Porównaj oferty

10 kwi 2018

Prąd - baza wiedzy

Nowe rozwiązania z zakresu pomiaru energii niedługo w każdym polskim domu

Oszczędności energii i niższe rachunki dla konsumentów, a dla operatorów systemów dystrybucyjnych – wyższe zyski. W konsekwencji rozwój tzw. inteligentnych sieci ma przyczynić się do energooszczędności gospodarki i wzrostu PKB. Żeby te ambitne cele zostały zrealizowane najpierw trzeba wyłożyć 8 mld zł.

Wróć do: Aktualności Nowe rozwiązania z zakresu pomiaru energii niedługo w każdym polskim domu

Inteligentne liczniki energii elektrycznej dla firmy

EMT (Energo Monitoring Tools) to system umożliwiający odbiorcom energii elektrycznej kontrolę jej zużycia, a także optymalizację kosztów zakupu i dystrybucji energii. System ten służy do zbierania, przechowywania i analizowania, a także raportowania danych pomiarowych odnoszących się do zużycia energii elektrycznej. Dane te są pobierane z liczników energii, a następnie przechowuje się je w bazie EMT.Prezentacja danych pobieranych z układów pomiarowo - rozliczeniowych odbywa się na podstawie raportów analitycznych, w postaci wykresów dla różnych okresów czasu, co daje przejrzysty obraz zużycia energii elektrycznej, zrozumiały dla użytkowników.System Energo Monitoring Tools dostępny na www.energoportal.eu. EMT umożliwia tworzenie raportów ukazujących pobór mocy czynnej i biernej, dokładny zapis przekroczeń mocy umownej, co wiąże się z karami nałożonymi na odbiorcę. Co więcej kreuje raporty graficzne dotyczące współczynnika tangens, zużycia energii elektrycznej biernej, czynnej, a także raporty ukazujące zużycie energii pobranej i oddanej w odniesieniu do odpowiednich godzin dla wybranych dób. Odbiorca będzie mógł prześledzić zużycie energii w poszczególnych strefach czasowych, odpowiednich dla podanych grup taryfowych. System EMT oferuje jeszcze znacznie więcej, a wszystko to ma się przyczynić do zmniejszenie kosztów ponoszonych przez odbiorców za zużycie energii elektrycznej, a także do zwiększenia świadomości odbiorców.

Inteligentne liczniki energii elektrynczej - korzyści

Inteligentne liczniki już niedługo zagoszczę u wielu polskich odbiorców energii elektrycznej. Liczniki zużycia energii pozwolą nam oszczędzać energię. Liczniki on-line zużycia prądu umożliwią odbiorcom śledzenie zużycia prądu na kontach online. Ponadto takie liczniki energii znacznie pomogą naszym kieszeniom, ponieważ nie będziemy już płacić za prognozowane, a za rzeczywiste zużycie energii elektrycznej. Łatwiej będzie nam wykonać porównanie cen energii u różnych dostwców prądu i skorzystać z niezależnego narzędzia, którym jest kalkulator cen prądu. Polacy nie będą ponosić zryczałtowanych opłat. Każdy zapłaci dokładnie za taką ilość kWh energii, jaką wykorzystał. Takie liczniki energii umożliwiają oczywiście płacenie za prąd w formie przedpłaty.Zdalny odczyt energii (z ang. smart metering) umożliwi korzystanie z systemu EMT, dzięki czemu zgodnie z oczekiwaniami Unii Europejskiej, zmniejszy się ogólne zużycie prądu, a być może odbiorcy zostaną w ten sposób zachęceni do produkcji zielonej energii. Inteligentne liczniki prądu umożliwiają pomiar energii pobieranej i produkowanej w gospodarstwie domowym, dzięki czemu ułatwią życie prosumentom. Warto zauważyć, że dane pomiarowe pochodzące z inteligentnych liczników będą chronione podobne jak dane bankowe. Zapewnione jest bezpieczeństwo danych.

Oceń artykuł bez dodawania komentarza

4.44 (9 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić