Strona główna > Stacje ładowania samochodów elektrycznych - co powinieneś wiedzieć? > Mapa stacji ładowania >   Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Obrót Detaliczny - stacje ładowania samochodów elektrycznych

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Obrót Detaliczny - stacje ładowania samochodów elektrycznych

logo
Kontakt do firmy
Nazwa Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Obrót Detaliczny
Email kancelaria.od@pgnig.pl
Telefon 222700400

Powszechnie znane każdemu, chociażby z usług związanych ze sprzedażą gazu oraz prądu Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Obrót Detaliczny za pomocą jednej ze swoich spółek wchodzących w skład tej grupy kapitałowej postanowiło zainwestować w rynek elektromobilności. W związku z tym spółka PGNiG Ventures zakupiła udziały firmy Enelion zajmującej się rozwiązaniami dla samochodów elektrycznych. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Obrót Detaliczny na całą inwestycję związaną z infrastrukturą dla elektromobilności głównie pod postacią stacji ładowania przeznaczy łącznie do 2027 roku 6 milionów złotych. 

Stacje ładowania PGNiG OD — oferta 

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Obrót Detaliczny za pomocą udziałów w spółce Enelion ma przyczynić się do zwiększenia ilości stacji ładowania dostępnych dla kierowców samochodów elektrycznych w naszym kraju. Głównym kierunkiem inwestycji jest dostarczanie bowiem przede wszystkim ładowarek do samochodów elektrycznych oraz systemów przeznaczonych do zarządzania nimi, wraz z planami taryfowymi i rozliczeniami z użyciem aplikacji mobilnych. 

Choć obecnie stacje ładowania polskiej marki Enelion z Gdańska w którą zainwestowało PGNiG OD to wyłącznie modele typu AC, w przyszłości chce ona wprowadzić do swojej oferty także szybkie stacje ładowania DC. Dzięki temu coraz częściej zaczną się one pojawiać w naszym kraju, a także poza jego granicami. Współpraca Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Obrót Detaliczny wraz z tą firmą przewiduje bowiem silną ekspansję zachodnich rynków, a nawet USA. 

Ciekawostką na temat inwestycji PGNiG OD w rynek elektromobilności jest natomiast chociażby to, że firma, której udziały zostały zakupione, współpracuje między innymi z jedną z największych sieci stacji ładowania w Polsce — GreenWay.

Stacje ładowania Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Obrót Detaliczny — opinie

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Obrót Detaliczny widząc korzyści wynikające z zainwestowania w stacje ładowania, przyczynia się realnie do zwiększenia ich dostępności w naszym kraju. Zaletą modeli, które produkowane będą dzięki inwestycji tej grupy kapitałowej, jest natomiast to, że pozwolą one na naładowanie auta elektrycznego w szybki sposób oraz rozliczenie należności za pomocą wygodnych w użyciu aplikacji mobilnych. 

Szukaj stacji operatora Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Obrót Detaliczny

Miasto Liczba stacji ładowania Liczba punktów ładowania Liczba gniazd ładowania