Gazu ziemny dla domu kujawsko pomorskie

Prosta umowa, stała niska cena! Czego chcieć więcej? Sprawdź ofertę dla swojego domu
Gaz ziemny dla firmy. Oferta obejmuje województwo kujawsko pomorskie

Sprzedaż gazu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Oferta posiada stałą, niską cenę dla odbiorców biznesowych.
Ile prądu zużywają mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego?
Mieszkańcy Kujaw należą do odbiorców energii elektrycznej, którzy zużywają praktycznie najmniej prądu w przeliczeniu na jednego mieszkańca w ciągu roku w porównaniu z innymi województwami. Poniżej szczegółowe dane:
-
średnie zużycie energii w miastach to 700 kWh
-
średnie zużycie energii na wsi to 840 kWh
Dane, na które się powołujemy podaje GUS. Tendencja w zdecydowanej większości województw jest taka, że więcej energii zużywa się w przeliczeniu na jednego mieszkańca na obszarach wiejskich. Naszym zdaniem ma to związek przede wszystkim z tym, że w obszarach mniej zurbanizowanych jest więcej domów jednorodzinnych o dużych powierzchniach. Szczególnie zimą konieczne jest korzystanie w większej liczby żarówek, które będziemy wykorzystywać.
Dystrybucja gazu ziemnego w województwie kujawsko-pomorskim
Za obszar związany z dostawami gazu ziemnego, tak samo jak na zdecydowanej większości obszaru Polski odpowiada spółka PSGaz. W przypadku omawianego regiony, z danych historycznych możemy się dowiedzieć, że w ciągu ostatnich 12 lat powstało najwięcej nowych kilometrów sieci gazowej. Szczególnie duże inwestycje były prowadzone w obszarach wiejskich. W tym samym czasie drugie w zestawieniu województwo pomorskie zyskało o połowę mniej kilometrów gazociągów! Zużycie gazu ziemnego o ostatnim roku przypadające na 1 mieszkańca wynosiło:
-
1 210 kWh dla mieszkańców miastach
-
poniżej 200 kWh dla mieszkańców wsi, co jest jednym z najgorszych wyników na tle całego kraju
Z czym związane jest tak małe zużycie gazu w terenach wiejskich? Być może problem to ceny gazu, które w ciągu ostatnich lat stale rosną.

Elektrownie wiatrowe i wodne na kujawach
W regionie silnie rozwinęła się produkcja energii z odnawialnych źródeł energii. O ile elektrownie wodne od dziesiątek lat pracują w systemie elektroenergetycznym, o tyle dobre warunki wietrzne spowodowały duży wzrost liczby farm wiatrowych. Obecnie moc zainstalowanych źródeł OZE na tle całego kraju wynosi aż 12 procent. Produkcja energii z wykorzystaniem rzek to nie tylko zasługa przepływającej przez region rzeki Wisły, ale przede wszystkim dużo mniejszych elektrowni wodnych lokalizowanych na Brdzie czy też Noteci. Przypomnijmy, że praca elektrowni wodnych jest bardzo korzystna dla stabilizacji systemu elektroenergetycznego w Polsce.