Porównaj oferty

Izera T100

Z tego artykułu dowiesz się

Izera T100 to prototyp polskiego samochodu elektrycznego, który miał wejść na rynek nie wcześniej niż 2024 roku. Ostateczna nazwa auta elektrycznego od tego producenta jest jeszcze tajemnicą. Na ten moment wiadomo, że elektryczny hatchback będzie średnio kosztować około 125 tys. złotych. Biorąc pod uwagę stale rosnące dochody mieszkańców Polski taka kwota staje się realną szansą na posiadanie elektryka przez „zwykłego Kowalskiego”.

Izera T100 - zasięg

Szczegóły dotyczące realnego zasięgu modelu Izera T100 nie są jeszcze podane oficjalnie. Według aktualnych informacji samochód zostanie wyposażony w baterie o pojemnościach od 40 do 60 kWh. Takie ogniwa zapewnią realny zasięg w cyklu mieszanym na poziomie nawet ponad 300 kilometrów. To raczej standardowy wynik, choć biorąc pod uwagę cenę zakupu tego modelu – może okazać się nie lada gratką dla prawdziwych miłośników aut elektrycznych z niego mniejszym budżetem.

Izera T100 - dane techniczne

W kwestii danych technicznych modelu Izera T100 warto podać informację na temat tego, że samochód będzie na tyle dynamiczny, że prędkość na poziomie do 100 km/h osiągnie nawet w 8 sekund. Dla auta miejskiego jest to bardzo dobry wynik, który pozwoli na komfortowe podróżowanie po miejskiej dżungli od świateł do świateł. Warto też dodać, że producent zapewnia, iż Izera T100 będzie w 100% kompatybilna z większością dostępnych ładowarek do aut elektrycznych na rynku. Standardowe wyposażenie tego modelu to oczywiście ESP, system ostrzegania przed zderzeniami oraz identyfikowania znaków drogowych. Zanim sprawdzisz specyfikację techniczną Izery T100, koniecznie sprawdź też ceny aut elektrycznych w Polsce.