Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

Oferta zakupu
prądu albo gazu w Szczecinie

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 sprzedawców w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę w swoim mieście

element graficzny 3Podpisz umowę przez internet!

element graficzny 4
Strona główna > Szczecin
Gaz ziemny dla firmy. Dedykowana oferta dla miasta Szczecin
Po Prostu Energia gaz ziemny dla firmy

Sprzedaż gazu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Oferta posiada stałą, niską cenę dla odbiorców biznesowych.

Cena od 0.1 zł/kWh

Stacje ładowania aut elektrycznych w Szczecinie

Polska w wielu obszarach nie ustępuje już naszym zachodnim sąsiadom, a wręcz ich przerasta. Niestety, ale w kwestii mamy sporo do nadrobienia. Po pierwsze liczba samochodów na prąd jakie jeżdżą się po naszych ulicach nie jest znacząca, po drugie liczba stacji ładowania do tychże aut także nie wzrasta lawinowo. Oczywiście liczba ładowarek zależy od liczby aut i odwrotnie, jednak ważniejsze wydaje się być na chwilę obecną budowa punktów gdzie samochód na prąd można naładować. Jeśli zbudowana zostanie nawet w minimalnej wersji zamknięta sieć punktów, które umożliwią płynne przemieszczanie się po naszym kraju to z pewnością liczba chętnych do nabycia elektryków wzrośnie. Poniżej prezentujemy jak w pozytywny sposób na rozwój elektromobilności wpływa Szczecin, który na swoim terenie dysponuje następującymi stacjami:
Nazwa stacjiMiastoUlicaNumer budynkuGodzina otwarciaGodzina zamknięciaOperator stacjiNumer telefonu
GARO / EV+SzczecinSzymborskiej1000:0023:59  
ZDiTM Szczecin PL125SzczecinSebastiana Klonowica500:0023:59  
ZDiTM Szczecin PL126SzczecinWacława Felczaka1800:0023:59  
ZDiTM Szczecin PL127SzczecinKazimierza Przerwy Tetmajera500:0023:59  
Galeria Gryf SzczecinSzczecinWiosenna3200:0023:59GreenWay Polska Sp. z o.o. (Greenway PL)0048587319636
Miejska Stacja Szybkiego Ładowania Pojazdów ElektyrycznychSzczecinFelczaka7/500:0023:59  
Miejska Stacja Szybkiego Ładowania Pojazdów ElektyrycznychSzczecinTetmajera9400:0023:59  
Miejska Stacja Szybkiego Ładowania Pojazdów ElektyrycznychSzczecinSebastiana Klonowica500:0023:59 691856836
RAWICOM EV - MAKRO SzczecinSzczecinPołudniowa2500:0023:59 

Jak wygląda produkcja prądu w Szczecinie?

Mieszkańcy Szczecina oraz większości województwa zachodniopomorskiego są obsługiwani przez firmę Enea. Historycznie to ta firma przez lata pełniła funkcję jedynego dostępnego sprzedawcy energii w Szczecinie. Wszystko zmieniło się w 2007 roku. Stworzenie wolnego rynku energii daje każdemu z nas możliwość wyboru firmy od której prąd kupimy. Nie zmieni się jedynie firma, która jest odpowiedzialna za dystrybucję - w tym wypadku będzie to zawsze Enea Operator.

Wiemy już w takim razie, jaki wybór daje nam wolny rynek energii oraz, że w obszarze dystrybucji działa tylko jedna firma. Jak w takim razie powiązane z tym wszystkim jest wytwarzanie energii? Z punktu widzenia odbiorcy prądu nie ma to większego znaczenia. Wszystko przez zasadę tzw. miedzianej płyty. Mówi ona o tym, że odległość odbiorcy od źródła wytwarzania energii nie wpływa na koszt jaki ponosi odbiorca indywidualny za odbiór tej energii.

Tak czy inaczej w Szczecinie funkcjonuje tzw. Elektrociepłownia Dolna Odra w skład której wchodzi Elektrownia Szczecin należąca do PGE. Osiągalna moc to 88 MW mocy elektrycznej oraz 220 MW mocy cieplnej. Zapewnia ona przede wszystkim ciepło w mieście, a przy okazji produkuje energię elektryczną.

W mieście przybywa także tzw. prosumentów. Wszystko za sprawą rozwoju instalacji fotowoltaicznych w Polsce. Na chwilę obecną udział w produkcji prądu z tych instalacji jest marginalny. Potrzeba jeszcze długich lat, aby móc powiedzieć, że udział energii z OZE jest zauważalny.

Gaz ziemny w Szczecinie będzie tańszy?

Mieszkańcy Szczecina korzystają z tzw. cieplika lub z ogrzewania gazowego. Te dwa sposoby ogrzewanie mieszkań dominują w mieście. Jakie są główne zalety tzw. cieplika? Przede wszystkim koszty. Ogrzewanie z miejskiej sieci jest o ok. 20% tańsze niż gazem ziemnym. Dużo jednak w tej materii może się zmienić. Wszystko za sprawą taniejącego błękitnego paliwa. Może się okazać, że biuro obsługi klienta PGNiG w Szczecinie będzie niedługo przeżywać oblężenie związane z liczbą wniosków jakie będą wpływać od mieszkańców z prośbą o budowę przyłącza gazu ziemnego. Wygasający tzw. kontrakt Jamalski, budowa Baltic Pipe i rozbudowa gazoportu w Świnoujściu w ciągu najbliższych 3-4 lat istotnie zmieni koszty zakupu 1 kWh gazu ziemnego.

1 2 3 4 5

Ocena 4.5/ 5 (6 głosy/ów)

Szczecin – dostępni sprzedawcy prądu:

Aktualne wiadomości z rynku energii:

Ogrzewanie elektryczne - jaki rodzaj wybrać?
Ogrzewanie elektryczne - jaki rodzaj wybrać?

Ogrzewanie elektryczne jest coraz bardziej popularne i komfortowe. Można bowiem dostosować je do rodzaju budynku oraz trybu życia domowników. Trzeba więc rozeznać się wśród różnych rozwiązań i wybrać najlepsze.

Odczyt licznika energii elektrycznej
Odczyt licznika energii elektrycznej
Licznik energii elektrycznej to urządzenie, które wskazuje nam aktualne zużycie energii. Na podstawie tych wskazań możemy samodzielnie obliczyć ile zapłacimy za energię elektryczną oraz ile zużywamy jej w kolejnych cyklach rozliczeniowych.
Cena prądu 2017
Cena prądu 2017
Cena prądu w roku 2017 będzie sumarycznie niewiele wyższa. Piszą sumarycznie mamy na myśli zmianę proporcji pomiędzy kosztami związanymi ze sprzedażą prądu i jego dystrybucją. Kolejny rok z rzędu obniżona została taryfa sprzedawców z urzędu, a podwyższone opłaty za dystrybucję.
Czym są odnawialne źródła energii OZE?
Czym są odnawialne źródła energii OZE?
Wyobraźmy sobie źródło, z którego możemy nieustannie czerpać dowolny surowiec, ale żeby się do niego dostać musimy skorzystać z surowców, które są ograniczone. Do tego sprzęt, który potrzebujemy do korzystania z przytoczonego, niekończącego się surowca jest stworzony także z surowców, które znajdziemy w grupie wyczerpujących się. Tak mniej więcej można rozumieć pojęcie odnawialnych źródeł energii.