Porównaj oferty

Mitsubishi Outlander

Zaliczane do jednych z najlepiej sprzedających się hybryd typu Plug-in Mitsubishi Outlander obecne jest na rynku od wielu lat. Na chwilę jednak zniknęło ono dla polskich kierowców z salonów, aby powrócić ponownie w 2020 roku. Z kolei w 2019 roku przeszło ono drugi face-lifting, dzięki temu wciąż pozostaje na topie i prezentuje się współcześnie. Mitsubishi Outlander zaliczane jest do aut typu SUV w dosłownym słowa znaczeniu. Jego producent nie stawiał więc na żadne kompromisy, w związku z tym doskonale sprawdza się on zarówno podczas jazdy po mieście, jak i w terenie i na długich dystansach. Wobec tego jego wymiary to 469,5 centymetra długości, 180 centymetrów szerokości oraz 169,6 centymetra wysokości rozstaw osi w tym modelu wynosi z kolei 154 centymetry.

Mitsubishi Outlander — cena w Polsce

Mitsubishi Outlander dostępne jest w salonach sprzedaży do kupienia zarówno w wersji PHEV, jak i benzynowej wyposażonej w silnik o pojemności 2.0. My jednak skupiamy się wyłącznie na jego hybrydowym wariancie, który oferowany jest do wyboru wraz z trzema pakietami wyposażenia, od których zależna jest jego cena.

Bazowy model Mitsubishi Outlander PHEV z wyposażeniem Intense można więc kupić już od 175 990 złotych. Obejmuje ono natomiast między innymi:

 • czteroramienną kierownicę ze skórzanym obszyciem,
 • systemy ASC+TCL, EBD, HSA,
 • kamerę cofania.

Mitsubishi Outlander PHEV z wyposażeniem Instyle to z kolei koszt rzędu od 194 900 złotych, a w tym pakiecie znaleźć można dodatkowo:

 • stację multimedialną SDA,
 • system BSW, RCTA,
 • elektrycznie regulowany fotel kierowcy.

Od 209 990 złotych trzeba natomiast zapłacić za Mitsubishi Outlander z pakietem wyposażenia Instyle Plus oferującym:

 • skórzaną tapicerkę foteli,
 • tempomat,
 • kamerę 360 stopni,
 • podgrzewaną kierownicę,
 • system FCM z funkcją wykrywania pieszych.

Mitsubishi Outlander — zasięg

Hybrydowe Mitsubishi Outlander wyposażone zostało przez swojego producenta w akumulator o pojemności 13,8 kWh. Oznacza to więc, że można nim przejechać w trybie wyłącznie z elektrycznym napędem do 57 kilometrów.

Samo ładowanie baterii w tym modelu zajmuje z kolei od 5 godzin i 30 minut, w przypadku zastosowania domowego gniazdka lub do wartości 80% w 25 minut z użyciem szybkich ładowarek.

Mitsubishi Outlander — dane techniczne

Jeśli chodzi o parametry techniczne Mitsubishi Outlander PHEV bazuje na 2,4 litrowym, silniku benzynowym o mocy 135 koni mechanicznych, który wspierany jest przez dwa silniki elektryczne. Jeden zamontowany przy przedniej osi oraz drugi zamontowany natomiast przy tylnej osi pojazdu. Ich łączna moc wynosi więc w układzie hybrydowym 224 konie mechaniczne. Dzięki temu korzystając z nich wszystkich prowadząc hybrydowe Mitsubishi Outlander można przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 10,2 sekundy oraz osiągnąć maksymalną prędkość do 170 km/h.

Napęd z silników przekazywany jest w tym modelu na wszystkie koła za pomocą zespołu napędowego bazującego na jedno biegowej skrzyni automatycznej. W związku z tym zapewnia on pewne prowadzenie podczas jazdy. Z kolei zastosowanie silników elektrycznych w Mitsubishi Outlander sprawiło, że w cyklu mieszanym cechuje się on niskim spalaniem na poziomie zaledwie 2 litrów na 100 kilometrów.

Mitsubishi Outlander — Ciekawostki

Ciekawym na temat Mitsubishi Outlander PHEV jest to, że japoński koncern samochodowy postanowił wyposażyć go w aż dwa rodzaje wtyków do ładowania. Pod klapką z boku auta znaleźć więc można mniejsze gniazdo przystosowane do ładowania z użyciem domowego gniazdka i Wallboxa oraz większe przeznaczone do szybkich ładowarek CHAdeMO.