Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo
Strona główna > Aktualności > Rynek energii > Biomasa – choinki to nie śmieci, ale źródło energii

Biomasa – choinki to nie śmieci, ale źródło energii

12345

Ocena 5.0/5 (1 głosy/ów)

Biomasa – choinki to nie śmieci, ale źródło energii
Zbiórka świątecznych drzewek to kolejna okazja, by przekonać mieszkańców, że nie potrzeba wiele wysiłku, by zrobić coś z pożytkiem dla otoczenia. Choinki, które normalnie skończyłyby na śmietniku, wrócą po świętach do naszych domów w postaci energii. Drugie życie dostają zużyte plastikowe, czy szklane butelki oraz przeczytane gazety, dlaczego więc po odpowiedniej obróbce nie wykorzystać ponownie choinek ? Takie akcje powinny być prowadzone w wielu innych miastach Polski, gdyż w każdym domu jest świąteczne drzewko, i należy umożliwiać społeczeństwu krok po kroku zmieniać podejście do postępowania ze śmieciami, które można powtórnie wykorzystać.

Zbiórka choinek

Zbiórka choinek na biomasę odbędzie się w stolicy już po raz piąty. Tym razem jednak PGNiG Termika zorganizuje ją wspólnie z Urzędem m.st. Warszawy. Inaugurację akcji zaplanowano na 8 stycznia, zatem każdy będzie miał szansę przygotować się do działania. Mobilny Punkt odbioru choinek na początku akcji będzie czekał przed Ratuszem na mieszkańców, którzy zechcą przekazać swoje drzewka. W kolejnych dniach, aż do końca stycznia (ponad trzy tygodnie czasu), zbiórka przeniesie się poza Śródmieście. Mobilny Punkt odbioru choinek odwiedzi wszystkie 18 dzielnic Warszawy. PGNiG ma nadzieję, że w tym roku uda się zebrać jeszcze więcej choinek, niż w poprzednich edycjach. Zaangażowanie mieszkańców to podstawa, bo dzięki niemu można ponownie wykorzystać drzewka z pożytkiem dla wszystkich. Zebrane choinki trafią do zakładów PGNiG, gdzie zostaną przetworzone w ciepło oraz prąd. W zeszłym roku organizatorowi akcji udało się zebrać w samej tylko Warszawie blisko 400 ton biomasy z choinek. Taka ilość materiału pozwala na ogrzanie przez cały rok około 100 mieszkań o powierzchni 60 m2. Przez 4 lata podczas wszystkich dotychczasowych edycji "Ciepła z natury" zebrano ok. 1200 ton zielonego paliwa. Zauważyć możemy zatem rosnące z roku na rok zainteresowanie akcją. Pomyśleć co by się działo, gdyby cała Polska zaczęła zbiórkę choinek.
źródło: gramwzielone.pl

Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

optimalenergy.pl

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka działająca tylko i wyłącznie w obszarze tematyki związanej z prądem i gazem. Od 2010 roku piszemy o rynku energii, tworzymy raporty i rankingi, które pomagają obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Powrót