Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

Oferta zakupu
prądu albo gazu w Toruniu

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 sprzedawców w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę w swoim mieście

element graficzny 3Płać nawet o 20% mniej za gaz i 30% za prąd

element graficzny 4
Gazu ziemny dla domu Toruń
Po Prostu Energia gaz ziemny dla domu

Prosta umowa, stała niska cena! Czego chcieć więcej? Sprawdź ofertę dla swojego domu

Cena od 0.1 zł/kWh
Gaz ziemny dla firmy. Dedykowana oferta dla miasta Toruń
Po Prostu Energia gaz ziemny dla firmy

Sprzedaż gazu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Oferta posiada stałą, niską cenę dla odbiorców biznesowych.

Cena od 0.1 zł/kWh

Stacje ładowania aut elektrycznych w Toruniu

Polska w wielu obszarach nie ustępuje już naszym zachodnim sąsiadom, a wręcz ich przerasta. Niestety, ale w kwestii elektromobilności mamy sporo do zrobienia. Po pierwsze liczba samochodów na prąd jakie jeżdżą się po naszych ulicach nie jest znacząca, po drugie liczba stacji ładowania do tychże aut także nie wzrasta lawinowo. Oczywiście liczba punktów zależy od liczby aut i odwrotnie, jednak ważniejsze wydaje się być na chwilę obecną budowa punktów gdzie auto elektryczne można naładować. Jeśli zbudowana zostanie nawet w minimalnej wersji zamknięta sieć stacji, które umożliwią sprawne przemieszczanie się po Polsce to z pewnością liczba chętnych do zakupu elektryków wzrośnie. Poniżej prezentujemy jak w pozytywny sposób na rozwój elektromobilności wpływa Toruń, który na swoim terenie dysponuje następującymi punktami:
Nazwa stacjiMiastoUlicaNumer budynkuGodzina otwarciaGodzina zamknięciaOperator stacjiNumer telefonu
Atrium Copernicus ToruńToruńStanisława Żółkiewskiego1500:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (Greenway PL)0048587319636
Nissan Yama ToruńToruńSieradzka1400:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (Greenway PL)0048587319636
Stacja CNG ToruńToruńLegionów22006:0022:00  
RAWICOM EV MAKRO ToruńToruńMarii Skłodowskiej-Curie10500:0023:59 

Jak kupić dokładnie ten sam prąd tylko taniej w Toruniu?

Województwo kujawsko-pomorskie nie jest potentatem w produkcji energii elektrycznej w Polsce. Nie stanowi to jednak problemu z punktu widzenia dostępnych na rynku ofert. Oznacza to, że koszt zakupu 1 kWh może być tak samo niski jak dla klientów indywidualnych oraz firm znajdujących się np. na Górnym Śląsku. Wszystko to dzięki wolnemu rynkowi energii. Główną zaletą funkcjonowania rozwiązań wolnorynkowych w Polsce jest konkurencja na rynku energii. Sprzedawcy oferując produkt czyli energię elektryczną w dokładnie tej samej jakości przyciągają swoich klientów niższą ceną za 1 kWh lub atrakcyjnym pakietem usług dodatkowych jakie sprzedają razem z energią. Duża część z nas wybiera innego sprzedawcę prądu ponieważ kontakt z firmą Energa w Toruniu nie jest najlepiej oceniany przez wielu klientów. Wybierając inną firmę nie będziemy mieli w swoim mieście biura obsługi klienta, ale z pewnością otrzymamy kontakt telefoniczny do konsultanta i dostęp do platformy on-line gdzie załatwimy wszystkie najważniejsze sprawy związane z naszymi rachunkami za prąd.

Czy za gaz ziemny w Toruniu zapłacimy mniej?

Opisany wcześniej przykład wolnego rynku energii elektrycznej działa także w obszarze gazu ziemnego. Jeszcze kilka lat temu chcą odbierać gaz ziemny musieliśmy udać się do biura obsługi klienta PGNiG w Toruniu, złożyć stosowne dokumenty, czekać na przyłącze gazowe aby finalnie móc cieszyć się komfortem korzystania z gazu ziemnego. Dziś w dużej mierze ścieżka postępowania się nie zmieniła. Zmieniło się przede wszystkim jedno: nie musimy korzystać z usług jednego z największych sprzedawców gazu ziemnego w Polsce, tylko możemy wybrać dowolną firmę z usług której będziemy korzystać. Sytuacja na rynku gazu jest obecnie bardzo korzystna dla klientów. Ceny hurtowe gazu ziemnego spadają. Niestety nie widać tego po naszych rachunkach za gaz ziemny. Najczęściej raz na rok, maksymalnie raz na pół roku PGNiG aktualizuje cennik. Szybciej swoje oferty dostosowują alternatywni sprzedawcy gazu ziemnego. Szukając ofert na rynku właśnie od takich firm zapłacimy za błękitne paliwo kilka % rocznie mniej. Warto się nad tym tematem pochylić.

1 2 3 4 5

Ocena 5.0/ 5 (3 głosy/ów)

Aktualne wiadomości z rynku energii:

Popularność ofert alternatywnych sprzedawców prądu rośnie
Popularność ofert alternatywnych sprzedawców prądu rośnie
Urząd Regulacji Energetyki opublikował pierwszy w tym roku raport dotyczący ilości osób, które skorzystały z możliwości zmiany sprzedawcy energii elektrycznej. Zestawienie obejmuje okres do końca października 2012 roku. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na liczę gospodarstw domowych jakie zdecydowały się zmienić sprzedawcę, w samym tylko październiku mniej za energię elektryczną płaci ponad 7 tys. osób!
IRL Polska wkracza na polski rynek
IRL Polska wkracza na polski rynek
Rosyjska grupa energetyczna IRL zacznie wkrótce działalność operacyjną w Polsce. Na razie na rynku hurtowym, z czasem i detalicznym Urząd Regulacji Energetyki przyznał spółce od 9 stycznia koncesję na obrót energią pod nazwą firmy IRL Polska, którą poprzez litewską firmę Inter RAO Lietuva kontroluje rosyjski gigant Inter RAO.
Oszczędna zmiana
Oszczędna zmiana
Ilość alternatywnych sprzedawców prądu i gazu ziemnego w Polsce wzrasta z każdym kwartałem. Jednym z dłużej działających na rynku energii podmiotów jest firma Green, która przygotowała nową ofertę o nazwie „BRAVO Green”. Oferta kierowana jest do klientów indywidualnych będących konsumentami na sprzedaż tańszej energii elektrycznej oraz paliwa gazowego do naszych domów.
Jak porównać ceny gazu w internecie?
Jak porównać ceny gazu w internecie?
Żyjemy w czasach, w których konsumenci mają ogromną siłę. Opinie w internecie, przyznawanie gwiazdek, do tego liczne serwisy, będące swoistymi bazami danych dotyczących danej dziedziny. Stąd też sprzedawcy walczą o to, żeby ich oferty przyciągnęły jak najwięcej klientów. Zadanie bardzo trudne, jednak patrząc na rynek sprzedaży gazu, to wciąż ponad 95% odbiorców nie dokonała zmiany sprzedawcy gazu.