Najlepsza oferta zakupu
fotowoltaiki gazu prądu dolny śląsk

Strona główna > Fotowoltaika > Dolny Śląsk

Fotowoltaika Dolnośląskie

Fotowoltaika w dolnośląskim zaliczana jest do jednych z najbardziej prężnie rozwijających się branż we wszystkich regionach Polski. Wynika to przede wszystkim z dużej powierzchni tego województwa, a także dobrych warunków atmosferycznych, które sprzyjają dużemu nasłonecznieniu wynoszącemu w przeważającej części roku ponad 1000 kWh na metr kwadratowy, zwłaszcza w północnej części regionu. Wszystko to sprawia więc, że fotowoltaika w województwie dolnośląskim jest jednym z najprostszych sposobów na obniżenie opłat za energię elektryczną nie tylko w przedsiębiorstwach, ale i budynkach mieszkalnych.

Fotowoltaika Dolnośląskie opinie użytkowników

Rozwiązanie jakim jest fotowoltaika w dolnośląskim to jednak nie tylko niższe opłaty za prąd, ale także wiele innych korzyści. Montaż instalacji fotowoltaicznej gwarantuje bowiem:

  • czystsze powietrze w regionie,
  • niezależność energetyczną (niezwykle istotą biorąc pod uwagę stale zapowiadane podwyżki cen prądu),
  • niskie koszta eksploatacji, za sprawą bezobsługowych systemów,
  • zwrot z inwestycji w fotowoltaikę na dolnym śląsku w przeciągu średnio 7 lat.
Dodatkowo rozważając montaż instalacji fotowoltaicznej, warto także przeanalizować to jakie fotowoltaika Dolnośląskie posiada opinie wśród osób użytkujących już to rozwiązanie. Wielu z nich podkreśla bowiem przede wszystkim realne obniżenie rachunków za energię elektryczną na poziomie nawet 90 procent. Do tego dodają oni, że użytkowanie paneli fotowoltaicznych jest praktycznie niezauważalne, gdyż nie wymagają one żadnej ingerencji ludzkiej w ich prawidłowe działanie i produkowanie prądu. Wśród opinii użytkowników fotowoltaiki w województwie dolnośląskim nie brakuje także głosów na temat licznych dofinansowania z jakich może skorzystać niemal każdy chcący postawić na panele słoneczne w swoim domu lub firmie. Dotacje te pozwalają bowiem znacznie zmniejszyć koszty ponoszone na samym początku inwestycji.

Fotowoltaika firmy Dolnośląskie- gdzie szukać specjalistów

Rosnąca popularność fotowoltaiki, a także doskonałe warunki naturalne do jej stosowania w województwie dolnośląskim sprawiają, że w rejonie tym nie brakuje firm zajmujących się montażem oraz serwisowaniem paneli słonecznych.

Szukając więc specjalistów zajmujących się ekologicznym pozyskiwaniem energii elektrycznej jakim jest fotowoltaika, firmy Dolnośląskie działające na rodzimym rynku można znaleźć głównie w stolicy województwa- Wrocławiu, a także Wałbrzychu. Kłodzku, Legnicy, Jeleniej Górze oraz Lubinie.

Bez względu jednak na miejscowość w województwie Dolnośląskie- fotowoltaika montowana przez te firmy to gwarancja wysokiej jakości komponentów oraz prac wykonywanych zgodnie z wszelkimi normami, których znajomość najczęściej poświadczona jest certyfikatem UDT i SEP.

Jeśli chcesz poszukać najlepszej firmy fotowoltaicznej w konkretnym mieście sprawdź oferty w poniższych lokalizacjach:

Tania fotowoltaika- dofinansowania Dolnośląskie

Osoby zamieszkujące województwo dolnośląskie i decydujące się na montaż instalacji fotowoltaicznej w swoim domach lub firmach, nie tylko mogą mieć pewność, że inwestycja ta będzie dobrą decyzją, ale także mają możliwość skorzystania z licznych dofinansowań i dotacji. Dzięki nim koszty stają się jeszcze niższe, a rozwiązanie jeszcze atrakcyjniejsze!

Aktualne informacje na temat „Fotowoltaika - dofinansowanie Dolnośląskie” zainteresowani mogą znaleźć na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, w zakładce programu Czyste Powietrze, a także we właściwych ze względu na zameldowanie Urzędach Gminy oraz Urzędach Miasta. Dotacje na fotowoltaikę- Dolnośląskie mogą wynosić nawet do 15 000 złotych, dlatego też korzystanie z nich jest atrakcyjnym rozwiązaniem dla każdego, kto planuje pozyskiwać energie elektryczna z odnawialnych źródeł słonecznych.

Znajdź najlepsze firmy fotowoltaiczne w swoim województwie.

Produkcja i zużycie energii elektrycznej na Dolnym Śląsk

Województwo dolnośląskie ze względu na swoje położenie w południowej części naszego kraju należy do obszarów, które posiadają jedne z największych mocy wytwórczych energii elektrycznej. Bliskość kopalń, a także duże zużycie energii elektrycznej przez przemysł w tym regionie od lat powodowało, konieczność zabezpieczenia produkcji prądu. Jak pokazują dane z ostatniego roku także odbiorcy indywidualni z województwa dolnośląskiego należą do odbiorców prądu, którzy zużywają najwięcej prądu w ciągu roku w porównaniu z innymi województwami w Polsce. Są to zużycia na poziomie:

  • 780 kWh rocznie w przypadku mieszkańca miasta
  • 898 kWh rocznie w przypadku mieszkańca obszaru wiejskiego

Co ważne podkreślenia w obu tych przypadkach średnie roczne zużycie prądu w ostatnich latach spada. Ma to związek z tym, że pomimo posiadania coraz większej liczby urządzeń zasilanych prądem, korzystamy z urządzeń energooszczędnych.

Zielona energia - województwo Dolnośląskie

Wracając jeszcze do produkcji prądu, na Dolnym Śląsku mamy obecnie zainstalowanych ponad 385 MW w instalacjach odnawialnych źródeł energii co stanowi mniej niż 5% całkowitej mocy zainstalowanej w naszym kraju.

Energetyka oparta na OZE w obszarze Dolnego Śląska zaczyna skupiać się wokół energii wodnej i geotermalnej. Dzięki konkursowi "Odnawialne źródła energii", dolnośląscy przedsiębiorcy mogą otrzymać dofinansowania na projekty. Jest to spora szansa dla lokalnych biznesmenów na rozwinięcie swoich działalności lub ich poszerzenie. Cały region również skorzysta na tego typu rozwiązaniach, wszystko za sprawą większego bezpieczeństwa energetycznego. Co prawda nie zastąpi to w dużym stopniu elektrowni cieplnych, jednak jest to krok w dobrym kierunku.

Gaz ziemny w województwie dolnośląskim

Gazyfikacja obszarów miejskich cały czas postępuje. Wiadomym jest, że najwięcej odbiorców błękitnego paliwa znajdziemy w dużych i średnich miastach. Są to najczęściej osoby przyłączone do sieci dystrybucyjnej, które mieszkają w budynkach wielorodzinnych. W przypadku gazu ziemnego jak pokazują dane GUS’u mieszkańcy Dolnego śląska zużywają mniej niż wynosi średnia krajowa czyli 1981,2 kWh. Jest to wartość jaką zużywa w ciągu roku statystyczny mieszkaniec Polski. Wygląda to w następujący sposób:

  • 1760 kWh – średnie roczne zużycie gazu ziemnego na 1 mieszkańca miasta
  • 700 kWh – średnie roczne zużycie gazu ziemnego na 1 mieszkańca obszaru wiejskiego

Widzimy wyraźnie, że statystyczny mieszkaniec obszaru wiejskiego teoretycznie zużywa dużo mniej gazu niż mieszkaniec miasta. Na taki stan rzeczy wpływ ma oczywiście dostęp do sieci gazowej. Małe miejscowości i wioski zazwyczaj nie korzystają z ogrzewania gazem ziemnym.

Przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu ogrzewania należy sprawdzić ile za 1 kWh gazu będziemy płacić. ceny gazu ziemnego na Dolnym Śląsku PGNiG

Ceny gazu ziemnego dla województwa DOLNOŚLĄSKIEGO w taryfach W-1 do W-4 w latach 2015-2019 + prognoza cen 1 kWh gazu ziemnego na lata 2020-2022

Aktualne wiadomości z rynku energii:

Ułatwienie procedur związanych ze zmianą sprzedawcy prądu.
Ułatwienie procedur związanych ze zmianą sprzedawcy prądu.
Prezes URE dał spółkom obrotu i dystrybucji czas do końca kwietnia na porozumienie w sprawie zasad stosowania umów kompleksowych - na sprzedaż i dostawę prądu. Chodzi o to, by odbiorca w razie zmiany sprzedawcy, podpisywał tylko jedną umowę, a nie dwie.
Prawa konsumenta energii elektrycznej w jednym dokumencie
Prawa konsumenta energii elektrycznej w jednym dokumencie
W trosce o interesy każdego z nas jako uczestnika rynku Prezes Urzędu Regulacji Energetyki nie od dziś prowadzi szereg działań o charakterze informacyjno - edukacyjnym. Szczególne miejsce na liście zadań regulatora stanowią inicjatywy podejmowane w celu zwiększenia świadomości konsumentów energii. Każdy z nas ma szereg praw na rynku energii, ale niewielu z nas wie, jakie i jak z nich korzystać.
Polacy znają coraz więcej metod zmniejszania rachunków za energię.
Polacy znają coraz więcej metod zmniejszania rachunków za energię.
Badania społeczne przeprowadzone w ramach kampanii \"Inteligentne sieci energetyczne - dla domu, środowiska i gospodarki\" wykazały, że Polacy mają coraz większą wiedzę na temat oszczędzania energii. Akcje informacyjne przynoszą porządane skutki.
Który gaz jest tańszy?
Który gaz jest tańszy?
Gaz ziemny to paliwo naturalne, które jest mieszanką węglowodorów. W głównej mierze jest to metan wymieszany, w niewielkiej ilości, z innymi gazami – siarkowymi, parą wodną, etanem, propanem, butanem.