Najlepsza oferta zakupu fotowoltaiki gazu prądu w Toruniu

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 firm w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę w swoim mieście

element graficzny 3Podpisz umowę na najlepszych rynkowych stawkach

Rozwój fotowoltaiki w Toruniu – szybki wzrost

Mieszkańcy Torunia oraz okręgu toruńskiego stosunkowo szybko przekonali się do odnawialnych źródeł energii, a konkretnie do instalacji fotowoltaicznych. Jak podaje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, jeszcze w 2016 roku na montaż paneli solarnych w okręgu toruńskim, zdecydowały się tylko cztery podmioty. Co jednak ważne, jedną z tych inwestycji była elektrownia fotowoltaiczna, do dziś znajdująca się w czołówce największych w Polsce. Kompleks ponad 16 tysięcy paneli fotowoltaicznych we wsi Wygoda rozwija moc ok. 4 megawatów. Budowa elektrowni sprawiła, że fotowoltaiką w Toruniu i okolicach mocniej zaczęły interesować się firmy, szukając opinii o tej technologii i rozważając inwestycje.

Dofinansowania na fotowoltaikę – dotacje w Toruniu

Zarówno firmy, jak i prywatni mieszkańcy szukający metod sfinansowania inwestycji w panele solarne mogli liczyć nie tylko na programy państwowe, ale także na lokalne programy wsparcia. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu uruchomił w roku 2018 program Słonecznik, w ramach którego mieszkańcy regionu toruńskiego mogli uzyskać pożyczkę z możliwością jej częściowego umorzenia, pod warunkiem wykorzystania środków na prace termomodernizacyjne w ich budynkach, wymianę źródeł ciepła jak i montaż kolektorów słonecznych czy instalacji fotowoltaicznej. Według danych funduszu, już w 2019 r. podpisano w województwie kujawsko-pomorskim łącznie 156 umów na instalacje fotowoltaiczne, a znaczna część ich właścicieli, poza dotacjami rządowymi z programu Czyste Powietrze, korzystała właśnie z programu Słonecznik. Rok 2020 to już, podobnie jak w całej Polsce, prawdziwy „boom” na instalacje fotowoltaiczne. Toruńskie dachy pokryły się panelami solarnymi szybciej niż przewidywały najbardziej optymistyczne prognozy. Setki gospodarstw domowych skorzystały już z dofinansowania w ramach programu rządowego „Mój prąd”, ale popularny jest także program „Czyste powietrze”, dzięki któremu wiele budynków w Toruniu jest dziś ogrzewanych przez pompy ciepła, zasilane prądem pochodzącym z fotowoltaiki.

Instalacje fotowoltaiczne w Toruniu – opinie

Konkurencja na rynku instalacji fotowoltaicznych w Toruniu i całym województwie kujawsko-pomorskim jest bardzo wysoka, dlatego też każdy potencjalny inwestor ma możliwość porównania wielu ofert przed dokonaniem zakupu. Firmy montujące fotowoltaikę w Toruniu i okolicach cieszą się zazwyczaj dobrymi opiniami, które można sprawdzać na lokalnych forach internetowych oraz w wyszukiwarce Google. Dobrze znane i sprawdzone firmy montujące panele słoneczne mają od kilkudziesięciu do nawet kilkuset opinii od klientów. Podobnie jak w innych województwach, cennik instalacji fotowoltaicznych jest w Toruniu zróżnicowany. W zależności od wyboru firmy oraz podzespołów, wahania cenowe za 1 kW mogą sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych.

Stacje ładowania aut elektrycznych w Toruniu

Polska w wielu obszarach nie ustępuje już naszym zachodnim sąsiadom, a wręcz ich przerasta. Niestety, ale w kwestii elektromobilności mamy sporo do zrobienia. Po pierwsze liczba samochodów na prąd jakie jeżdżą się po naszych ulicach nie jest znacząca, po drugie liczba stacji ładowania do tychże aut także nie wzrasta lawinowo. Oczywiście liczba punktów zależy od liczby aut i odwrotnie, jednak ważniejsze wydaje się być na chwilę obecną budowa punktów gdzie auto elektryczne można naładować. Jeśli zbudowana zostanie nawet w minimalnej wersji zamknięta sieć stacji, które umożliwią sprawne przemieszczanie się po Polsce to z pewnością liczba chętnych do zakupu elektryków wzrośnie. Poniżej prezentujemy jak w pozytywny sposób na rozwój elektromobilności wpływa Toruń, który na swoim terenie dysponuje następującymi punktami:
Nazwa stacjiMiastoUlicaNumer budynkuGodzina otwarciaGodzina zamknięciaOperator stacjiNumer telefonu
Atrium Copernicus ToruńToruńStanisława Żółkiewskiego1500:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (Greenway PL)0048587319636
Nissan Yama ToruńToruńSieradzka1400:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (Greenway PL)0048587319636
Stacja CNG ToruńToruńLegionów22006:0022:00  
RAWICOM EV MAKRO ToruńToruńMarii Skłodowskiej-Curie10500:0023:59 

Jak kupić dokładnie ten sam prąd tylko taniej w Toruniu?

Województwo kujawsko-pomorskie nie jest potentatem w produkcji energii elektrycznej w Polsce. Nie stanowi to jednak problemu z punktu widzenia dostępnych na rynku ofert. Oznacza to, że koszt zakupu 1 kWh może być tak samo niski jak dla klientów indywidualnych oraz firm znajdujących się np. na Górnym Śląsku. Wszystko to dzięki wolnemu rynkowi energii. Główną zaletą funkcjonowania rozwiązań wolnorynkowych w Polsce jest konkurencja na rynku energii. Sprzedawcy oferując produkt czyli energię elektryczną w dokładnie tej samej jakości przyciągają swoich klientów niższą ceną za 1 kWh lub atrakcyjnym pakietem usług dodatkowych jakie sprzedają razem z energią. Duża część z nas wybiera innego sprzedawcę prądu ponieważ kontakt z firmą Energa w Toruniu nie jest najlepiej oceniany przez wielu klientów. Wybierając inną firmę nie będziemy mieli w swoim mieście biura obsługi klienta, ale z pewnością otrzymamy kontakt telefoniczny do konsultanta i dostęp do platformy on-line gdzie załatwimy wszystkie najważniejsze sprawy związane z naszymi rachunkami za prąd.

Czy za gaz ziemny w Toruniu zapłacimy mniej?

Opisany wcześniej przykład wolnego rynku energii elektrycznej działa także w obszarze gazu ziemnego. Jeszcze kilka lat temu chcą odbierać gaz ziemny musieliśmy udać się do biura obsługi klienta PGNiG w Toruniu, złożyć stosowne dokumenty, czekać na przyłącze gazowe aby finalnie móc cieszyć się komfortem korzystania z gazu ziemnego. Dziś w dużej mierze ścieżka postępowania się nie zmieniła. Zmieniło się przede wszystkim jedno: nie musimy korzystać z usług jednego z największych sprzedawców gazu ziemnego w Polsce, tylko możemy wybrać dowolną firmę z usług której będziemy korzystać. Sytuacja na rynku gazu jest obecnie bardzo korzystna dla klientów. Ceny hurtowe gazu ziemnego spadają. Niestety nie widać tego po naszych rachunkach za gaz ziemny. Najczęściej raz na rok, maksymalnie raz na pół roku PGNiG aktualizuje cennik. Szybciej swoje oferty dostosowują alternatywni sprzedawcy gazu ziemnego. Szukając ofert na rynku właśnie od takich firm zapłacimy za błękitne paliwo kilka % rocznie mniej. Warto się nad tym tematem pochylić.

1 2 3 4 5

Ocena 5.0/ 5 (5 głosy/ów)

Aktualne wiadomości z rynku energii:

Urząd Regulacji Energetyki - złamana została liczba 100 tys. odbiorców TPA
Urząd Regulacji Energetyki - złamana została liczba 100 tys. odbiorców TPA

Z ostatniego raportu z monitoringu zmian sprzedawcy energii elektrycznej, który jest prowadzony przez Prezesa URE, wynika że do końca maja niemal 100 tys. odbiorców indywidualnych zmieniło sprzedawcę energii elektrycznej.

Będą zmiany przy odczytach rachunku za prąd
Będą zmiany przy odczytach rachunku za prąd

Niezbędnym elementem funkcjonowania Inteligentnych Sieci Energetycznych są inteligentne systemy pomiarowe (ang. Smart Metering), które pozwalają na zdalny odczyt oraz analizę poziomu zużycia energii.

Mała popularność TPA wciąż dużym problemem. Gdzie szukać rozwiązania?
Mała popularność TPA wciąż dużym problemem. Gdzie szukać rozwiązania?
Dotychczas mniej niż 1 proc. Z nas, czyli ze wszystkich indywidualnych klientów energetyki zdecydowało się na zmianę sprzedawcy energii elektrycznej, jak podkreślono i zwrócono uwagę w dzisiejszej „Rzeczpospolitej”.
Odbiorcy coraz chętniej zmieniają sprzedawcę energii
Odbiorcy coraz chętniej zmieniają sprzedawcę energii
Biorąc pod uwagę rok 2014 liczba gospodarstw domowych, które zmieniły sprzedawcę energii elektrycznej wzrosła o ponad 112%. Od początku procesu liberalizacji rynku dokonało tego blisko 288 tys. gospodarstw.