Najlepsza oferta zakupu
fotowoltaiki gazu prądu w Łodzi

Fotowoltaika Łódź

Wzrost liczby instalacji fotowoltaicznych w Łodzi i okolicach jest widoczny gołym okiem. Łodzianie chętnie inwestują w fotowoltaikę, szukając jednak programów wsparcia - dotacji i dofinansowań, aby szybciej odzyskać wydane środki. Lokalne programy wsparcia odnawialnych źródeł energii przeznaczone są zarówno dla gospodarstw domowych jak i dla firm. Osoby prywatne chętnie korzystają z dotacji pochodzących z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. W jego ramach, w poszczególnych gminach ogłoszono nabór na podstawie którego zostaną przyznane środki finansowe na montaż instalacji fotowoltaicznych. Dotacja jest w tym przypadku wyższa niż w przypadku skorzystania z programu ogólnopolskiego „Mój prąd”, gdzie można otrzymać do 5 000 zł. Firmy także mogą liczyć na lokalne programy wsparcia, prowadzone przez samorządy lokalne. Oprócz tego mogą zdecydować się na udział w programach ogólnopolskich. Można otrzymać m.in. kredyt na fotowoltaikę dofinansowywany z programu ogólnopolskiego „Energia Plus”. W ramach dotacji, warunki kredytu będą wówczas o wiele korzystniejsze niż w przypadku zwykłej pożyczki bankowej. Dofinansowanie do kredytu firmy w Łodzi i okolicach mogą uzyskać również ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Opinie o fotowoltaice – Łódź

Według niezależnych badań, zdecydowana większość mieszkańców Łodzi i całego województwa łódzkiego, którzy zdecydowali się na montaż instalacji fotowoltaicznej, jest zadowolona ze swojej decyzji. Dobre opinie o fotowoltaice w Łodzi potwierdzają wpisy na lokalnych forach mieszkańców. Niezwykle ważne dla łodzian jest znalezienie wykonawcy instalacji fotowoltaicznych, dlatego też firmy działające na tym terenie zabiegają o jak najlepsze opinie klientów. O najlepiej ocenianych firmach w regionie łódzkim można przeczytać na naszej stronie oraz na niejednym lokalnym forum. Najlepsze opinie zbierają firmy, które po zakończonym montażu paneli fotowoltaicznych nie zostawiają klienta samemu sobie, ale wspierają go w załatwieniu formalności, niezbędnych do uzyskania dotacji czy dofinansowania.

Niezwykle istotna jest oczywiście także cena fotowoltaiki. Te są w Łodzi zróżnicowane, gdyż na terenie województwa działa zarówno wiele firm lokalnych, jak i te ogólnopolskie. Oferują one sprzęt z różnych półek cenowych, a także zróżnicowane warunki gwarancji i wsparcia posprzedażnego. Według statystyk, większość mieszkańców Łodzi i okolic decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznej ze średniej półki cenowej, by zachować kompromis pomiędzy trwałością i niezawodnością a czasem zwrotu środków z powziętej inwestycji.

Sprawdź oferty w innych miastach:

Stacje ładowania aut elektrycznych w Łodzi

Czasy kiedy punkty ładowania samochodów elektrycznych będą codziennym widokiem jak zwykłe stacje benzynowe jeszcze nie nadszedł. Z jednej strony jest to wynikiem ciągle małej liczby samochodów elektrycznych jakie jeżdżą po naszych drogach, a z drugiej mimo wszystko trendu jaki przyszedł do Polski z zachodu, ale z opóźnieniem. Obecny rok to skokowy wzrost punktów ładowania pojazdów elektrycznych, co bardzo cieszy. Ciągle jednak przemieszczanie się poza obszarami dużych aglomeracji miejskich jest mało komfortowe ze względu na małą liczbę stacji do ładowania samochodów elektrycznych. Skupmy się jednak na tym co nas obecnie najbardziej interesuje. Na stronie przedstawiamy listę stacji jaka jest dostępna w Łodzi. Sprawdź gdzie zatankujesz swoje elektryczne auto.
Nazwa stacjiMiastoUlicaNumer budynkuGodzina otwarciaGodzina zamknięciaOperator stacjiNumer telefonu
Port ŁódźŁódźPabianicka24500:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (Greenway PL)0048587319636
Shopin ŁódźŁódźByszewska3A00:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (Greenway PL)0048587319636
Sukcesja ŁódźŁódźaleja Politechniki100:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (Greenway PL)0048587319636
GALERIA ŁÓDZKAŁódźAleja Piłsudkiego15/2309:3021:00 

Łódź to nie tylko PGE i PGNiG Od kogo kupić prąd albo gaz?

Tematyka cen prądu i gazu wraca jak bumerang pod koniec każdego roku. Nie inaczej będzie i tym razem. Ma to związek z koniecznością zatwierdzania taryf przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki która ma miejsce w grudniu. Ustalane są wtedy ceny dla odbiorców indywidualnych na rynku prądu i gazu ziemnego. Dodatkowo zdecydowana większość firm zajmujących się obrotem energii robi „zakupy” w 4 kwartale każdego roku. To po ile kupią energię przekłada się na oferowane ceny prądu.

Taki schemat działania nie musi wcale dotyczyć naszych firm i nas samych. Chodź badania pokazują, że zdecydowana większość z nas wie o możliwości wyboru dostawcy prądu lub gazu to dalej nie jesteśmy aktywni w tym obszarze. Warto żebyśmy jednak o ten aspekt zadbali, tym bardziej, że czasy taniej energii już raczej minęły. Mieszkańcy Łodzi są obsługiwani w zdecydowanej większości w przypadku prądu przez firmę PGE, a zakupu gazu przez PGNiG. To co różni te dwie firmy od ich konkurentów na wolnym rynku energii to chyba tylko obecność biur obsługi klienta, gdzie osobiście możemy załatwić dowolny problem. Cała reszta firm ma swoje biura zlokalizowane w innych częściach naszego kraju, a kontakt ze sprzedawcami odbywa się poprzez infolinię lub system informatyczny.

Liczba sprzedawców prądu w Polsce, a także firm zajmujących się handlem gazem ziemnym jest długa. Wybierając dowolny podmiot zawsze nasz towar czyli w tym przypadku prąd i gaz zostanie dostarczony w tej samej jakości. Liczy się cena i możliwość skorzystania z dodatkowych bonusów, które powodują, że atrakcyjność takiej czy innej oferty rośnie na tle konkurencji.

Dystrybucja prądu i gazu w Łodzi

Tak jak napisaliśmy wcześniej wybór firmy, od której kupimy prąd lub gaz nie wpłynie na jakość energii jaka w Łodzi zostanie nam dostarczona. Na rynku energii: prądu i gazu występuje podział na:

  1. usługę sprzedaży prądu i gazu

  2. usługę dystrybucji (dostawy) prądu i gazu ziemnego

W przypadku pierwszej usługi możemy wybrać dowolny podmiot, który będzie nam świadczyć usługi, w przypadku dystrybucji mamy tzw. monopol naturalny. W jednych obszarze działa tylko jedna firma, która zajmuje się usługą dystrybucji. Takie zjawisko występuje nie tylko na rynku energii, ale np. w transporcie kolejowym. Jest jedna spółka, która zarządza utrzymaniem torów i ich eksploatacją w danym obszarze, a wiele firm, które odpłatnie korzystają z torów przewożąc swoich pasażerów. Tak samo jest na rynku energii. Rolę dystrybutora prądu w Łodzi pełni firma PGE Dystrybucja, a za dystrybucję gazu odpowiada Polska Spółka Gazownictwa.

  • opłaty dodatkowe,
  • cenę na kWh gazu,
  • czas trwania umowy.
Decydując się na dłuższą umowę i niezmienną cenę zapewniamy sobie stabilność przez pewien czas. To, którą opcję wybierzemy zależy od indywidualnych potrzeb. Bez względu na to, zmienić swojego sprzedawcę może każdy i najlepiej jest to zrobić bez zwlekania, warto zacząć oszczędzać już dziś.

Ceny gazu w Łodzi

Cena gazu ziemnego w Łodzi od 2015 roku dla odbiorców firmy PGNiG zmieniały się tak jak to jest pokazane na poniższym wykresie: ceny gazu ziemnego w Łodzi PGNiG

Ceny gazu ziemnego dla Łodzi w taryfach W-1 do W-4 w latach 2015-2019 + prognoza cen 1 kWh gazu ziemnego na lata 2020-2022

Od 2015 roku ceny gazu ziemnego systematycznie spadały. Taki trend utrzymywał się do 2017 roku. Ostatnie miesiące to ciągły wzrost cen gazu ziemnego. Prognozy na przyszłe lata pokazują utrzymanie się takiego trendu. Kilkuprocentowy wzrost cen błękitnego paliwa będzie się utrzymywał. Wskazują na to chociażby z ceny zakupu gazu ziemnego na Towarowej Giełdzie Energii na kolejne lata.
1 2 3 4 5

Ocena 5.0/ 5 (5 głosy/ów)

Aktualne wiadomości z rynku energii:

Życzenia świąteczne
Życzenia świąteczne
Wszystkim Klientom obecnym i przyszłym, Partnerom
oraz Sympatykom Optimal Energy
składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji
Świąt Bożego Narodzenia
Roczne zużycie energii elektrycznej w bloku
Roczne zużycie energii elektrycznej w bloku
Zużycie energii w domu, czy w mieszkaniu zależy przede wszystkim od liczby mieszkańców oraz od wyposażenia naszego gospodarstwa i czasu użytkowania urządzeń. W bloku jednak na tym się nie kończy.
Prąd i gaz na abonament
Prąd i gaz na abonament
Cykliczne rachunki za energię elektryczną lub gaz w zdecydowanej większości przypadków są opłacana na podstawie faktycznego zużycia prądu lub gazu. Część z nas rozliczana jest na podstawie prognozowanego zużycia prądu lub gazu. Od tego roku dostępna jest także nowa forma rozliczenia: prąd i gaz na abonament. Wyjaśniamy kto z tej formy rozliczenia może skorzystać i jakie korzyści ze stałej opłaty abonamentowej wynikają.
Ubezpieczenie fotowoltaiki – czy warto?
Ubezpieczenie fotowoltaiki – czy warto?
Polisy dotyczące odnawialnych źródeł energii to stosunkowo młody segment rynku ubezpieczeń w naszym kraju. Warto jednak dokładnie policzyć czy i ew. w jakim stopniu zakup ubezpieczenia wpłynie na zwrot z naszej inwestycji w fotowoltaikę.