Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo
Strona główna > Instalacje fotowoltaiczne dla firmy

Instalacje fotowoltaiczne dla firmy

Sprawdź naszą ofertę wypełniając formularz:

Prosimy o dołączenie skanu rachunku za prąd w celu dokładniejszej analizy Państwa zapytania(nieobowiązkowe)
element graficzny 1

Instalacje fotowoltaiczne dla firmy

Instalacje fotowoltaiczne dla firmy

Darmowa energia elektryczna ze słońca czyli instalacje fotowoltaiczne dla firmy to coraz bardziej popularny sposób na inwestowanie wolnych środków finansowych. Firmy decydujące się na tego typu rozwiązanie nie tylko dbają o środowisko, ale przede wszystkim o finanse własnej firmy. Produkcja energii elektrycznej z własnej instalacji to dobra inwestycja, która w zależności od zainstalowanej mocy zwraca się w ciągu kilku lat. Dobór odpowiedniej mocy instalacji to podstawa ekonomicznego sukcesu takiej inwestycji. 

Instalacje fotowoltaiczne dla firmy - korzyści

Firmy decydujące się na inwestycję w instalację fotowoltaiczną otrzymują minimum 12 lat gwarancji na cały system oraz 25 lat na panele fotowoltaiczne, które po upływie tak długiego okresu czasu muszą pracować z min. 80% mocą znamionową. Dodatkowymi atutami instalacji fotowoltaicznej są:

  • Oszczędność na kosztach zakupu i dystrybucji prądu. Szczególnie koszty dystrybucji w ostatnich latach wzrastały. Ta tendencja ze względu na bardzo duże koszty inwestycyjne sektora energetycznego będzie cały czas wzrastać
  • Samoobsługowość - brak kosztów stałych związanych z obsługą instalacji
  • Ochrona środowiska. Panele fotowoltaiczne to Odnawialne Źródło Energii

Instalacje fotowoltaiczne dla firmy - koszty i finansowanie

Instalacje fotowoltaiczne dla firmy to duża inwestycja dla każdego przedsiębiorstwa. Istnieje kilka możliwości finansowania. Do tych najbardziej popularnych należą: 

  1. Środki własne inwestora, którym jest firma zlecająca wymianę
  2. Koszty pokrywa Optimal Energy Sp. z o.o. lub Partner firmy. Wymagane w tym wariancie jest zawarcie umowy sprzedaży prądu z Optimal Energy Sp. z o.o. lub Partnerem
  3. Kredyt/leasing - przygotowujemy propozycję dla firmy - Inwestora. Finansowania przez bank lub współpracujące firmy leasingowe
  4. Słoneczny abonament - ESCo. Wsparcie polega na płatnościach za instalację w ramach miesięcznego abonamentu. Po spłacie 60 lub 120 rat instalacja przechodzi na własność do inwestora
  5. Dotacja na instalację fotowoltaiczna dla firm. Pomagamy w otrzymaniu dotacji na inwestycję

W celu uzyskania szczegółów zapraszamy do kontaktu poprzez zamieszczony wyżej formularz kontaktowy.

Fotowoltaika dla firmy ogólne informacje

Z definicji fotowoltaika to zagadnienia związane z przetwarzaniem światła słonecznego w energię elektryczną. Na całym świecie w tym także w Polsce instalacje fotowoltaiczne zyskują na popularności. Dlaczego? Dlatego, że ich montaż staje się z każdym rokiem coraz bardziej opłacalny. To główny powód rosnącej popularności produkcji prądu wykorzystującej promienie słoneczne. Coraz tańsze zestawy są dodatkowo bardzo łatwe w montażu. Nie zapominamy oczywiście o aspektach ekologicznych, które w obliczu problemów ze smogiem coraz bardziej nas interesują.

Popularyzacja montowania instalacji idzie w parze z coraz większą liczbą firm, które tego typu usługi świadczą. W zdecydowanej większości montaż paneli PV jest wykonywany przez firmy, które wcześniej specjalizowały się w zakładaniu klimatyzacji czy też instalacji C.O. 

W Polsce przedsiębiorcy mają możliwość skorzystania z wielu programów wspierających budowę własnej instalacji PV. Jest o tym wspomniane na początku strony. Podkreślmy jeszcze raz, że nie są to jedyne możliwe rozwiązania związane z finansowaniem inwestycji. Cyklicznie pojawiają się nowe opcje, często promowane przez lokalne samorządy. Jeśli chcecie Państwo uzyskać wsparcie przy realizacji inwestycji PV dla firmy, koniecznie wyślijcie formularz kontaktowy znajdujący się u góry strony!