Porównaj oferty

Volkswagen ID.4

Zaprezentowany we wrześniu 2020 roku Volkswagen ID.4 to w pełni elektryczny SUV, który został zbudowany na płycie MEB, podobnie jak Volkswagen ID.3. Volkswagen ID.4 w swoim wnętrzu oferuje naprawdę dużo miejsca i do tego posiada w pełni płaską podłogę. Jest on więc przestronny i wygodny w użytkowaniu. Oprócz tego znajduje się w nim także wygodny i dobrze przemyślany pod względem funkcjonalności wyświetlacz sterujący autem. Nowy model elektrycznego SUV-a od marki Volkswagen swoimi wymiarami jest nieco zbliżony do dostępnego na rynku Tiguana, mierzy on bowiem 458,4 centymetra długości, 185,2 centymetra szerokości oraz 164 centymetry wysokości. Jego osie rozstawione są natomiast na szerokości 277 centymetrów.

Cena Volkswagen ID.4

Kierowcy planujący zakup Volkswagena ID.4 muszą liczyć się z tym, że jest on dostępny w dwóch wariantach do wyboru, różniących się między sobą wersjami silnikowymi. W związku z tym cena, jaką trzeba zapłacić za Volkswagena ID.4, zależy od jego wariantu.

Volkswagen ID.4 Pure performance kosztuje obecnie od 198 590 złotych. Z kolei jego mocniejsza wersja Pro Performance to wydatek rzędu od 229 690 złotych.

Volkswagen ID.4 pozwala także na wybranie koloru jego nadwozia z dwóch darmowych opcji lub 11 wymagających dopłaty, podobnie jak i dodatkowe pakiety, w które może być on wyposażony wedle potrzeb i upodobań kierowców. Istotne jest także to, że w podstawowej wersji cena tego elektrycznego SUV-a może być obniżana za pomocą dofinansowania w ramach programu Mój Elektryk.

Zasięg Volkswagen ID.4

Jeśli chodzi natomiast o zasięg, jaki oferuje Volkswagen ID.4, można spotkać informacje o tym, że dostępny jest on w dwóch wariantach pojemności baterii. Jednak aktualny cennik wskazuje jedynie na możliwość jego zakupu z baterią o pojemności 77 kWh bez względu na wariant silnikowy.

W związku z tym Volkswagen ID.4 zapewnia zasięg do maksymalnie 482 kilometrów w cyklu mieszanym. Przy czym jego średnie zużycie energii na 100-kilometrowej trasie plasuje się na poziomie między 17,1 a 18,2 kWh. Akumulator w tym modelu objęty jest natomiast gwarancją 8 lat wraz z limitem do 160 000 kilometrów.

Dane techniczne Volkswagen ID.4

Dwie wersje silnikowe, w jakie może być wyposażony Volkswagen ID.4 sprawiają, że cechuje się on w zależności od nich odmiennymi osiągami. Pierwszą jednostką silnikową stosowaną w tym elektrycznym SUV-ie jest bowiem model o mocy 150 kW i 204 KM oraz o maksymalnym momencie obrotowym na poziomie 310 Nm. Dzięki temu Volkswagen ID.4 wyposażony w nią przyspiesza od 0 do 100 km w 9 sekund.

Mocniejszy silnik to natomiast jednostka napędowa o mocy 220 kW i 299 KM oraz o tym samym maksymalnym momencie obrotowym co poprzednia. W tym przypadku wyposażony w nią Volkswagen ID.4 osiąga prędkość 100 km/h od 0 km/h w nieco mniej czasu, bo 8,5 sekundy.

W obu modelach Volkswagen ID.4 może się natomiast poruszać z maksymalną prędkością dochodzącą do 160 km/h, a jego napęd przekazywany jest na tylną oś. Dodatkowo ciekawostką na temat Volkswagen ID.4 jest także to, że w 2021 roku model ten zdobył nagrodę World Car of the Year. Doceniony został on między innymi za to, jak doskonale udowadnia to, że samochody elektryczne z powodzeniem mogą zastąpić modele spalinowe na drogach.