Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

Cena prądu i gazu
kujawsko pomorskie

promocja na prąd i gaz

element graficzny 1Porównaj oferty 50 sprzedawców w 1,5 minuty

element graficzny 2Wybierz najlepszą ofertę dla siebie

element graficzny 3Płać nawet o 20% mniej za gaz i 30% za prąd

element graficzny 4
Strona główna > kujawsko pomorskie

Dostawcy prądu - województwo Kujawsko-Pomorskie

Zachodnia część województwa jest pod nadzorem operatora Enea, natomiast na pozostałej części jako OSD funkcjonuje Energa. Obie firmy pracują na terenie jednego województwa, jest to spowodowane podziałem na okręgi dystrybucji, które nie są zgodne z podziałem administracyjnym, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Nie wiąże się to z żadnymi negatywnymi czy pozytywnymi skutkami, ceny tych operatorów są praktycznie na tym samym poziomie i różnice w cenie zależą od tego jakiego sprzedawcę wybierzemy. Temat zmiany firmy sprzedającej prąd powinien zainteresować każdą osobę, która chce świadomie dysponować środkami z domowego budżetu. Zmieniając firmę - sprzedawcę, zajmującą się sprzedażą energii elektrycznej do gospodarstwa domowego, bądź firmy można znacząco obniżyć opłaty. Proces nie wymaga żadnych płatności, ani poświecenia czasu, ponieważ po przekazaniu upoważnienia nowy sprzedawca zajmuje się wszystkimi formalnościami. Zachęcamy do podjęcia decyzji o zmianie dotychczasowego sprzedawcy prądu już teraz. Jest to o tyle istotne, że dostawców prądu w dużych miastach takich jak Toruń, Bydgoszcz, Włocławek czy też Grudziądz nie brakuje.

Ceny prądu na kujawach

Taryfowe ceny prądu w województwie kujawsko-pomorskim są zależne m.in. od operatora systemu dystrybucyjnego, pod opieką którego jesteśmy rozliczani. Z operatorem związany jest jest tzw. sprzedawca prądu z urzędu. Jeśli do tej pory nie zmienialiśmy sprzedawcy energii, ani nie korzystaliśmy z promocyjnej oferty naszego obecnego dostawcy energii to rozliczani jesteśmy w oparciu o tzw. stawki taryfowe. Te ustalane są dla tzw. sprzedawców z urzędu przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. W województwie kujawsko-pomorskim odbiorcy energii elektrycznej są klientami firmy Enea lub Energa. ceny prądu w Kujawsko-Pomorskiem Enea

źródło: cennik taryfowy ENEA dla taryfy G11 w latach 2009-2019 + prognoza wzrostu cen na podstawie cen zakupu na Towarowej Giełdzie Energii


Na południu województwa klientów obsługuje firma ENERGA.ceny prądu w Kujawsko-Pomorskiem Energa

źródło: cennik taryfowy ENERGA dla taryfy G11 w latach 2009-2019 + prognoza wzrostu cen na podstawie cen zakupu na Towarowej Giełdzie Energii


Jak widzimy na powyższych wykresach przedstawiających ceny energii na przestrzeni ostatnich 10 lat i prognozy wynikające z cen zakupu energii na Towarowej Giełdy Energii, czasy bardzo taniej energii się skończyły. Polska potrzebuje obecnie dużych środków na modernizację i transformację jednostek produkujących energię. To kosztuje, a pieniądze na tego typu inwestycje będą pochodziły z naszych rachunków za prąd. Pamiętajmy jednak, że w Polsce mamy wolny rynek prądu. Dzięki temu decydując się na zakup energii od alternatywnych sprzedawców energii możemy bez problemu kupić dokładnie ten sam prąd tylko w dużo niższej cenie. Wystarczy sprawdzić oferty przygotowane specjalnie dla mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego.

Dostawcy gazu - województwo Kujawsko-Pomorskie

Grupa Kapitałowa PGNiG powołała spółkę zależną PSG S.A., która to sprawuje nadzór nad stanem sieci dystrybucyjnych, pracuje jako pogotowie gazowe. Tym samym PSG wypełnia rolę operatora systemu dystrybucyjnego w Polsce. Firma osiągnęła prawie całkowity monopol. Monopolu naturalnego nie ma za to w obszarze sprzedaży gazu ziemnego. Rynek gazu rozwija się na podstawie działania uwolnionego rynku prądu. Co to oznacza dla klientów? Odbiorcy indywidualni mogą liczyć na duże obniżki rachunków za gaz przy zmianie sprzedawcy. Im większe zużycia kWh gazu ziemnego tym większa różnica w wysokości rachunku za gaz. Przedsiębiorcy są w trochę lepszej sytuacji, ponieważ dla nich doszło do całkowitego uwolnienia cen, a co z tym idzie mają większy wybór ofert. Na pełne przeobrażenie tego segmentu rynku poczekamy co najmniej do 2024 roku.

Ceny gazu w Kujawsko Pomorskiem

Każdego roku przybywa w Polsce sieci dystrybucyjnych gazu ziemnego, a co za tym idzie odbiorców błękitnego paliwa, którzy do ogrzewania swoich mieszkań wykorzystują gaz ziemny. Przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu ogrzewania należy sprawdzić ile kosztuje ogrzewanie tym paliwem. ceny gazu ziemnego w Kujawsko Pomorskiem PGNiG

Ceny gazu ziemnego dla województwa Kujawsko Pomorskiegow taryfach W-1 do W-4 w latach 2015-2019 + prognoza cen 1 kWh gazu ziemnego na lata 2020-2022

Energia wiatru - województwo Kujawsko-Pomorskie

Kujawsko-Pomorskie posiada największą w Polsce ilość instalacji wiatrowych. Ich moc wynosi blisko 600MW, co stanowi ponad 13% mocy wszystkich działających jednostek elektrowni wiatrowych. Energia pochodząca z tego źródła jest energią dużo droższą od tej pochodzącej z elektrowni wykorzystujących spalanie węgla. Klienci decydujący się na prąd pochodzący z odnawialnych źródeł energii muszą być tego świadomi. Jest to koszt jaki ponosi się za ochronę środowiska i wspieranie dalszych inwestycji w zakresie polityki odnawialnych źródeł energii.

Energia wody - województwo Kujawsko-Pomorskie

Pomimo tego, że nie jest to rejon, w którym rwące potoki mogą generować ogromne ilości prądu, to właśnie tutaj najlepiej rozwijają się projekty elektrowni wodnych. Wykorzystywana jest głównie Wisła, ale cały teren województwa bogaty jest w małe rzeki, które także są używane. Dziesiątki mniejszych i większych elektrowni tego typu sprawiają, że rejon także w tej dziedzinie zajmuje czołowe miejsce w Polsce. Co najważniejsze włodarze rejonu nie osiadają na laurach i planowane są duże przedsięwzięcia, które zapewnią niezależność i bezpieczeństwo energetyczne.

Lista powiatów wchodzących w skład województwa kujawsko pomorskiego

Kujawsko pomorskie – dostępni sprzedawcy prądu:

PGE
PGE

Zmiana sprzedawcy prądu. Aktualne wiadomości z rynku energii:

Najtańsza energia elektryczna
Najtańsza energia elektryczna
Sytuacja polskiej energetyki pozwala podejrzewać, że sektor energetyczny i całe bezpieczeństwo energetyczne kraju są zagrożone. Ma to wpływ na ceny energii elektrycznej, które niższe już raczej nie będą, a na pewno już nie roku 2015.
Cena jednego kilowata
Cena jednego kilowata
Energia elektryczna wydaje nam się produktem tak oczywistym, że nie zastanawiamy się nawet nad sposobami jej wytworzenia. Tymczasem produkt końcowy jakim jest \"prąd\" to efekt wielu procesów technologicznych oraz spory koszt.
Jak porównać ceny gazu w internecie?
Jak porównać ceny gazu w internecie?
Żyjemy w czasach, w których konsumenci mają ogromną siłę. Opinie w internecie, przyznawanie gwiazdek, do tego liczne serwisy, będące swoistymi bazami danych dotyczących danej dziedziny. Stąd też sprzedawcy walczą o to, żeby ich oferty przyciągnęły jak najwięcej klientów. Zadanie bardzo trudne, jednak patrząc na rynek sprzedaży gazu, to wciąż ponad 95% odbiorców nie dokonała zmiany sprzedawcy gazu.
Innogy zmieniła cennik na 2019 rok. Wyższe ceny prądu dla Warszawy!
Innogy zmieniła cennik na 2019 rok. Wyższe ceny prądu dla Warszawy!
Wyższe ceny prądu dla mieszkańców Warszawy. Firma Innogy, która w zdecydowanej większości obsługuje mieszkańców stolicy wprowadziła nowe cenniki dla taryfy G na rok 2019.