Najlepsza oferta zakupu
fotowoltaiki gazu prądu małopolska

Fotowoltaika Małopolska

Z roku na rok w Polsce wzrasta popularność rozwiązania, jakim jest wytwarzanie energii elektrycznej poprzez instalacje fotowoltaiczne. Nic w tym dziwnego. Odnawialna energia słoneczna jest przede wszystkim ekologiczna, a do tego pozwala osobom korzystającym z niej wygenerować duże oszczędności. Ponadto w naszym kraju nie ma praktycznie regionu, w którym nie sprawdzałaby się instalacja fotowoltaiczna. Małopolska jest ponadto doskonałym miejscem do stosowania paneli słonecznych, gdyż należy do regionów o dużym nasłonecznieniu. Zwłaszcza jeśli chodzi o jej północną część, gdzie jego poziom wynosi nawet do 1100 kWh/m2. Wobec tego instalacja fotowoltaiczna w tym regionie jest niezwykle opłacalną inwestycją, która potrafi zwrócić się już w pierwszych latach jej użytkowania, a w kolejnych generować duże oszczędności w budżecie gospodarstw domowych i przedsiębiorstw, związane z wydatkami na energię elektryczną. A do tego uniezależnić się od corocznie przeprowadzanych w Małopolsce podwyżek cen prądu, dając tym samym bezpieczeństwo energetyczne użytkownikom paneli fotowoltaicznych.

Fotowoltaika firmy Małopolska

W związku z doskonałymi warunkami do wykorzystywania odnawialnej energii słonecznej w procesie wytwarzania energii elektrycznej, w ostatnich latach coraz prężniej zaczyna rozwijać się w rejonie Małopolski branża, jaką jest fotowoltaika. Firmy w Małopolsce, zajmujące się montażem i obsługą paneli fotowoltaicznych prześcigają się w ofertach kierowanych do mieszkańców tego regionu. Obecnie niemal w każdym większym mieście w tym regionie można znaleźć firmę, zajmującą się projektowaniem, wyceną, montażem oraz obsługa w późniejszych czasie paneli fotowoltaicznych. Dlatego też osoby zainteresowane tym rozwiązaniem nie powinny mieć większych problemów, ze znalezieniem specjalistów spełniających ich wymagania. Większość z nich dodatkowo oferuje także możliwość rozłożenia płatności za montaż instalacji fotowoltaicznej, na wygodne do spłaty raty, których wysokość równa jest płaconym dotychczas rachunkom za energie elektryczną. Dzięki temu wydatek ten nie ma praktycznie żadnego wpływu zarówno na budżet domowy jak i przedsiębiorstwa, które zdecyduje się na takie rozwiązanie. Ponadto wszystkie te firmy posiadają certyfikaty UDT oraz SEP i pracują wyłącznie na sprawdzonych komponentach, a do tego montowana przez nich fotowoltaika w Małopolsce posiada wyłącznie pozytywne opinie byłych klientów. Dlatego są one świetnym wyborem dla osób, które planują instalacje tego typu rozwiązań na swoich budynkach i nie tylko finansowaną zarówno z własnych środków jak i wielu dotacji oferowanych przez Państwo lub pożyczek bankowych. Warto także pamiętać przy wyborze firmy instalującej panele słoneczne, aby zwrócić uwagę na to, jakie posiada fotowoltaika Małopolska opinie wśród osób, które skorzystały już z oferty danej firmy. To właśnie z nich można dowiedzieć się wiele na temat kompetencji danych monterów, oferowanych przez nich usług oraz całego przebiegu współpracy.

Sprawdź topowe firmy w największych miastach w wojeództwa małopolskiego:

Fotowoltaika Małopolska- cena

Dla osób planujących montaż fotowoltaiki w Małopolsce z pewnością głównym wyznacznikiem przeważającym o podjęciu decyzji będzie cena tego rozwiązania. Warto jednak na samym początku wspomnieć, że na koszt całkowitej instalacji fotowoltaicznej składa się kilka czynników. Cena fotowoltaiki w Małopolsce, jeśli chodzi o same panele oraz inwerter zależy przede wszystkim do ich rozmiarów i jakości, a także rodzaju zadaszenia, na jakim ma być ona montowana. Do tego kosztu należy jednak doliczyć jeszcze cenę montażu, która uzależniona jest od:

• doświadczenia firmy w branży, • miejsca montażu, • mocy paneli.

Wobec tego chcąc wiedzieć ile kosztuje fotowoltaika Małopolska, cena w Krakowie wynosi średnio dla instalacji o mocy zestawu:

• 3 kWp- od 16 500 do 20 000 złotych, • 4 kWp-od 20 000 do 24 000 złotych, • 5 kWp-od 22 000 do 26 000 złotych, • 6 kWp-od 24 000 do 30 000 złotych, • 8 kWp-od 32 000 do 38 000 złotych, • 10 kWp-od 38 000 do 47 000 złotych.

Przy czym należy pamiętać, że w przypadku domów jednorodzinnych, w których rachunki za energię elektryczną nie przekraczają wysokości 250 złotych, instalacja fotowoltaiczna o mocy 5 kWp pozwoli zaspokoić całkowite zapotrzebowanie na prąd.

Fotowoltaika dotacje Małopolska

Mieszkańcy Małopolski planujący montaż paneli słonecznych w swoich domach i firmach mogą liczyć także na liczne dotacje i pożyczki na preferencyjnych warunkach, które sprawiają, że instalacja fotowoltaiczna staje się jeszcze bardziej opłacalna ekonomicznie. Fotowoltaika dotacje Małopolska to między innymi program „Mój Prąd”, w którym można uzyskać do 50% dofinansowania kosztów instalacji fotowoltaicznej, jednak nie więcej jak 5 tysięcy złotych. A także Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego oferujący natomiast możliwość przyłączenia się do wybranych w konkursie projektów realizowanych przez gminy, w ramach których możliwe jest uzyskanie do 60% dofinansowania na inwestycję związaną z montażem paneli słonecznych. Ponadto wiele banków oferuje także pożyczki na korzystnych warunkach, dzięki którym można sfinansować zakup paneli oraz ich montaż. Zarówno w przypadku gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorstw. Kolejną zaletą, jaką posiada instalacja fotowoltaiczna w Małopolsce, jest możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej, w ramach których można odliczyć od podatku koszty związane z zakupem i instalacją paneli słonecznych. Odliczeniu od dochodów podlega 100% wydatków w przypadku przedsiębiorców. A w przypadku osób fizycznych ulga ta oferowana jest w formie zwrotu podatku w wysokości do 9 540 złotych. Ograniczeniem jest jednak to, że inwestycja nie może trwać dłużej niż 3 lata, a o odliczenie można ubiegać się do 6 lat po jej zakończeniu.

Znajdź najlepsze firmy fotowoltaiczne w swoim województwie.

Zużycie prądu w województwie małopolskim

Długie zimowe wieczory w górach sprzyjają większemu zużyciu energii w domach osób mieszkających w Małopolsce. Jak pokazują statystyki GUS’u w ciągu roku każdy mieszkaniec tego województwa zużywa w mieście prawie 900 kWh prądu. Więcej zużywają tylko mieszkańcy Mazowsza. Jeśli pod uwagę weźmiemy jednak sumę energii jaka jest zużywana przez firmy oraz osoby indywidualne w omawianym obszarze w ciągu roku to region ten traci pozycję lidera, nie ma go nawet na podium. Zużycie roczne energii elektrycznej, które nie przekracza 15 TWh rocznie to miej niż 8% całego zużycia energii w naszym kraju, które szacuje się na ok 170 TWh.

Gaz ziemny jako sposób walki ze smogiem

Mówisz smog myślisz Kraków? Zdecydowanie małopolska stała się w ciągu ostatnich lat wyznacznikiem zanieczyszczenia powietrza w Polsce. Na szczęście podjęte przez władze miasta działania w skuteczny sposób ograniczyły poziom zanieczyszczeń w mieście. Jednym z głównych składników sukcesu była gazyfikacja domów, które wcześniej korzystały z tzw. kotłów na paliwo stałe. Ogrzewanie gazem ziemnym nie jest obojętne dla stanu naszego powietrza, ale na pewno jest dużo mniej szkodliwe niż palenie w piecach wszystkim czym popadnie. Takie działanie przełożyło się także na średni poziom zużycia gazu ziemnego w tym województwie. W miastach w ciągu roku przypada na jednego mieszkańca zużycie na poziomie prawie 1 900 kWh co jest drugim wynikiem zaraz po województwie mazowieckim! Duża inwestycja w sieć dystrybucji gazu ziemnego spowodowała z kolei, że na 100 km2 przypada ponad 300 km gazociągu.

Aktualne wiadomości z rynku energii:

Ogrzewanie węglowe w Krakowie jednak dopuszczalne
Ogrzewanie węglowe w Krakowie jednak dopuszczalne
Ostatnio trudno nadążyć za pojawiającymi się w mediach informacjami dotyczącymi zasad opalania gospodarstw domowych węglem. Jednego dnia słyszy się o całkowitym zakazie, a dziś o odstępstwach od tego zakazu. Zarząd województwa małopolskiego przyjął 15.10 projekt uchwały, w której określił rodzaje paliw dopuszczonych do ogrzewania domów w Krakowie. Wg nowego projektu, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nie będzie obowiązywał zakaz stosowania paliw stałych, w tym węgla.
Porównywarka cen prądu w Polsce i za granicą
Porównywarka cen prądu w Polsce i za granicą
Liberalizacja rynku energii niesie za sobą wiele zmian (naszym zdaniem w większości pozytywnych). Do takich zmian z pewnością należy możliwość skorzystania z narzędzia o nazwie: porównywarka cen prądu. Narzędzie takie ma na celu przede wszystkim bezpłatne udostępnienie użytkownikowi informacji na temat aktualnych cen prądu i gazu dla każdego z nas w sposób szybki i czytelny
Cena prądu 2017
Cena prądu 2017
Cena prądu w roku 2017 będzie sumarycznie niewiele wyższa. Piszą sumarycznie mamy na myśli zmianę proporcji pomiędzy kosztami związanymi ze sprzedażą prądu i jego dystrybucją. Kolejny rok z rzędu obniżona została taryfa sprzedawców z urzędu, a podwyższone opłaty za dystrybucję.