Porównaj oferty

Toyota Proace Electric

Debiutująca w 2021 roku Toyota Proace Electric to obecnie jeden z najlepszych samochodów użytkowych w tej klasie pojazdów zasilanych na prąd. Model ten jest połączeniem funkcjonalności oraz wszechstronności, z których dobrze znany jest jej standardowy wariant. Toyota Proace Electric dostępna jest w salonach do kupienia w kilku wariantach, przez co dopasowanie jej do danych potrzeb przyszłych użytkowników nie stanowi najmniejszego problemu. Jeśli chodzi o stylistykę tego elektrycznego furgonu, Toyota Proace Electric prezentuje się nowocześnie, jednak bez zbędnych udziwnień. Dzięki temu, gdyby nie zielone tablice rejestracyjne jej napęd elektryczny byłby na ulicach niemal niezauważalny.

Cena Toyota Proace Electric

Toyota Proace Electric to model, który dostępny jest do kupienia wraz z trzema wariantami wyposażenia do wyboru w wersjach nadwozia o kompaktowej standardowej oraz przedłużonej długości. Do tego dwa typy nadwozia mogą być opcjonalnie wyposażone także w mocniejszą baterię. W związku z tym ceny tego modelu rozpoczynają się od:

  • 140 600 złotych netto za model Toyota Proace Electric Compact z wyposażeniem Life oraz od 161 400 złotych netto z wyposażeniem Comfort, przy czym model ten oferowany jest wyłącznie z baterią o mniejszej pojemności,
  • 144 600 złotych netto za model Toyota Proace Electric Medium z wyposażeniem Life i słabszą baterią, 165 400 złotych netto oraz 187 400 złotych netto z wyposażeniem Comfort i słabszą, oraz mocniejszą baterią, 195 900 złotych netto z wyposażeniem Furgon brygadowy Comfort z akumulatorem o większej pojemności,
  • 147 600 złotych netto za model Toyota Proace Electric Long z wyposażeniem Life i słabszą baterią, 168 400 złotych netto i 190 400 złotych netto z wyposażeniem Comfort oraz słabszą i mocniejszą baterią, oraz 199 600 złotych netto z wyposażeniem Furgon brygadowy Comfort, a także mocniejszą baterią.

Zasięg Toyota Proace Electric

Skoro wiadomo już, że Toyota Proace Electric wyposażona może być w różne akumulatory, jej zasięg także prezentuje się różnie w zależności od wybranego wariantu tego elektrycznego auta użytkowego. Wobec tego Toyota Proace Electric wraz z baterią o pojemności 50 kWh jest w stanie przejechać na jednym ładowaniu od 196 do 211 kilometrów.

Z kolei Toyota Proace Electric wyposażona w akumulator o pojemności 75 kWh oferuje dla swoich kierowców zasięg na poziomie od 285 do 303 kilometrów.

Dane techniczne Toyota Proace Electric

W przypadku danych technicznych Toyota Proace Electric miło zaskakuje. Bez względu na swoją wersję i wariant pojemnościowy baterii wyposażona ona jest w silnik o mocy 100 kW i o maksymalnym momencie obrotowych wynoszącym 260 Nm. Dzięki temu jej modele z mniejszą baterią przyspieszają od 0 do 100 km/h w 12,1 sekundy, a te wyposażone w baterię o pojemności 75 kWh w 13,3 sekundy. Jeśli chodzi natomiast o maksymalną prędkość, z jaką można się poruszać Toyotą Proace Electric po drogach dochodzi ona do 130 km/h.

Pojemność użytkową, jaką oferuje Toyota Proace Electric, prezentuje się z kolei następująco:

  • dla modeli Compact do 4,6 m3,
  • dla modeli Medium do 5,3 m3,
  • dla modeli Long do 6,1 m3.

Przy czym każda z nich może być dodatkowo zwiększona za pomocą systemu Smart Cargo dostępnego przy dopłacie.