Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

Oferta zakupu
prądu albo gazu w Toruniu

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 sprzedawców w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę w swoim mieście

element graficzny 3Podpisz umowę przez internet!

element graficzny 4
Gaz ziemny dla firmy. Dedykowana oferta dla miasta Toruń
Po Prostu Energia gaz ziemny dla firmy

Sprzedaż gazu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Oferta posiada stałą, niską cenę dla odbiorców biznesowych.

Cena od 0.1 zł/kWh

Stacje ładowania aut elektrycznych w Toruniu

Polska w wielu obszarach nie ustępuje już naszym zachodnim sąsiadom, a wręcz ich przerasta. Niestety, ale w kwestii elektromobilności mamy sporo do zrobienia. Po pierwsze liczba samochodów na prąd jakie jeżdżą się po naszych ulicach nie jest znacząca, po drugie liczba stacji ładowania do tychże aut także nie wzrasta lawinowo. Oczywiście liczba punktów zależy od liczby aut i odwrotnie, jednak ważniejsze wydaje się być na chwilę obecną budowa punktów gdzie auto elektryczne można naładować. Jeśli zbudowana zostanie nawet w minimalnej wersji zamknięta sieć stacji, które umożliwią sprawne przemieszczanie się po Polsce to z pewnością liczba chętnych do zakupu elektryków wzrośnie. Poniżej prezentujemy jak w pozytywny sposób na rozwój elektromobilności wpływa Toruń, który na swoim terenie dysponuje następującymi punktami:
Nazwa stacjiMiastoUlicaNumer budynkuGodzina otwarciaGodzina zamknięciaOperator stacjiNumer telefonu
Atrium Copernicus ToruńToruńStanisława Żółkiewskiego1500:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (Greenway PL)0048587319636
Nissan Yama ToruńToruńSieradzka1400:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (Greenway PL)0048587319636
Stacja CNG ToruńToruńLegionów22006:0022:00  
RAWICOM EV MAKRO ToruńToruńMarii Skłodowskiej-Curie10500:0023:59 

Jak kupić dokładnie ten sam prąd tylko taniej w Toruniu?

Województwo kujawsko-pomorskie nie jest potentatem w produkcji energii elektrycznej w Polsce. Nie stanowi to jednak problemu z punktu widzenia dostępnych na rynku ofert. Oznacza to, że koszt zakupu 1 kWh może być tak samo niski jak dla klientów indywidualnych oraz firm znajdujących się np. na Górnym Śląsku. Wszystko to dzięki wolnemu rynkowi energii. Główną zaletą funkcjonowania rozwiązań wolnorynkowych w Polsce jest konkurencja na rynku energii. Sprzedawcy oferując produkt czyli energię elektryczną w dokładnie tej samej jakości przyciągają swoich klientów niższą ceną za 1 kWh lub atrakcyjnym pakietem usług dodatkowych jakie sprzedają razem z energią. Duża część z nas wybiera innego sprzedawcę prądu ponieważ kontakt z firmą Energa w Toruniu nie jest najlepiej oceniany przez wielu klientów. Wybierając inną firmę nie będziemy mieli w swoim mieście biura obsługi klienta, ale z pewnością otrzymamy kontakt telefoniczny do konsultanta i dostęp do platformy on-line gdzie załatwimy wszystkie najważniejsze sprawy związane z naszymi rachunkami za prąd.

Czy za gaz ziemny w Toruniu zapłacimy mniej?

Opisany wcześniej przykład wolnego rynku energii elektrycznej działa także w obszarze gazu ziemnego. Jeszcze kilka lat temu chcą odbierać gaz ziemny musieliśmy udać się do biura obsługi klienta PGNiG w Toruniu, złożyć stosowne dokumenty, czekać na przyłącze gazowe aby finalnie móc cieszyć się komfortem korzystania z gazu ziemnego. Dziś w dużej mierze ścieżka postępowania się nie zmieniła. Zmieniło się przede wszystkim jedno: nie musimy korzystać z usług jednego z największych sprzedawców gazu ziemnego w Polsce, tylko możemy wybrać dowolną firmę z usług której będziemy korzystać. Sytuacja na rynku gazu jest obecnie bardzo korzystna dla klientów. Ceny hurtowe gazu ziemnego spadają. Niestety nie widać tego po naszych rachunkach za gaz ziemny. Najczęściej raz na rok, maksymalnie raz na pół roku PGNiG aktualizuje cennik. Szybciej swoje oferty dostosowują alternatywni sprzedawcy gazu ziemnego. Szukając ofert na rynku właśnie od takich firm zapłacimy za błękitne paliwo kilka % rocznie mniej. Warto się nad tym tematem pochylić.

1 2 3 4 5

Ocena 5.0/ 5 (3 głosy/ów)

Toruń – dostępni sprzedawcy prądu:

Aktualne wiadomości z rynku energii:

Odkurzacze tylko o mocy do 1600 W
Odkurzacze tylko o mocy do 1600 W
Od września 2014 roku we wszystkich krajach Unii Europejskiej nie będzie już można używać odkurzaczy, które mają moc silnika wyższą niż 1600 W. Powodem tych działań są względy ekologiczne.
Zmiana sprzedawcy energii wzrost dynamiki
Zmiana sprzedawcy energii wzrost dynamiki
Postępująca liberalizacja rynku wymusiła systematyczne monitorowanie stopnia rzeczywistego korzystania z prawa wyboru sprzedawcy energii elektrycznej.
Jaki dostawca energii
Jaki dostawca energii
Decydując się na zmianę dostawcy energii znajdziemy się w gąszczu informacji i ofert. Jak wybrać tą odpowiednią i jakiego dostawcę wybrać ?
Taryfa G11 – dlaczego jest lepsza od G12?
Taryfa G11 – dlaczego jest lepsza od G12?
Na rachunku za energię elektryczną poza wieloma pozycjami związanymi z opłatami jest umieszczona bardzo ważna dla nas informacja, której wielu z nas nie dostrzega. To informacja o grupie taryfowej w jakiej się rozliczamy. Jako odbiorcy indywidualni jesteśmy odgórnie \"dopisani\" do taryfy G w której rozróżniamy: Taryfę G11, G12 oraz G12w.