Porównaj oferty

30 cze 2020

Prąd - baza wiedzy

LUMI Oferta PGE. Sprawdzamy czy zmiana sprzedawcy prądu się opłaca

LUMI to nowa marka, której właścicielem jest PGE. Jeden z największych w Polsce sprzedawców prądu swoją ofertę kieruje tylko i wyłącznie do odbiorców prądu, którzy są przyłączeni do sieci dystrybucyjnej Innogy Stoen Operator. W praktyce są to odbiorcy prądu, którzy mieszkają w zdecydowanej większości w Warszawie. Czy dedykowana marka o nazwie LUMI przyciągnie swoimi ofertami do siebie mieszkańców Warszawy? Dziś sprawdzimy czy oferta firmy PGE jest naprawdę korzystna!

Wróć do: Aktualności LUMI Oferta PGE. Sprawdzamy czy zmiana sprzedawcy prądu się opłaca

Lumi prąd dla Warszawy. Ile płacą warszawiacy za prąd w Innogy

W zdecydowanej większości odbiorcy prądu w Warszawie są klientami firmy Innogy. Sprzedawca prądu, wcześniej znany jako RWE to tzw. sprzedawca z urzędu, który od lat dominuje na rynku w stolicy. Liberalizacja rynku energii od wielu lat daje możliwość swobodnego wyboru sprzedawcy prądu, jednak w Polsce zmiana sprzedawcy prądu jest cały czas mało popularna, chodź od kilku lat na szczęście to się zmienia. Osoby, które nie zmieniły do tej pory sprzedawcy prądu i które nie skorzystały w między czasie z innej niż bazowa oferty firmy Innogy płacą następujące stawki :
  • Taryfa G11 Innogy: Stawka całodobowa za kWh: 0.3930 (0.3195 NETTO) zł oraz 7,69 (6,25 NETTO) zł/mc opłaty handlowej
  • Taryfa G12 Innogy: Stawka dzienna za kWh: 0.4166 (0,3387 NETTO) zł. Stawka nocna za kWh 0.3688 (0,2998 NETTO) zł oraz 8,36 (6,80 NETTO) zł/mc opłaty handlowej

Tak jak już pisalśmy na naszych stronach, stawki za kWh w Warszawie są najwyższe w odniesieniu do pozostałych stawek taryfowych w innych częściach Polski.

Lumi oferta dla domu. Taryfa G11 i G12

Wiemy już ile wynosi punkt odniesienia. Znamy stawki po jakich prąd sprzedaje firma Innogy. Co proponuje w takim razie firma PGE Lumi dla Warszawy? Wchodząc na stronę sprzedawcy mamy do wyboru 3 warianty:

lumi oferta

źródło: lumipge.pl

  1. 3 miesiące w bonusie
  2. Energia za grosze
  3. Paczka Energii

Decydując się na 3 miesiące w bonusie poniesiemy następujące koszty:

  • Stawka za kWh to 0,38 (0,3089 NETTO) złotych oraz 5,99 (4,87 NETTO) zł/mc opłaty handlowej w przypadku przesyłania FV drogą elektroniczną i 6,99 (5,68 NETTO) w przypadku FV papierowej

Zwróćmy uwagę na sztuczkę marketingową. Oferta 3 miesiące w bonusie nie oznacza rachunków na kwotę 0 zł. Rabat udzielany jest tylko i wyłącznie za sprzedaż energii. Koszty dystrybucji cały czas będą nam naliczane. W praktyce nasze rachunki będą o ok. 50% niższe w pierwszych 3 miesiącach, bo tak wygląda udział kosztów sprzedaży i dystrybucji w finalnych rachunku za energię elektryczną

Wybierając energia za grosze zapłacimy:

  • Stawka za kWh to 0,36 (0,2927 NETTO) złotych oraz 6,99 (5,68 NETTO) zł/mc opłaty handlowej w przypadku przesyłania FV drogą elektroniczną i aż 11,99 (9,75 NETTO) w przypadku FV papierowej

W przypadku oferty Paczka Energii sprzedawca oferuje następujące stawki:

  • Stawka za kWh to 0,38 (0,3089 NETTO) złotych oraz 6,99 (5,68 NETTO) zł/mc opłaty handlowej w przypadku przesyłania FV drogą elektroniczną i aż 11,99 (9,75 NETTO) w przypadku FV papierowej. Dodatkowo pierwsze 300 kWh energii elektrycznej zapłacimy 0 zł za energię elektryczną czynnąd

Lumi czy Innogy? Gdzie najtańszy prąd?

Podsumujmy w takim razie czy oferta firmy PGE, sprzedawana pod marką LUMI jest atrakcyjna cenowo dla mieszkańca Warszawy? Zestawiając powyższe stawki z ofert widać wyraźnie, że zmiana sprzedawcy prądu na LUMI jest korzystna w odniesieniu do podstawowych stawek firmy Innogy. Korzystając z oferty sprzedawcy otrzymujemy na starcie wyraźny bonus w postaci 300 kWh darmowego prądu, bądź też niższe stawki za kWh i comiesięczną opłatę handlową.

Nie zapominajmy, że każdy odbiorca prądu w Polsce, w tym także z Warszawy może wybrać dowolnego sprzedawcę prądu, nie ograniczając się do oferty sprzedawanej pod marką LUMI. Szczegóły poniżej.

Porównanie cen prądu w Warszawie

Osoby chcące sprawdzić jaka jest obecnie najbardziej atrakcyjna oferta powinny skorzystać z naszej porównywarki cen prądu OptimalEnergy.pl. Poniżej przedstawimy ile odbiorca płacący średnio 200 zł miesięcznie za prąd jest w stanie zaoszczędzić wybierając oferty dostępne w naszej porównywarce cen dla taryfy G11. Dla przykładu wykorzystamy kod pocztowy: 03-159

lumi porownanie cen prądu warszawa

źródło:https://optimalenergy.pl/porownywarka-cen-pradu/tani-prad-dla-domu/

Po podaniu kodu pocztowego w naszym formularzu wprowadzamy wysokość rachunku na poziomie 200 zł

lumi rachunek za prąd

źródło: https://optimalenergy.pl/porownywarka-cen-pradu/tani-prad-dla-domu/

Jak widzimy na poniższym zrzucie ekranu z naszej porównywarki cen prądu dla domu OptimalEnergy.pl wybierając np. jedną z dwóch pierwszych ofert możemy w ciągu roku zaoszczędzi śr. ponad 200 zł rocznie. Co ważne najlepsze oferty na OptimalEnergy.pl są wolne od dodatkowych opłat handlowych! To właśnie one powodują że przy podobnej stawce za kWh, różnice w ofertach wynoszą kilkaset złotych.

lumi czy innogy

Porównywarka cen prądu OptimalEnergy.pl na 01.2020

Firma Tauron i Orange swoimi ofertami są na ten moment porównyalne z tym co oferuje PGE pod marką LUMI. Nie zmienia to jednak faktu, że każda z przedstawionych powyżej opcji jest bardziej korzystna od tej, jaką obecnie oferuje Innogy. To pokazuje tylko, jak dużo dzieje się na rynku energii w Polsce oraz to, że każdy z nas ma wiele opcji aby płacić mniej za dokładnie ten sam prądu. Pamiętajcie także, że oferty sprzedawców prądu zmieniają się w czasie bardzo często. Osoby chcące zmienić sprzedawcę prądu, powinny skorzystać z naszej porównywarki cen, w której na bieżąco aktualizujemy oferty prądu. Porównywarka OptimalEnergy.pl to najlepsze na rynku narzędzie, w którym znajdziecie pełną bazę ofert i w zaciszu domowym spokojnie podejmiecie decyzję, którego sprzedawcę prądu wybrać!

Aktualizacja styczeń 2020


Oceń artykuł bez dodawania komentarza

3.79 (280 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić