Porównaj oferty

Chevrolet Volt

Chevrolet Volt - cena w Polsce

Od 2011 roku samochody elektryczne Chevrolet to także między innymi model Volt. Ten dostępny na rynek europejski generuje całkiem pokaźną moc, niezły zasięg oraz pozwala na dość szybkie ładowanie baterii. Ceny auta elektrycznego Chevrolet Volt obecnie do około 50 tys. złotych w zależności od wybranego wariantu. Producent obecnie nie decyduje się na wypuszczanie nowych modeli na polski rynek. Atrakcyjna cena, funkcjonalność oraz wytrzymałość tego auta zachęca jednak do poszukiwania dealera, który zajmuje się dystrybucją tego modelu.

Chevrolet Volt - zasięg

Chevrolet Volt generuje według danych producenta sporą moc na poziomie około 100 kW oraz niezły zasięg. Ten sięga nawet do ponad 600 kilometrów w trybie pozamiejskim. W tym modelu znajdziesz dwa gniazdka ładowania do wyboru – 1F oraz 3F. W zależności od wybranego wariantu naładujesz ogniwa bateryjne w około 5 lub ponad 15 godzin. Bateria o pojemności 16 kWh to nie zbyt dobry wynik jak na dzisiejsze czasy, ale rekompensuje to naprawdę niezła cena auta.

Chevrolet Volt - dane techniczne

Dane techniczne modelu Chevrolet Volt udostępnione przez producenta, dotyczą głównie tego, jaką moc generuje pojazd. Około 370 Nm momentu obrotowego oraz prędkość maksymalna na poziomie ponad 150 km/h to świetny wynik. Producenci samochodów elektrycznych stale prześcigają się w stosowaniu nowoczesnych technologii zasilania, co jednak dla modelu Volt ma zgubny skutek. Ten został obecnie wyparty przez nowsze auta z lepszym zasięgiem oraz mocą.