optimal energy

O OptimalEnergy.pl piszą największe media w Polsce:

Onet.pl
Puls Biznesu
Wprost

Zmiana sprzedawcy
prądu i gazu w Szczecinie

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 sprzedawców w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę dla siebie

element graficzny 3Płać nawet o 20% mniej za gaz i 30% za prąd

ikona przycisku porównaj ceny prądu
ikona przycisku porownaj ceny gazu ziemnego
element graficzny 4
Strona główna > Szczecin

Wymiana licznika przy zmianie sprzedawcy prądu

Kiedy należy zmienić licznik prądu ? Koszty związane z optymalizacją liczników ponoszą tylko Ci użytkownicy energii elektrycznej, którzy są właścicielami układów pomiarowych, czyli odbiorcy z grup taryfowych A i B. Dostosowanie układów pomiarowych do wymagań TPA jest drogie, jednak wydatki poniesione na modernizację układu pomiarowo-rozliczeniowego bardzo szybko się zwracają. Opłaty wymiany układów pomiarowych mogą być również poniesione przez nowego dostawcę i ujęte w cenie energii elektrycznej, jeżeli sprzedawca energii oferuje taką możliwość. Dla domu oraz odbiorców taryfy C (niskie napięcie) wymiana liczników jest darmowa. Wymianą liczników dla odbiorców rozliczających się w grupie taryfowej G i C zajmuje się lokalny dystrybutor.

Tani prąd w Szczecinie – ile można zaoszczędzić?

Na zmianie sprzedawcy w zależności od wybranej oferty możemy zaoszczędzić rocznie w domu od kilkudziesięciu do 400 złotych. Wszystko zależy od ilości energii jaką zużywamy. Niby niewiele, ale cieszy sama świadomość, że możemy zadecydować o tym od kogo będziemy kupować prąd i po ile. Każde kilkadziesiąt złotych rocznie możemy przeznaczyć na coś zupełnie innego, np. na drobne przyjemności, zamiast oddawać je po prostu sprzedawcy prądu, który za dokładnie ten sam prąd kasuje więcej. Coraz więcej firm na rynku oferujących sprzedaż energii elektrycznej gospodarstwom domowym oznacza coraz większe możliwości wyboru, stąd też z roku na rok liczba odbiorców z grupy taryfowej G zmieniających dostawców energii wzrasta. Energia dla domu jest często wyszukiwaną frazą w Google, a coraz większa świadomość społeczeństwa przyspiesza rozwój tego sektora energetycznego i być może już wkrótce doprowadzi do uwolnienia rynku cen energii także dla odbiorców indywidualnych, pełne uwolnienie planowane jest na 2024 rok.

Rachunek za gaz ziemny Szczecin

Na kwotę jaką widzimy na rachunku składa się kilka elementów. Są to:
  • opłaty stałe - comiesięczne
  • opłaty zmienne – za kWh zużytego gazu
Oszczędności wynikające ze zmiany sprzedawcy gazu są proporcjonalne do poziomu zużycia gazu. Jednak mimo to, warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z różnorodnymi propozycjami i zmianę swojego sprzedawcy. W przyszłości może się okazać to strzałem w dziesiątkę, np. jeśli ceny gazu ziemnego zdrożeją, a my zawrzemy umowę z gwarancją stałej ceny w trakcie obowiązywania umowy. Gdy konsumujemy duże ilości gazu nasze oszczędności są dużo większe. Wartą uwagi opcją jest wybranie wielu usług u jednego sprzedawcy i zakup prądu i gazu od jednej firmy. Wtedy można liczyć na atrakcyjne rabaty i promocje. Nie ma co do tego reguły, mimo to warto rozglądać się za podobnymi propozycjami.
1 2 3 4 5

Ocena 4.4/ 5 (5 głosy/ów)

Zmiana sprzedawcy prądu i gazu. Aktualne wiadomości z rynku energii:

Jak odczytać fakturę za energię elektryczną dla firmy?
Jak odczytać fakturę za energię elektryczną dla firmy?
Tauron oferta dla firmy. Taryfy C11, C12a, C12b, C13 oraz SN B21, B22 i B23. W niecałe dwie i pół minuty przedstawimy jak czytać fakturę przychodzącą do firm za prąd, co oznaczają poszczególne wartości na rachunku za energię, jakie stawki ulegną zmianie jeśli zdecydujesz się zmienić dostawcę energii elektrycznej oraz jak porównać i wybrać najlepszą ofertę do firmy.
Ceny energii elektrycznej w europie
Ceny energii elektrycznej w europie
Biorąc pod uwagę ceny energii jako samą kwotę, którą musimy zapłacić za jednostkę energii Polska plasuje się na zaszczytnym miejscu jednych z najtańszych krajów w Europie. W odniesieniu jednak do naszych zarobków sytuacja ma się inaczej.
Najtańsza energia elektryczna
Najtańsza energia elektryczna
Sytuacja polskiej energetyki pozwala podejrzewać, że sektor energetyczny i całe bezpieczeństwo energetyczne kraju są zagrożone. Ma to wpływ na ceny energii elektrycznej, które niższe już raczej nie będą, a na pewno już nie roku 2015.
Energa - oferta dla domu
Energa - oferta dla domu
Wybierając Energę wybierasz jednego z pięciu największych dostawców energii. Energa przygotowała gamę rozwiązań, odpowiadających na potrzeby różnych stylów życia, wierząc, że dzięki temu będzie można oszczędzać i spać spokojnie nie obawiając się wysokości rachunków za energię.