Porównaj oferty

Chrysler Airflow

Chrysler Airflow - cena w Polsce

Chrysler Airflow to prawdopodobnie najbardziej wyczekiwany i jednocześnie przełomowy model auta elektrycznego na rynku. To nieszablonowe auto napędzane energią elektryczną jest wręcz połączeniem luksusu i funkcjonalności. Chrysler Airflow ma delikatną linię boczną oraz dość zgrabny front. Obecnie cena modelu nie jest jeszcze znana, gdyż ten do produkcji seryjnej oraz sprzedaży ma trafić dopiero w okolicach 2025 roku. Koncern zapowiada, iż do 2028 roku chce zostać jednym z najlepszych producentów samochodów elektrycznych w USA.

Chrysler Airflow - zasięg

Zasięg modelu auta elektrycznego Chrysler Airflow ma sięgać nawet ponad 600 kilometrów. Jeśli taki zasięg będzie rzeczywiście realny, prawdopodobnie będzie to najlepszy pod względem zasięgu model samochodu elektrycznego dostępnego na rynku. Producent niestety nie wspomina o pojemności akumulatora tego modelu. Można jednak powiedzieć, iż Chrysler Airflow zostanie wyposażony w dwa wydajne moduły, które zapewnią wrażenia z jazdy z mocą ponad 200 KM. Samochody elektryczne Chrysler to obecnie tylko jeden model, czyli Airflow. Póki co nic nie wskazuje na to, aby marka miała mocno wejść w branżę elektryków, choć rozwój nowoczesnych technologii tylko na to wskazuje.

Chrysler Airflow - dane techniczne

O danych technicznych tego modelu nie ma jeszcze wielu informacji. Koncern dokładne dane, póki co trzyma w tajemnicy, a na rynku pojawiły się tylko wizualizacje i koncepcyjny model pojazdu. Obecnie wiadomo tyle, iż na pokładzie samochodu znajdzie się innowacyjne oprogramowanie sterujące STLA Brain. Umożliwi to bezprzewodowe aktualizacje danych samochodu, a także przeniesie sterowanie autem na zupełnie inny poziom. Co ciekawe, producent zapewnia, iż auto będzie mieć możliwość autonomicznego sterowania trzeciego stopnia. Oznacza to, iż kierowca będzie mógł całkowicie puścić kierownicę i pedały sterujące podczas jazdy. Ceny, dokładne dane oraz koszt ładowania samochodu elektrycznego tej klasy nie są jeszcze znane, choć z czasem producent na pewno zdecyduje się uchylić rąbka tajemnicy.