Najlepsza oferta zakupu
fotowoltaiki gazu prądu w Krakowie

Fotowoltaika Kraków

W Krakowie, podobnie jak w wielu regionach Polski, popularność energii ze słońca, czyli fotowoltaiki, znacznie rośnie. Władze miasta, korzystając ze środków własnych, ogólnopolskich, jak i unijnych, chętnie wspierają tego typu inwestycje. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż Kraków, ze wszystkich największych miast w Polsce, ma zdecydowanie najpoważniejszy problem z czystością powietrza. Receptą na krakowski smog mają być instalacje fotowoltaiczne i ekologiczne pompy ciepła, które według planu władz miasta, mają zastąpić trujące piece na węgiel i drewno. Duże środki inwestowane w Krakowie w fotowoltaikę przyciągają firmy oferujące montaż paneli słonecznych z całej Polski. Spotkamy tu zarówno lokalne przedsiębiorstwa z krótkim stażem na rynku, jak i wielu przedstawicieli ogólnopolskich, znanych firm, dla których Kraków jest szczególnie ważnym regionem działania.

Dotacje do fotowoltaiki w Krakowie

Wspomniane zaangażowanie władz miasta przekłada się zarówno na inwestycje publiczne jak i na wsparcie gospodarstw domowych. Przykładem z pierwszego obszaru jest krakowska Ekospalarnia, gdzie zamontowano nowoczesne panele słoneczne sprowadzone specjalnie w tym celu z Austrii. Nowoczesna instalacja fotowoltaiczna zdobi elewację spalarni i jest w stanie wytworzyć nawet 17,5 kWp energii. Władze zdecydowały się na montaż nowoczesnych paneli, ponieważ są one możliwe do zastosowania na nierównych powierzchniach i bardzo mało ważą. Można przykręcić je lub przykleić nawet na prowizorycznych, lekkich konstrukcjach, nawet takich jak np. wiaty przystankowe.

Poza inwestycjami publicznymi w fotowoltaikę, Kraków skupia się na wspieraniu gospodarstw domowych. W ostatnim czasie przyznano dotacje w ramach kolejnych trzech nowych programów ekologicznych. Już wcześniejsze programy cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Tym razem można było otrzymać nawet do 60% środków na inwestycję w fotowoltaikę lub ekologiczne źródła ciepła. W praktyce, zakupu oraz montażu instalacji fotowoltaicznej można było w Krakowie dostać nawet 15 tys. zł dotacji. To o wiele więcej niż przyznawano z ogólnopolskiego programu „Mój prąd” (tam można ubiegać się o 5 tys. zł).

Ceny fotowoltaiki w Krakowie

Ceny instalacji fotowoltaicznych w Krakowie są zróżnicowane podobnie jak na terenie całego kraju. Warto jednak postępować uważnie, gdyż przyznawane przez władze miejskie dotacje kuszą firmy oferujące panele słoneczne do zawyżania cen. Inwestorzy korzystający z dofinansowania są często w na tyle dobrej sytuacji, że nie porównują cen pomiędzy różnymi firmami, przez co przepłacają. Realne ceny fotowoltaiki w Krakowie najlepiej zweryfikować na odpowiednim forum opinii w Internecie. Także na naszej stronie można znaleźć opinie na temat firm oferujących fotowoltaikę w Krakowie.

Sprawdź oferty w innych miastach:

Stacje ładowania aut elektrycznych w Krakowie

Czasy kiedy stacje ładowania samochodów elektrycznych będą codziennym widokiem jak zwykłe stacje benzynowe jeszcze nie nadszedł. Z jednej strony jest to wynikiem ciągle znikomej liczby samochodów elektrycznych jakie jeżdżą po naszych drogach, a z drugiej mimo wszystko trendu jaki przyszedł do Polski z zachodu, ale z opóźnieniem. Bieżący rok to skokowy wzrost stacji ładowania aut na prąd, co niewątpliwie cieszy. Ciągle jednak przemieszczanie się poza obszarami dużych miast jest mało komfortowe ze względu na małą liczbę stacji do ładowania aut na prąd. Skupmy się jednak na tym co nas obecnie najbardziej interesuje. Na stronie przedstawiamy listę stacji jaka jest dostępna w Krakowie. Sprawdź gdzie zatankujesz swój samochód na prąd.
Nazwa stacjiMiastoUlicaNumer budynkuGodzina otwarciaGodzina zamknięciaOperator stacjiNumer telefonu
Grupa Krakowiak Eco PrestigeKrakówReduta2800:0023:59  
Galeria Bronowice KrakówKrakówStawowa6100:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (Greenway PL)0048587319636
Galeria Dekada KrakówKrakówStanisława Stojałowskiego1200:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (Greenway PL)0048587319636
Podium Park KrakówKrakówAleja Jana Pawła II4300:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (Greenway PL)0048587319636
Ikea Kraków (P)KrakówJosepha Conrada6600:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (Ikea)0048587319636
Galeria Krakowska (P)KrakówPawia500:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (M-CARS)0048587319636
Galeria Kazimierz Kraków (P)KrakówPodgórska3400:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (M-CARS)0048587319636
Perła PrądnikaKrakówSiewna30A/B00:0023:59  
Praska ParkKrakówPraska3400:0023:59  
M1 KrakówKrakówAleja Pokoju6700:0023:59  
Park Handlowy ZakopiankaKrakówZakopiańska6200:0023:59  
Hotel SantoriniKrakówBulwarowa3300:0023:59  
Stacja CNG KrakówKrakówBalicka8406:0023:59 

Prąd i gaz w Krakowie będzie droższy!

Końcówka każdego roku to gorący czas na rynku energii. Kontraktowanie cen energii na giełdzie na kolejne lata powoduje szereg spekulacji na temat cen prądu i gazu dla finalnych odbiorców czyli dla nas. Coraz więcej ekspertów związanych z tym rynkiem sugeruje, że odgórne regulowanie cen energii: prądu oraz gazu to nie jest najlepszy sposób na zatrzymanie rosnących cen. Sprzedaż energii: prądu i gazu poniżej kosztów zakupu dla klientów indywidualnych będzie bilansowane wyższymi cenami dla przemysłu, a przedsiębiorcy podniosą ceny sowich usługi i towarów i tak koło się zamyka. Problem dotyczy wszystkich mieszkańców Polski, w tym także mieszkańców Krakowa.

Chcą zabezpieczyć się przed wzrostem cen prądu lub gazu możemy odwiedzić punkt obsługi klienta firmy Tauron w Krakowie i zapytać o aktualne oferty, wśród których z pewnością znajdziemy takie które zagwarantują nam stałe ceny prądu w okresie najbliższych 24 lub 36 miesięcy. Możemy także porównać oferty u innych dostawców prądu i zmienić firmę, od której będziemy kupować energię.

W przypadku gazu ziemnego firma PGNiG Kraków, która jest tzw. sprzedawcą z urzędu musi liczyć się z tym, że podnosząc ceny paliwa gazowego wielu klientów zdecyduje się na wybór innej firmy, która poza bardziej atrakcyjnymi cenami gazu zaoferuje także dodatkowe usługi, które podnoszą atrakcyjność ofert.

Jak się okazuje możliwości działania jest wiele. Warto w takim wypadku wziąć sprawy w swojej ręce i wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie –a tych na wolnym rynku energii nie brakuje.

Czy w Krakowie zanieczyszczenie powietrza wynika z pracy elektrowni?

Słyszysz smog – myślisz Kraków. W ciągu ostatnich lat wszelkiego rodzaju alarmy smogowe informowały nas o problemie występującym w stolicy Małopolski. Czy źródłem tego problemu były elektrownie i elektrociepłownie pracujące w mieście. Naszym zdaniem nie. Dlaczego:

  • Duże jednostki wytwarzające energię elektryczną oraz ciepło mają bardzo rygorystyczne wytyczne dotyczące emisji odpadów do atmosfery
  • W Krakowie jest jedna elektrociepłownia i jedna elektrownia wodna, która produkuję tzw. zieloną energię

Problem zanieczyszczenia powietrza należy szukać w tzw. energetyce rozproszonej oraz transporcie. Zmiana ogrzewania domów z pieca węglowego na np. gazowe lub podłączenie się do sieci miejskiej, a także promocja komunikacji miejskiej to kierunki w które należy inwestować, aby móc skutecznie walczyć z zanieczyszczeniem powietrza nie tylko w Krakowie, ale w każdym innych mieście w Polsce.

1 2 3 4 5

Ocena 4.4/ 5 (9 głosy/ów)

Aktualne wiadomości z rynku energii:

Składowanie CO2 pod ziemią coraz bardziej prawdopodobne
Składowanie CO2 pod ziemią coraz bardziej prawdopodobne
Posłowie uchwalili ustawę o podziemnym składowaniu CO2 (CCS).  Za przyjęciem tej ustawy głosowało 253 posłów, aż 185 było przeciwnych, tylko czterech posłów wstrzymało się od głosu.
Jak wybrać dostawcę energii elektrycznej?
Jak wybrać dostawcę energii elektrycznej?
Porównywarki cen energii pozwolą nam znaleźć oferty, w których energia będzie najtańsza. Cena energii to jednak nie jedyny czynnik, który należy brać pod uwagę decydując się na zmianę sprzedawcy.
Zużycie prądu kalkulator
Zużycie prądu kalkulator
Każdy z nas samodzielnie może obliczyć swoje zużycie energii. Wystarczy znajomość podstawowych zasad matematyki i fizyki, którymi możemy się posłużyć na co dzień i będziemy kontrolować swoje zużycie energii.
Najlepszy sprzedawca prądu w Polsce to...
Najlepszy sprzedawca prądu w Polsce to...
Porównywarka cen prądu Optimal Energy to narzędzie do bieżącego sprawdzania atrakcyjności ofert różnych sprzedawców prądu. Dodatkowo na naszych stronach znajdziecie opinie i oceny najpopularniejszych sprzedawców energii elektrycznej.