Porównaj oferty

Mitsubishi Outlander

Zaliczane do jednych z najlepiej sprzedających się hybryd typu Plug-in Mitsubishi Outlander obecne jest na rynku od wielu lat. Na chwilę jednak zniknęło ono dla polskich kierowców z salonów, aby powrócić ponownie w 2020 roku. Z kolei w 2019 roku przeszło ono drugi face-lifting, dzięki temu wciąż pozostaje na topie i prezentuje się współcześnie. Mitsubishi Outlander zaliczane jest do aut typu SUV w dosłownym słowa znaczeniu. Jego producent nie stawiał więc na żadne kompromisy, w związku z tym doskonale sprawdza się on zarówno podczas jazdy po mieście, jak i w terenie i na długich dystansach. Wobec tego jego wymiary to 469,5 centymetra długości, 180 centymetrów szerokości oraz 169,6 centymetra wysokości rozstaw osi w tym modelu wynosi z kolei 154 centymetry.

Mitsubishi Outlander — cena w Polsce

Mitsubishi Outlander dostępne jest w salonach sprzedaży do kupienia zarówno w wersji PHEV, jak i benzynowej wyposażonej w silnik o pojemności 2.0. My jednak skupiamy się wyłącznie na jego hybrydowym wariancie, który oferowany jest do wyboru wraz z trzema pakietami wyposażenia, od których zależna jest jego cena.

Bazowy model Mitsubishi Outlander PHEV z wyposażeniem Intense można więc kupić już od 175 990 złotych. Obejmuje ono natomiast między innymi:

  • czteroramienną kierownicę ze skórzanym obszyciem,
  • systemy ASC+TCL, EBD, HSA,
  • kamerę cofania.

Mitsubishi Outlander PHEV z wyposażeniem Instyle to z kolei koszt rzędu od 194 900 złotych, a w tym pakiecie znaleźć można dodatkowo:

  • stację multimedialną SDA,
  • system BSW, RCTA,
  • elektrycznie regulowany fotel kierowcy.

Od 209 990 złotych trzeba natomiast zapłacić za Mitsubishi Outlander z pakietem wyposażenia Instyle Plus oferującym:

  • skórzaną tapicerkę foteli,
  • tempomat,
  • kamerę 360 stopni,
  • podgrzewaną kierownicę,
  • system FCM z funkcją wykrywania pieszych.

Mitsubishi Outlander — zasięg

Hybrydowe Mitsubishi Outlander wyposażone zostało przez swojego producenta w akumulator o pojemności 13,8 kWh. Oznacza to więc, że można nim przejechać w trybie wyłącznie z elektrycznym napędem do 57 kilometrów.

Samo ładowanie baterii w tym modelu zajmuje z kolei od 5 godzin i 30 minut, w przypadku zastosowania domowego gniazdka lub do wartości 80% w 25 minut z użyciem szybkich ładowarek.

Mitsubishi Outlander — dane techniczne

Jeśli chodzi o parametry techniczne Mitsubishi Outlander PHEV bazuje na 2,4 litrowym, silniku benzynowym o mocy 135 koni mechanicznych, który wspierany jest przez dwa silniki elektryczne. Jeden zamontowany przy przedniej osi oraz drugi zamontowany natomiast przy tylnej osi pojazdu. Ich łączna moc wynosi więc w układzie hybrydowym 224 konie mechaniczne. Dzięki temu korzystając z nich wszystkich prowadząc hybrydowe Mitsubishi Outlander można przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 10,2 sekundy oraz osiągnąć maksymalną prędkość do 170 km/h.

Napęd z silników przekazywany jest w tym modelu na wszystkie koła za pomocą zespołu napędowego bazującego na jedno biegowej skrzyni automatycznej. W związku z tym zapewnia on pewne prowadzenie podczas jazdy. Z kolei zastosowanie silników elektrycznych w Mitsubishi Outlander sprawiło, że w cyklu mieszanym cechuje się on niskim spalaniem na poziomie zaledwie 2 litrów na 100 kilometrów.

Mitsubishi Outlander — Ciekawostki

Ciekawym na temat Mitsubishi Outlander PHEV jest to, że japoński koncern samochodowy postanowił wyposażyć go w aż dwa rodzaje wtyków do ładowania. Pod klapką z boku auta znaleźć więc można mniejsze gniazdo przystosowane do ładowania z użyciem domowego gniazdka i Wallboxa oraz większe przeznaczone do szybkich ładowarek CHAdeMO.

Aktualności
Jakie przywileje mają kierowcy aut elektrycznych?
20 cze 2022
Jakie przywileje mają kierowcy aut elektrycznych?

Od kilku lat wprowadzane są różnorodne rozwiązania, które mają zachęcić polaków do przesiadania się z klasycznych aut spalinowych do ekologicznych zeroemisyjnych modeli elektrycznych. Dzięki temu zarówno osoby planujące zakup elektryka, jak i właściciele samochodów elektrycznych mogą liczyć na wiele przywilejów oraz korzyści. Prezentujemy więc 6 głównych przywilejów elektryków.

Czytaj więcej
Rozwój elektromobilności w Polsce
23 kwi 2019
Rozwój elektromobilności w Polsce

Na polskich drogach coraz częściej możemy spotkać auta elektryczne. Rozwój elektromobilności w naszym kraju widoczny jest gołym okiem, jednak nadal daleko nam pod tym względem do innych państw europejskich. Samochody napędzane elektrycznością okrzyknięte zostały pojazdami przyszłości. Czy to możliwe, że za kilkanaście lat ich udział na drogach tak znacząco wzrośnie? Jak wygląda rynek aut elektrycznych obecnie i jakie są prognozy na najbliższe lata?

Czytaj więcej
Jak ładować samochód elektryczny w domu?
11 kwi 2022
Jak ładować samochód elektryczny w domu?

Aby naładować samochód elektryczny, nie trzeba wcale szukać stacji ładowania i specjalnie do niej jechać. Nie trzeba nawet wyjeżdżać z garażu. Z powodzeniem można to zrobić bowiem także w domu, posiadacze tego typu samochodów mają do wyboru dwie różne możliwości. W związku z tym ile kosztuje oraz trwa ładowanie samochodu elektrycznego w zależności od wybranego rozwiązania? 

Czytaj więcej
Czym się różni samochód hybrydowy od elektrycznego?
19 maj 2022
Czym się różni samochód hybrydowy od elektrycznego?

Samochody z napędem hybrydowym oraz w pełni elektrycznym jeszcze do niedawna były rzadkością obecnie coraz więcej pojazdów poruszających się po drogach to modele nisko lub zeroemisyjne. I choć oba te rodzaje samochodów zaliczane są do modeli, które są przyjazne środowisku, znacznie się one od siebie różnią przede wszystkim pod względem zastosowanego w nich napędu. W związku z tym, czym jest samochód elektryczny oraz hybrydowy, a także jakie są ich zalety?

Czytaj więcej