyjnych na rynku. Dostępna gwarancja stałej ceny daje poczucie bezpieczeństwa w przyszłości i przyciąga nowych klientów zainteresowanych zmianą sprzedawcy gazu ziemnego. Nie brakuje też ofert z "dodatkami". Różnego rodzaju usługi jakie przy zmianie sprzedawcy gazu są do kupienia. Pamiętajmy jednak, że za wszystko trzeba płacić. Jeśli nie jesteś pewny czy w aktualnej ofercie firmy Fortum nie ma dodatkowych opłat - skorzystaj z naszej porównywarki cen gazu.

Działalność PGNiG

PGNiG – największa w Polsce grupa energetyczna zajmująca się sprzedażą, poszukiwaniem i wydobywaniem gazu ziemnego. Prowadzi także działalność poza granicami naszego kraju – Libia, Pakistan, Czechy, Niemcy. Grupa kapitałowa posiada w swoich szeregach PSG – Polską Spółkę Gazownictwa, która sprawuje funkcję dystrybutora gazu w Polsce. Blisko 98% sieci dystrybucyjnych jest pod opieką właśnie tej firmy, pozostałe sieci są obsługiwane przez mniejsze firmy działające lokalnie w niektórych gminach. PGNiG jest w większości przypadków delegowany jako sprzedawca z urzędu, stąd też wysoki procent sprzedaży tej firmy – około 90% klientów prowadzących gospodarstwa domowe i przedsiębiorstwa korzysta z usług gazowniczych tej firmy. Spółka ma bardzo rozwinięty segment sprzedaży, wiele stacjonarnych biur rozsianych po całym kraju. Oferuje konta eBOK i Biznes24, które ułatwiają prowadzenie rozliczenia i kontakt z dostawcą energii.

PGNiG czy Fortum

Obie firmy działają w zakresie obrotu gazu i prądu, od lat ze sobą konkurując. Najprostszym sposobem porównania ofert jest skorzystanie z porównywarki cen dostępnej na naszej stronie Optimal Energy. No to do dzieła! Sprawdźmy jak wyglądają ceny w obszarze dystrybucji zabrzańskim. Na początek sprawdzimy oferty w taryfie W-1, za ostatni rachunek zapłaciliśmy 150 zł i rachunki płacimy co 2 miesiące przy umowie na 36 miesięcy. Obszar zabrzański prezentuje się następująco:

porównanie dla taryfy W-1

Źródło: optimalenergy.pl wrzesień 2018

Okazuje się że są aż 3 lepsze oferty od PGNiG. Atrakcyjność oferty fortum opiera się głównie na aktualnej promocji gwarantującej darmowy gaz do końca 2018 roku. Znacząco wpływa to na konkurencyjność tej propozycji. Dodatkowo o tym jak zmienia się cena za gaz w okresie trwania umowy dowiecie się ze szczegółów oferty znajdujących się w naszej porównywarce cen gazu

pgnig czy fortum

Źródło: optimalenergy.pl

Kogo wybrać? PGNiG czy Fortum?

Wybrać małego czy dużego sprzedawcę? Dla domostw, które potrzebują gaz tylko do kuchenki gazowej i podgrzewania wody i są przydzielone do taryfy W-1 - obecnie lepiej jest zainteresować się ofertą Fortum. Odbiorcy korzystający z usług PGNiG w innych grupach taryfowych odsyłamy do miejsca gdzie znajduje się kalkulator gazu ziemnego. Tam znajdują się aktualne oferty sprzedaży gazu ziemnego dla grup taryfowych W-1, W-2, W-3 czy W-4, czyli dla wszystkich odbiorców gazu ziemnego.

Oceń artykuł bez dodawania komentarza

4.25 (4 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić