Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

Zmiana sprzedawcy
prądu i gazu w Szczecinie

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 sprzedawców w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę dla siebie

element graficzny 3Płać nawet o 20% mniej za gaz i 30% za prąd

element graficzny 4
Strona główna > Szczecin

Wymiana licznika przy zmianie sprzedawcy prądu

Kiedy należy zmienić licznik prądu ? Koszty związane z optymalizacją liczników ponoszą tylko Ci użytkownicy energii elektrycznej, którzy są właścicielami układów pomiarowych, czyli odbiorcy z grup taryfowych A i B. Dostosowanie układów pomiarowych do wymagań TPA jest drogie, jednak wydatki poniesione na modernizację układu pomiarowo-rozliczeniowego bardzo szybko się zwracają. Opłaty wymiany układów pomiarowych mogą być również poniesione przez nowego dostawcę i ujęte w cenie energii elektrycznej, jeżeli sprzedawca energii oferuje taką możliwość. Dla domu oraz odbiorców taryfy C (niskie napięcie) wymiana liczników jest darmowa. Wymianą liczników dla odbiorców rozliczających się w grupie taryfowej G i C zajmuje się lokalny dystrybutor.

Ceny prądu w Szczecinie

Trwające zamieszanie dotyczące cen prądu powoduje, że coraz większa liczba mieszkańców Szczecina chce mieć wpływ na to ile płaci za prąd. Przyjęta przez sejm ustawa zamrażająca ceny prądu będzie działać tylko w 2019 roku. Jeśli przełożymy ceny zakupu energii na Towarowej Giełdzie energii na cenę zakupu 1kWh to w 2020 roku zapłacimy stawkę wyższą o ok. 50%. Zobacz jak ceny energii w Szczecinie zmieniały się w ciągu ostatnich 10 lat i jak będą wyglądały kolejnych 36 miesięcy. ceny prądu w Szczecinie

źródło: cennik taryfowy ENEA dla taryfy G11 w latach 2009-2019 + prognoza wzrostu cen na podstawie cen zakupu na Towarowej Giełdzie Energii

Niestety, ale skokowy wzrost cen prądu dla gospodarstw domowych jest nieunikniony. Chcąc go zminimalizować już dziś zmień sprzedawcę prądu i podpisz umowę z niższymi cenami zakupu energii elektrycznej. Im wcześniej zawrzesz umowę, tym szybciej sprzedawca zakontraktuje dla Ciebie zakup energii, w zdecydowanie niższej i bardziej atrakcyjnej cenie.

Tani prąd w Szczecinie – ile można zaoszczędzić?

Na zmianie sprzedawcy w zależności od wybranej oferty możemy zaoszczędzić rocznie w domu od kilkudziesięciu do 400 złotych. Wszystko zależy od ilości energii jaką zużywamy. Niby niewiele, ale cieszy sama świadomość, że możemy zadecydować o tym od kogo będziemy kupować prąd i po ile. Każde kilkadziesiąt złotych rocznie możemy przeznaczyć na coś zupełnie innego, np. na drobne przyjemności, zamiast oddawać je po prostu sprzedawcy prądu, który za dokładnie ten sam prąd kasuje więcej. Coraz więcej firm na rynku oferujących sprzedaż energii elektrycznej gospodarstwom domowym oznacza coraz większe możliwości wyboru, stąd też z roku na rok liczba odbiorców z grupy taryfowej G zmieniających dostawców energii wzrasta. Energia dla domu jest często wyszukiwaną frazą w Google, a coraz większa świadomość społeczeństwa przyspiesza rozwój tego sektora energetycznego i być może już wkrótce doprowadzi do uwolnienia rynku cen energii także dla odbiorców indywidualnych, pełne uwolnienie planowane jest na 2024 rok.

Rachunek za gaz ziemny Szczecin

Na kwotę jaką widzimy na rachunku składa się kilka elementów. Są to:
  • opłaty stałe - comiesięczne
  • opłaty zmienne – za kWh zużytego gazu
Oszczędności wynikające ze zmiany sprzedawcy gazu są proporcjonalne do poziomu zużycia gazu. Jednak mimo to, warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z różnorodnymi propozycjami i zmianę swojego sprzedawcy. W przyszłości może się okazać to strzałem w dziesiątkę, np. jeśli ceny gazu ziemnego zdrożeją, a my zawrzemy umowę z gwarancją stałej ceny w trakcie obowiązywania umowy. Gdy konsumujemy duże ilości gazu nasze oszczędności są dużo większe. Wartą uwagi opcją jest wybranie wielu usług u jednego sprzedawcy i zakup prądu i gazu od jednej firmy. Wtedy można liczyć na atrakcyjne rabaty i promocje. Nie ma co do tego reguły, mimo to warto rozglądać się za podobnymi propozycjami.

Ceny gazu w Szczecinie

Cena gazu ziemnego w Szczecinie od 2015 roku dla klientów firmy PGNiG zmieniały się w następujący sposób: ceny gazu ziemnego w Szczecinie PGNiG

Ceny gazu ziemnego dla Szczecina w taryfach W-1 do W-4 w latach 2015-2019 + prognoza cen 1 kWh gazu ziemnego na lata 2020-2022

Od 2015 roku ceny gazu ziemnego spadają. Spadek cen utrzymywał się do 2017 roku. Ostatnie miesiące to ciągły wzrost cen gazu ziemnego. Prognozy na przyszłe lata również nie są optymistyczne. Kilkuprocentowy wzrost cen błękitnego paliwa będzie się utrzymywał. Wskazują na to chociażby z ceny zakupu gazu ziemnego na Towarowej Giełdzie Energii na kolejne lata.
1 2 3 4 5

Ocena 4.5/ 5 (6 głosy/ów)

Zmiana sprzedawcy prądu. Aktualne wiadomości z rynku energii:

Licznik prądu na kartę
Licznik prądu na kartę
Prąd na kartę, czyli licznik przedpłatowy to jedna z możliwości dla odbiorców energii. Jest możliwe aby wykupywać sobie \"pakiet\" kilowatogodzin i płacić dokładnie tyle ile chcemy kupując kartę o odpowiedniej wartości. Ale czy to się opłaca?
Cena jednego kilowata
Cena jednego kilowata
Energia elektryczna wydaje nam się produktem tak oczywistym, że nie zastanawiamy się nawet nad sposobami jej wytworzenia. Tymczasem produkt końcowy jakim jest \"prąd\" to efekt wielu procesów technologicznych oraz spory koszt.
Dlaczego warto zmienić sprzedawcę energii elektrycznej?
Dlaczego warto zmienić sprzedawcę energii elektrycznej?
Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej jest podyktowana przede wszystkim względami finansowymi. Wykorzystując kalkulator cen prądu na stronie Optimal Energy możesz obliczyć ile zaoszczędzisz zmieniając sprzedawcę energii elektrycznej dla własnego domu lub firmy.
Czy zmiana sprzedawcy gazu się opłaca?
Czy zmiana sprzedawcy gazu się opłaca?
Urząd Regulacji Energetyki wydał ponad 200 koncesji na obrót paliwem gazowym w Polsce. Nie każda z firm mających odpowiednie pozwolenia zdecydowała się na prowadzenie sprzedaży. Mimo to dla nas - odbiorców oznacza to, że mamy spory wybór spośród firm zajmujących się sprzedażą gazu ziemnego. Czy zmiana sprzedawcy gazu niesie ze sobą korzyści?