Najlepsza oferta zakupu
fotowoltaiki gazu prądu w Wrocławiu

Fotowoltaika Wrocław

Wrocław jako jedno z pierwszych miast w Polsce poczynił inwestycje w montaż paneli fotowoltaicznych. Już kilka lat temu, w 2017 r., dość głośną sprawą była inwestycja jednej z wrocławskich spółdzielni mieszkaniowych, która na dachu wieżowców zamontowała ponad 3 tysiące paneli fotowoltaicznych. Władze spółdzielni są dziś dumne z ówczesnej inwestycji, wyliczają że panele produkują więcej prądu niż zakładały pierwotne prognozy, a dzięki energii ze słońca mieszkańcy nie odczuli podwyżek za prąd, które miały miejsce w ostatnich latach. Opinie na temat fotowoltaiki na forum mieszkańców Wrocławia są niemal wyłącznie pozytywne, co skłania kolejne spółdzielnie i firmy do inwestycji w OZE.

Fotowoltaika dla firm we Wrocławiu – dotacje, dofinansowania

Inwestowanie w instalacje fotowoltaiczne wspierają wrocławskie władze lokalne. Gminy chętnie organizują programy dotacji, często korzystając w tym celu z funduszy unijnych. Region Wrocławia, jako zagłębie przemysłu może liczyć na korzystne warunki budowy farm fotowoltaicznych. Z dotacji korzystają jednak także osoby fizyczne. Szacuje się, że jeszcze w tym roku, w regionie Wrocławia powstanie 1600 nowych instalacji fotowoltaicznych za ponad 117 mln, z czego większa część kapitału zostanie pozyskana ze środków UE. Fotowoltaika dla firm we Wrocławiu przeżywa obecnie rozkwit dzięki dofinansowaniom ze środków unijnych oraz z budżetu państwa. O tym, że w regionie Wrocławia inwestycje w fotowoltaikę traktowane są bardzo poważnie świadczy fakt rozpoczęcia w pobliskiej Legnicy budowy pierwszej w Polsce elektrowni fotowoltaicznej 4.0. Inwestorem jest tu spółka KGHM Polska Miedź, a nowoczesna elektrownia ma według założeń produkować aż 3 GWh prądu rocznie.

Cena fotowoltaiki we Wrocławiu

Ile kosztuje montaż instalacji fotowoltaicznej we Wrocławiu? Ceny nie różnią się znacznie od tych spotykanych w innych regionach kraju. Na terenie Wrocławia działa wiele firm ogólnopolskich, jak i tych o profilu lokalnym. Koszt montażu fotowoltaiki we Wrocławiu zależy przede wszystkim od warunków panujących w danej lokalizacji oraz wyboru elementów, w tym konwertera i samych paneli solarnych. Instalacja fotowoltaiczna wykonana na częściach marek budżetowych może różnić się od tej, wykonanej na bazie elementów z tzw. segmentu premium, nawet o kilka tys. zł na jednym kW.

Fotowoltaika we Wrocławiu - opinie

Opinie na temat firm zajmujących się montażem fotowoltaiki we Wrocławiu najłatwiej znaleźć na forum lokalnym, skupiających mieszkańców regionu lub na forach dedykowanych tematowi odnawialnych źródeł energii. Obecnie popularnym forum opinii we Wrocławiu jak i innych regionach kraju są grupy facebookowe, skupiające osoby zainteresowane montażem fotowoltaiki jak i samych monterów, sprzedawców czy inne osoby zawodowo związane z rynkiem paneli solarnych.

Sprawdź oferty w innych miastach:

Stacje ładowania aut elektrycznych we Wrocławiu

Punktów gdzie możemy naładować swojego elektryka jest wciąż niewiele. Planując podróż poza nasze miasto musimy mocno się zastanowić czy będziemy w stanie dojechać do kolejnego punktu. Na dzień dzisiejszy to właśnie blokada związana z zasięgiem samochodów na prąd, a także liczbą stacji ładowania stanowi barierę w rozwoju elektromobilności. W takiej sytuacji w jakiej znajduje się rynek szczególnie ważne jest to, abyśmy doceniali każdą nowo wybudowaną stację. Tym bardziej cieszy nas fakt, że we Wrocławiu możemy cieszyć się z poniższych stacji ładowania:
Nazwa stacjiMiastoUlicaNumer budynkuGodzina otwarciaGodzina zamknięciaOperator stacjiNumer telefonu
PL105WrocławLegnicka48F00:0023:59  
PL106WrocławLegnicka 4848 G/H00:0023:59  
PL122 Eco dla FirmWrocławAleja Wisniowa36a00:0023:59  
Angel River PL123WrocławWalońska1700:0023:59  
Magnolia Park WrocławWrocławLegnicka5800:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (Greenway PL)0048587319636
Nissan Impwar WrocławWrocławWilanowska200:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (Greenway PL)0048587319636
Nowy Targ by Skanska WrocławWrocławŚwiętego Wita100:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (Greenway PL)0048587319636
Fashion Outlet WrocławWrocławGraniczna200:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (Greenway PL)0048587319636
Stacja CNG WrocławWrocławGazowa306:0022:00  
Dworzec PKP Wrocław GłównyWrocławPiłsudskiego 10510500:0023:59  
POWER SN:00000005WrocławSzczecińska 17E, 54-517 Wrocław17E00:0023:59POWER EV Sp. z.o.o 
BMW Inchcape - SN:00000012Wrocławal. Karkonoska 61, Wrocław6100:0023:59POWER EV Sp. z.o.o 
PKN Orlen Stacja Paliw Wrocław SŁ8102WrocławJedności Narodowej15600:0023:59  
PKN Orlen Stacja Paliw Wrocław SŁ8103WrocławSzybowcowa2700:0023:59  
PKN Orlen Stacja Paliw Wrocław SŁ8104WrocławŚlężna129 A00:0023:59  
PKN Orlen Stacja Paliw Wrocław SŁ8106WrocławKsięcia Witolda5500:0023:59 

Jak sprzedawcy prądu we Wrocławiu pozyskują klientów?

Rosnące ceny energii skłaniają coraz większą grupę odbiorców indywidualnych oraz firm do działania. Zatrzymać koszty związane z zakupem prądu można na wiele sposobów. Najbardziej popularne to wybór alternatywnego dostawcy prądu lub inwestycja w odnawialne źródła energii, szczególnie fotowoltaikę. Ze względu na konieczność poniesienia wysokich nakładów finansowych ta druga opcja, chodź cały czas zyskuje na popularności, to jednak nigdy nie zostanie zbudowana tak duża skala działań jak w przypadku zmiany sprzedawcy energii.

Możliwość płacenia niższych rachunków za energię zawsze kusi. Słysząc o tym, większość z nas wyraża swoje zainteresowanie i decyduje się na podpisanie nowej umowy. Nie zawsze kończy się to jednak dobrze dla klienta. Duża liczba firm świadczących konkurencyjne usługi do firmy Tauron, która we Wrocławiu jest tzw. sprzedawcą z urzędu, pozyskuje klientów odwiedzając ich w domach czy też firmach.

Handlowcy często wręcz wymuszają na nas podpisanie umowy w trakcie pierwszej wizyty. Nikt z nas nie ma wtedy czasu na zapoznanie się z warunkami umowy, przyjmujemy wtedy tylko do wiadomości te dane, które zostają nam przedstawione przez handlowca. A to duży błąd. Zawieranie umów w naszym domu czy to na sprzedaż prądu czy też dowolnie inny produkt zawsze niesie za sobą duże ryzyko. Jeśli jednak podpiszemy umowę, to zawsze mamy 14 dni na odstąpienie od niej.

Znacznie bezpieczniejszą opcją dla mieszkańców Wrocławia i okolicznych miejscowości jest zapoznanie się z ofertami sprzedawców w internecie, porównanie cen i podjęcie decyzji jaką ofertę wybrać. Na rynku energii tak jak napisaliśmy wyżej jest dużo firm, ale we Wrocławiu biuro obsługi klienta ma firma Tauron. Z kolei PGNiG we Wrocławiu, które także zajmuje się poza sprzedażą gazu ziemnego energią elektryczną również takie posiada. Pozostali sprzedawcy pozyskują klientów ze stolicy Dolnego Śląska przede wszystkim poprzez działania telesprzedażowe.

Możliwość płacenia niższych rachunków za energię zawsze kusi. Słysząc o tym, większość z nas wyraża swoje zainteresowanie i decyduje się na podpisanie nowej umowy. Nie zawsze kończy się to jednak dobrze dla klienta. Duża liczba firm świadczących konkurencyjne usługi do firmy Tauron, która we Wrocławiu jest tzw. sprzedawcą z urzędu, pozyskuje klientów odwiedzając ich w domach czy też firmach.

Handlowcy często wręcz wymuszają na nas podpisanie umowy w trakcie pierwszej wizyty. Nikt z nas nie ma wtedy czasu na zapoznanie się z warunkami umowy, przyjmujemy wtedy tylko do wiadomości te dane, które zostają nam przedstawione przez handlowca. A to duży błąd. Zawieranie umów w naszym domu czy to na sprzedaż prądu czy też dowolnie inny produkt zawsze niesie za sobą duże ryzyko. Jeśli jednak podpiszemy umowę, to zawsze mamy 14 dni na odstąpienie od niej.

Znacznie bezpieczniejszą opcją dla mieszkańców Wrocławia i okolicznych miejscowości jest zapoznanie się z ofertami sprzedawców w internecie, porównanie cen i podjęcie decyzji jaką ofertę wybrać. Na rynku energii tak jak napisaliśmy wyżej jest dużo firm, ale we Wrocławiu biuro obsługi klienta ma firma Tauron. PGNiG we Wrocławiu, które także zajmuje się poza sprzedażą gazu ziemnego energią elektryczną również takie posiada. Pozostali sprzedawcy pozyskują klientów ze stolicy Dolnego Śląska przede wszystkim poprzez działania telesprzedażowe.

Produkcja prądu we Wrocławiu

Tak samo jak w innych dużych miastach w Polsce tak samo we Wrocławiu produkcja prądu jest skutem bocznym do działania elektrociepłowni. Główny tego typu obiekt jest zlokalizowany przy ulicy Łowieckiej i posiada 263 MW mocy zainstalowanej elektrycznej oraz 812 MW mocy zainstalowanej cieplnej. Odpowiada za dostarczanie ciepła sieciowego dla całego miasta.

W granicach terytorialnych Wrocławia mamy także obiekt o nazwie Elektrownia Wodna Wrocław I oraz II. Są to wodne elektrownie wybudowane na Odrze o charakterze przepływowym.

1 2 3 4 5

Ocena 4.6/ 5 (8 głosy/ów)

Aktualne wiadomości z rynku energii:

Renault ZOE – elektryczne cudo już w Polsce
Renault ZOE – elektryczne cudo już w Polsce
Rynek samochodów elektrycznych zalewa całą Europę. Coraz więcej koncernów samochodowych widzi przyszłość w samochodach hybrydowych, elektrycznych czy szeroko rozumianych jako ekologiczne. W Polsce najbardziej znane auta przyjazne środowisku należą do Toyoty. Czym jednak pochwali się na rynku Renault?
Obliczanie zużycia energii elektrycznej
Obliczanie zużycia energii elektrycznej
Obliczenie zużycia energii elektrycznej w swoim domu jest proste i szybkie. Wystarczy znać podstawowe jednostki fizyczne i zasady mnożenia. Co do zasady należy pomnożyć moc urządzenia razy liczbę godzin pracy urządzenia.
Cena prądu kalkulator
Cena prądu kalkulator
Jak działa porównywarka Optimal Energy? Jak liczone są zyski ze zmiany dotychczasowego dostawcy energii? Skąd wiadomo, że opcja wybrana przez porównywarkę jest najlepsza cenowo?
Rachunek za gaz
Rachunek za gaz
O tym, że otrzymując rachunek za gaz ziemny możemy mieć problem ze zrozumieniem za co tak naprawdę płacimy świadczą chociażby częste pytania naszych czytelników chcących zmienić sprzedawcę gazu ziemnego. Dlatego dzisiaj postanowiliśmy dokładnie i w zrozumiały sposób wyjaśnić Wam z czego wynikają konkretne pozycje na rachunku za gaz ziemny. Dodatkowo wskażemy stawki, które po zmianie sprzedawcy gazu zostaną obniżone.