Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

Ceny prądu i gazu
lubuskie

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 sprzedawców w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę dla siebie

element graficzny 3Płać nawet o 20% mniej za gaz i 30% za prąd

element graficzny 4
Strona główna > lubuskie
GAZ ZIEMNY DLA FIRMY. Oferta obejmuje województwo lubuskie
Po Prostu Energia gaz ziemny

Sprzedaż gazu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Oferta posiada stałą, niską cenę dla odbiorców biznesowych.

Cena od 0.1 zł/kWh

Dostawcy prądu - województwo Lubuskie

Na terenie tego województwa dostawą energii elektrycznej zajmuje się wielu sprzedawców, zarówno niezależnych jak i duże spółki działające na terenie całej Polski od lat Bez względu na to czy mieszkamy w miastach wojewódzkich czyli Gorzów Wielkopolski czy Zielona Góra, czy w mniejszej miejscowości. Wybierając nową firmę, z którą będziemy rozliczali nasze rachunki za prąd warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy, takich jak np.: cena za kWh, opłaty dodatkowe. Opiekę nad siecią dystrybucyjną sprawują tutaj na północy i w centralnej części Enea, a mały skrawek na południu jest pod nadzorem Tauron. Taki podział jest konsekwencją podziału linii dystrybucyjnych pomiędzy 4 dystrybutorów i nie jest on zgodny z układem, do jakiego przyzwyczaił nas podział administracyjny. Nie zmienia to nic w jakości i ciągłości dostaw naszego prądu, jedynie to, że w razie awarii odwiedzi nas ekipa innej firmy. Jeśli do tej pory nie zmieniłeś swojego sprzedawcy, to najpewniej Twoim sprzedawcą jest wciąż urzędowo przypisany sprzedawca, którego nazwa zawiera nazwę dystrybutora. Są to jednak zupełnie niezależne spółki. Jeśli chcesz unikać podwyżek prądu, zajmij się zmianą sprzedawcy jak najszybciej.

Ceny prądu w Lubuskiem

Taryfowe ceny prądu w województwie lubuskim są zależne m.in. od OSD - dystrybutora, pod opieką którego jesteśmy odbiorcami energii. Do OSD przypisany jest tzw. sprzedawca prądu z urzędu. Jeśli nigdy nie zmienialiśmy sprzedawcy prądu, ani nie korzystaliśmy z promocyjnej oferty naszego obecnego dostawcy energii to rozliczani jesteśmy w oparciu o tzw. stawki taryfowe. Te ustalane są dla tzw. sprzedawców z urzędu przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. W Lubuskiem zdecydowana większość osób jest klientami firmy ENEA. ceny prądu w Lubuskiem Enea

źródło: cennik taryfowy ENEA dla taryfy G11 w latach 2009-2019 + prognoza wzrostu cen na podstawie cen zakupu na Towarowej Giełdzie Energii

Zamieszczony wyżej wykres pokazuje jak ceny prądu na przestrzeni ostatnich 10 lat i prognozy na bazie cen zakupu prądu na Towarowej Giełdy Energii, czasy bardzo taniej energii dobiegły końca. Polska potrzebuje obecnie dużych środków na modernizację i transformację jednostek produkujących prąd. To kosztuje, a pieniądze na tego typu inwestycje będą pochodziły z naszych rachunków za energię. Pamiętajmy jednak, że w Polsce funkcjonuje wolny rynek prądu. Dzięki temu decydując się na zakup energii od alternatywnych sprzedawców prądu możemy bez problemu kupić dokładnie ten sam prąd tylko w dużo bardziej atrakcyjnej cenie. Sprawdź oferty przygotowane specjalnie dla Twojego województwa.

Dostawcy gazu - województwo Lubuskie

PGNiG nie jest samotne w dziedzinie naprawy i konserwacji sieci dystrybucyjnych na terenie prawie całego województwa. W tym województwie mamy dosyć wyjątkową sytuację, ponieważ w centralnej części dystrybucją zajmuje się także firma EWE. Warto pamiętać o rozdzieleniu obowiązków dystrybutora i dostawcy(sprzedawcy) gazu. Liberalizacja prawa spowodowała, że można zaoszczędzić decydując się na zmianę sprzedawcy. Usługobiorcy prowadzący gospodarstwa domowe i przedsiębiorstwa mają do dyspozycji dużo różnorodnych ofert, które ułatwią świadome dysponowanie finansami. Na przestrzeni lat ten segment rynku będzie wciąż przeobrażany. Skorzystają na tym klienci, którzy dzięki rozwojowi usług będą mieli dostęp do coraz lepszych ofert.

Ceny gazu ziemnego w województwie lubuskim

Każdego roku przybywa w Polsce sieci dystrybucyjnych gazu ziemnego, a co za tym idzie odbiorców błękitnego paliwa, którzy do ogrzewania swoich mieszkań używają błękitne paliwo. Przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu ogrzewania należy sprawdzić ile za 1 kWh gazu będziemy płacić. ceny gazu ziemnego w Lubuskiem PGNiG

Ceny gazu ziemnego dla województwa lubuskiego w taryfach W-1 do W-4 w latach 2015-2019 + prognoza cen 1 kWh gazu ziemnego na lata 2020-2022

Wydobycie gazu i ropy - województwo Lubuskie

To województwo może cieszyć się największą w Polsce kopalnią - Ropy Naftowej i Gazu Ziemnego Lubiatów. Po jej otwarciu w 2013 roku ówczesne wydobycie ropy wzrosło o 60 proc., także wskaźnik wydobycia gazu znacznie wzrósł. Wybudowana jest ona na granicy z województwem Wielkopolskim, jednak gmina Drezdenko w pełni należy do województwa Lubuskiego i to na jej terenie jest największa część inwestycji. Poprzez to okoliczni odbiorcy gazu mogą liczyć na sporo tańszy gaz, ponieważ jest on w pełni polski, a co za tym idzie, transport odbywa się na znacznie krótszych odległościach.

Zielona energia - województwo Lubuskie

Wraz z możliwością uzyskania dotacji unijnych pojawiły się liczne przetargi i konkursy związane z odnawialnymi źródłami energii. Jest to szansa dla całego regionu na stworzenie nowych miejsc pracy i zgodnie z intencjami fundatorów rozwój OZE, które są potrzebne z powodu zbyt wielkiego udziału energii pochodzącej z węgla. Taka energia zapewnia stabilność i zabezpieczenie, którego w najbliższych latach może zabraknąć. Dlatego ważne jest, aby takie projekty zostały jak najszybciej rozpatrzone i rozpoczęła się ich realizacja.

Lista powiatów wchodzących w skład województwa lubuskiego

Lubuskie – dostępni sprzedawcy prądu:

ESV
ESV

Zmiana sprzedawcy prądu. Aktualne wiadomości z rynku energii:

Zmiana sprzedawcy prądu - co warto wiedzieć?
Zmiana sprzedawcy prądu - co warto wiedzieć?
Wzrastająca świadomość Polaków dotycząca możliwości zmiany sprzedawcy prądu bardzo często wiąże się z obawą przejścia skomplikowanych procedur administracyjnych oraz dodatkowych kosztów, które trzeba będzie ponieść podczas procesu zmiany sprzedawcy. Rzeczywistość okazuje się jednak dużo prostsza.
Składowanie CO2 pod ziemią coraz bardziej prawdopodobne
Składowanie CO2 pod ziemią coraz bardziej prawdopodobne
Posłowie uchwalili ustawę o podziemnym składowaniu CO2 (CCS).  Za przyjęciem tej ustawy głosowało 253 posłów, aż 185 było przeciwnych, tylko czterech posłów wstrzymało się od głosu.
Polacy nie są energetycznymi patriotami!
Polacy nie są energetycznymi patriotami!
Jak Polacy zapatrują się na bezpieczeństwo energetyczne kraju i liberalizację sektora gazu? Takie pytanie zadał sobie portal OptimalEnergy.pl przygotowując raport dotyczący wiedzy społeczeństwa na temat rynku gazu w Polsce. Jak pokazały odpowiedzi ankietowanych, Polacy nie są energetycznymi patriotami, a głównym kryterium wyboru dostawcy gazu nie jest pochodzenie surowca, a jego cena. Kierowanie się przede wszystkim względami finansowymi jest spowodowane głównie wysokimi opłatami za ogrzewanie gazem.
Polacy znają coraz więcej metod zmniejszania rachunków za energię.
Polacy znają coraz więcej metod zmniejszania rachunków za energię.
Badania społeczne przeprowadzone w ramach kampanii \"Inteligentne sieci energetyczne - dla domu, środowiska i gospodarki\" wykazały, że Polacy mają coraz większą wiedzę na temat oszczędzania energii. Akcje informacyjne przynoszą porządane skutki.