Porównaj oferty

Honda E

Zaskakująca pod względem swojej stylistyki, która dla jednych może być wadą a dla innych wręcz przeciwnie zaletą Honda e to model, który zadebiutował w 2019 roku, a do sprzedaży trafił w 2020 roku. Jej nadwozie ewidentnie nawiązuje do klasycznych modeli aut za sprawą swojego retro stylu, jednak model ten wyposażony jest w najnowsze technologie, które sprawiają, że prezentuje się on naprawdę atrakcyjnie w porównaniu do innych obecnie dostępnych w sprzedaży samochodów elektrycznych. Nowa Honda e mierzy 389,4 centymetra długości, 175,2 centymetra szerokości oraz 151,2 centymetra wysokości, a jej osie rozstawione są na szerokość 253,8 centymetra. Niezaprzeczalną zaletą tego modelu jest także doskonale rozłożony w nim środek ciężkości oraz niewielka masa wynosząca zaledwie 1500 kilogramów.

Honda e — cena w Polsce

Obecnie w polskich salonach Honda e dostępna jest w sprzedaży w dwóch wariantach silnikowych, jej bazowym kolorem nadwozia jest Charge Yellow, do dyspozycji kierowców koncern oferuje jednak także 4 inne kolory lakieru, które wymagają w każdym przypadku dopłaty w wysokości 2500 złotych.

Za Honda e należy więc obecnie zapłacić:

  • od 155 200 złotych w podstawowej wersji Base ze słabszym silnikiem,
  • od 168 200 złotych w wersji Advance z mocniejszym silnikiem oraz dodatkowymi elementami wyposażenia, takimi jak np.: system kamer 360 stopni, system automatycznego parkowania oraz monitorowania martwego pola w lusterkach.

Honda e — zasięg

W przypadku zasięgu Honda e pomimo dwóch wersji silnikowych do wyboru oferuje taki sam dystans, przynajmniej tak podaje producent. Na jednej zastosowanej w niej baterii o pojemności 35,5 kWh pozwala ona więc przejechać do 222 kilometrów, przy czym zużycie energii elektrycznej, jakie generuje ten model na 100 kilometrów, wynosi 17,2 kWh.

80% x 35,5 KwhkWh pojemności baterii Honda e pozwala uzupełnić natomiast w 31 minut z użyciem szybkiej ładowarki o mocy 50 kW. Jej ładowanie do 100% z użyciem ładowarki o mocy 6,6 kW zajmuje z kolei niewiele ponad 4 godziny, przy mocy 4,6 kW do 7 godzin, a przy mocy 2,3 kW niemal 19 godzin.

Honda e — dane techniczne

W obu wersjach silnikowych Hondy e napęd przenoszony jest na tylne koła, a maksymalny moment obrotowy wynosi 315 Nm. Różnią się one między sobą natomiast mocą silników a tym samym osiągami jakie pozwalają uzyskać. Wobec tego:

  • Honda e Base wyposażona została w silnik o mocy 136 koni mechanicznych, przyspiesza ona w związku z tym od 0 do 100 km/h w 9 sekund, a maksymalna prędkość z jaką można się nią poruszać po drogach to 145 km/h.
  • Honda e Advance skrywa pod maską z kolei silnik o mocy 154 koni mechanicznych, przekłada się to więc na nieco lepsze przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynoszące 8,3 sekundy, jednak maksymalna prędkość możliwa do osiągnięcia tym modelem pozostaje bez zmian - 145 km/h

Honda e — Ciekawostki

Honda e zaskakuje nie tylko swoim nietypowym nadwoziem, które nawet nie próbuje naśladować aut spalinowych, od razu wyróżniając się na drogach, na uwagę w niej zasługuje bowiem także wnętrze. Znaleźć w nim można kokpit, który niemal w całości składa się z ekranów. W związku z tym Honda e, choć droga jak na tego typu kasę aut elektrycznych jest warta swojej ceny, chociażby ze względu na to, jak pozwala się poczuć podczas jej prowadzenia.

Aktualności
Czy auta elektryczne mają skrzynie biegów?
14 lis 2022
Czy auta elektryczne mają skrzynie biegów?

W dzisiejszych czasach rozwój nowoczesnych technologii oraz ogólne nastawienie proekologiczne sprawia, że samochody elektryczne na całym świecie stają się coraz popularniejsze. Innowacyjne auta elektryczne dostępne na rynku zazwyczaj występują bez skomplikowanej skrzyni biegów na pokładzie.

Czytaj więcej
Dopłaty do samochodów elektrycznych
21 kwi 2022
Dopłaty do samochodów elektrycznych

Nie ulega wątpliwości to, że w samochodach elektrycznych pokładane są duże nadzieję związane ze zmniejszeniem emisji spalin w miastach. W związku z tym większość państw europejskich stara się przekonywać na różne sposoby kierowców do rezygnacji z modeli spalinowych na rzecz aut elektrycznych. Nie inaczej jest także w Polsce, gdzie na zakup samochodu elektrycznego można otrzymać dopłatę w ramach programu Mój elektryk, do którego kolejnej edycji nabór wniosków ruszył 22 listopada 2021 roku. 

Czytaj więcej
Jak działa samochód elektryczny?
25 kwi 2022
Jak działa samochód elektryczny?

Choć samochody elektryczne z roku na rok zyskują na coraz większej popularności, przez co ich liczba stale zwiększa się na polskich drogach, dla wielu osób wciąż pozostaje tajemnicą, to jak one działają. Dlatego też postanowiliśmy omówić to, w jaki sposób zbudowany jest samochód elektryczny, jaka jest zasada działania napędów elektrycznych zastosowanych w nich oraz to jakie osiągi pozwalają one uzyskać.

Czytaj więcej
Ile kosztuje 100 km samochodem elektrycznym?
7 kwi 2022
Ile kosztuje 100 km samochodem elektrycznym?

Pod koniec grudnia 2021 roku w Polsce było zarejestrowanych 39 933 sztuki samochodów elektrycznych, z czego większość, bo aż 38 001 stanowiły elektryczne samochody osobowe, pozostałe części to natomiast modele użytkowe. Dane te pozwalają więc jasno określić, że elektryki w naszym kraju stają się coraz popularniejsze. Czy popularność ta wynika jednak z niskich kosztów użytkowania? Postanowiliśmy to sprawdzić, a najprostszym sposobem na to jest określenie, jaki jest koszt przejechania 100 km samochodem elektrycznym.

Czytaj więcej