Strona główna > Aktualności > Prąd 2023 > Grzejnik elektryczny, jaki wybrać?

Grzejnik elektryczny, jaki wybrać?

12345

Ocena 5.0/5 (1 głosy/ów)

Ogrzewanie, które obecnie używamy nie spełnia naszych oczekiwań i musimy dogrzewać pomieszczenia? Albo ogrzewamy dom za pomocą energii elektrycznej? Jaki grzejnik wybrać, aby było najekonomiczniej i najtaniej?
Grzejnik elektryczny, jaki wybrać?

Grzejnik elektryczny, jaki wybrać?

Najpopularniejsze i najbardziej efektywne grzejniki elektryczne wykorzystują zjawisko konwekcji ciepła. Niby nieduże urządzenia, ale z powodzeniem mogą nie tylko dogrzać, ale wręcz ogrzać całe pomieszczenia. Producenci oferują nam następujące typy grzejników konwekcyjnych:

Konwektory

Wewnątrz konwektora znajduje się nagrzewająca się grzałka lub płyta. Dzięki przepływającej energii elektrycznej płyta oraz grzałka stale są ciepłe, a emitowane ciepło uwalnia się do otoczenia ogrzewając pomieszczenia. Niektóre konwektory wyposażone są dodatkowo w wentylator, intensyfikujący wymianę powietrza. Wszystkie urządzenia są też wyposażone w kilkustopniową regulację mocy, czyli tzw. termostat, dzięki któremu możemy regulować temperaturę.

Termowentylatory

Jak sama nazwa pozwala nam sądzić, w urządzeniu tym powietrze jest zasysane w tylnej części grzejnika. W przedniej znajduje się wylot ciepłego powietrza, które nagrzewa się dzięki spiralce przez którą przepływa prąd elektryczny. Termowentylatory posiadają także opcję chłodzenia powietrza latem, wówczas spiralka nie jest nagrzewana. Dzięki temu, że ruch powietrza zapewniony jest przez nawiew, ciepłe powietrze szybko się rozchodzi.

Grzejniki ceramiczne

Głównym elementem grzejnika ceramicznego są szybko nagrzewające się płytki ceramiczne. Ceramika dobrze trzyma ciepło, co możemy zauważyć np. w termosach używanych do utrzymywania napojów w odpowiedniej temperaturze.

Grzejniki olejowe

Źródłem ciepła jest tu nagrzewający się olej. Żeby jednak nastąpiło jego ogrzanie potrzebny nam jest przepływ prądu, który powoduje wydzielanie ciepła.

Grzejniki elektryczne to jednak znaczne koszty. Racjonalne użytkowanie czasem może nie wystarczyć, aby utrzymać domowy budżet na odpowiednim poziomie. Zawsze można zatem skorzystać z pomocy Optimal Energy i zmienić dostawcę energii, aby płacić za energię mniej i cieszyć się ciepłem w domu.

Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

optimalenergy.pl

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka, w której skupiamy się na tematyce fotowoltaiki, prądu oraz gazu. Od 2010 roku piszemy o rynku energii, tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom

Powrót