Najlepsza oferta zakupu
fotowoltaiki gazu prądu warmińsko mazurskie

Strona główna > Fotowoltaika > Warmińsko-Mazurskie

Fotowoltaika warmińsko-mazurskie

Fotowoltaika warmińsko-mazurskie to coraz popularniejsze rozwiązanie, które cieszy się zainteresowaniem nie tylko mieszkańców domów prywatnych, ale i właścicieli przedsiębiorstw. Wszystko za sprawą tego, że fotowoltaika pozwala skutecznie obniżyć rachunki za prąd, a do tego inwestycja w jej montaż zwraca się w przeciągu maksymalnie 10 lat.

Dlatego też rozwiązanie jakim jest fotowoltaika w województwie warmińsko-mazurskie stosowane jest już nie tylko w największych miastach tego regionu, ale także na wsiach i w mniejszych miasteczkach.

Fotowoltaika montowana na dachach, a także gruntach w warmińsko-mazurskim pozwala na zaspokojenie potrzeb energetycznych mieszkańców tego regionu polski, który uznawany jest za zielone płuca naszego kraju.

Znajdź najlepsze firmy fotowoltaiczne w swoim województwie.

Fotowoltaika firmy - warmińsko-mazurskie

Osoby chcące zamontować na swoich dachach fotowoltaikę w województwie Warmińsko- mazurskim mają do wyboru wiele firm monterskich działających terenie całego regionu. Najczęściej jednak szukając specjalisty oferującego rozwiązanie jakim jest fotowoltaika, firmy warmińsko-mazurskie można znaleźć w takich miastach jak Olsztyn, Giżycko, Morąg czy też Szczytno.

Firmy te oferują dla swoich klientów kompleksową obsługę na każdym etapie montażu paneli, a także po jego zakończeniu. Dobierają odpowiednią moc instalacji do indywidualnych potrzeb, przygotowują projekt montażu, montują, a następnie sporządzają niezbędną do Urzędu Energetyki dokumentacje, sprawiając tym samym, że mieszkańcy Warmii i Mazur nie muszą się niczym martwić, a jedyne co muszą zrobić to zgłosić się do firmy instalacyjnej oraz ponieść koszty montażu, które mogą być znacznie obniżone za sprawą licznych dotacji oraz dofinansowań, dostępnych w tym regionie.

Poznaj najlepsze firmy fotowoltaiczne z dużych miast regionu:

Tania fotowoltaika- dofinansowanie warmińsko-mazurskie

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańcom regionu, oferowane są obecnie różnorodne możliwości pozyskania dofinansowania na instalacje fotowoltaiczne w województwie warmińsko-mazurskim. Zalicza się do nich między innymi:

  • program rządowy „Mój Prąd” – obejmuje on dofinansowanie do 5 tysięcy na instalacje fotowoltaiczne o mocy od 2 do 10 kWh;
  • program „Czyste Powietrze” – pozwalający na zwrot części poniesionych kosztów w montażu fotowoltaiki w budynkach mieszkalnych,
  • program Agroenergia – skierowany do rolników oferujący dotacje lub pożyczki na instalacje  paneli fotowoltaicznych w gospodarstwach.

Dokładnie informacje na ich temat można znaleźć na stronie internetowej WFOŚiGW w Olsztynie, a także stronach Urzędów Miast i Gmin w tym województwie. Jednak oferowane dla rozwiązania jakim jest fotowoltaika dotacje warmińsko-mazurskie to nie wszystko, oprócz tego osoby decydujące się na montaż paneli słonecznych mogą także skorzystać z:

  • 19-procentowej ulgi podatkowej dla wszystkich podatników, pozwalającej odliczyć koszty do 10 tysięcy na fotowoltaikę w rocznym zeznaniu podatkowym.
  • 25-procentowej ulgi inwestycyjnej dla rolników pozwalającej na odliczenie poniesionych kosztów od rocznego podatku rolnego.

Dodatkowo wiele banków oferuje także liczne oferty atrakcyjnych pożyczek i kredytów dla mieszkańców tego regionu, które pozwalają współfinansować montaż fotowoltaiki w województwie Warmińsko-mazurskim.

W związku z tym fotowoltaika biorąc dodatkowo pod uwagę jej zalety takie jak, cicha i bezawaryjna praca, niezależność energetyczna, szybki zwrot z inwestycji staje się jednym z bardziej opłacalnych i ekologicznych sposobów na pozyskiwanie prądu w tym regionie.

Niskie zapotrzebowanie na gaz ziemny w województwie warmińsko-mazurskim, pomimo niezłej infrastruktury

Region ten charakteryzuje się stosunkowo dobrze rozbudowaną siecią gazową. Na 100 km2 przypada ok. 280 km rurociągów dystrybucji gazu. Średnia w kraju to 273 km. Nie wpływa to jednak na wysokie zużycia błękitnego paliwa przez osoby indywidualne. Mieszkańcy miast w tym województwie w ciągu roku zużywają średnio poniżej 1 200 kWh. To dużo mniej niż w innych regionach kraju. Powodem takiego stanu rzeczy może być wykorzystanie gazu w większości do podgrzewania posiłków i ew. podgrzewania ciepłej wody użytkowej, a nie do ogrzewania, które idzie w parze z największym zapotrzebowaniem.

Bardzo małe zużycie prądu na Warmii i Mazurach efektem braku rozbudowanego przemysłu

Niecałe 4 000 GWh zużywają mieszkańcy, firmy i samorządy z województwa warmińsko-mazurskiego. Tylko na Podlasiu to zużycie jest mniejsze. Z czego wynikać może tak małe zapotrzebowanie na energię? Na pewno nie z powodu mniejszego zużycia energii przez osoby prywatne. Jak pokazują statystyki osoby mieszkające na wsi zużywają rocznie średnio rocznie 810 kWh przy 640 kWh zużycia przez osoby mieszkające w miastach. Różnica na poziomie prawie 15% pomiędzy wsią a miastem ma swoje podłoże w:

  • Domy/mieszkania na wsi są większe, a co za tym idzie potrzebne jest więcej oświetlenia
  • Osoby mieszkające poza miastem posiadają budynki gospodarcze, które również trzeba oświetlić
  • Duża część mieszkańców małych miejscowości wykorzystuje energię np. do prac związanych z przygotowaniem opału na zimę lub innych prac remontowo/naprawczych. Praca w garażu to hobby, za które trzeba m.in. zapłacić więcej energii

Wracając do naszego pytania, naszym zdaniem jest to wynik braku firm produkcyjnych i energochłonnych w regionie. Pamiętajmy, że w Polsce prawie 75% energii jest wykorzystywane przez przemysł. Jeśli w jakimś województwie nie jest on mocno rozwinięty, wtedy średnie zapotrzebowanie gwałtownie spada.

Optymalna liczba instalacji OZE na Warmii i Mazurach

Jeśli podzielimy obecnie moc zainstalowaną w OZE w całym kraju przez 16 czyli przez liczbę województw to wyjdzie nam, że w każdym z nich średnio powinniśmy mieć 530 MW mocy zainstalowanej. Wynik omawianego województwa jest niższy, bo wynosi ok. 440 MW, ale samych instalacji jest dość dużo, co należy uznać za sukces. W regionie dominują elektrownie wodne oraz wiatrowe. Moda i ekonomiczne uzasadnienie inwestowania w fotowoltaikę z pewnością w ciągu najbliższych lat odwróci ten trend.

Firmy fotowoltaiczne
Warmińsko-Mazurskie

DGE
DGE

Aktualne wiadomości z rynku energii:

Nie będzie podwyżek dla gospodarstw domowych.
Nie będzie podwyżek dla gospodarstw domowych.
Prezes URE nie zgodził się na podwyższenie cen sprzedaży energii elektrycznej dla odbiorców należących do grupy gospodarstw domowych, w grupach taryfowych G, o co wnioskowali sprzedawcy z największych polskich grup energetycznych PGE, Enea, Energa i Tauron w związku z wejściem w życie w kwietniu br. tzw. ustawy kogeneracyjnej.
Konieczność taniej energii według Jana Kulczyka podczas międzynarodowego szczytu Atlantic Council Energy and Economic Summit
Konieczność taniej energii według Jana Kulczyka podczas międzynarodowego szczytu Atlantic Council Energy and Economic Summit
Jak podaje portal wnp.pl Integracja Europy jest niemożliwa bez integracji gospodarczej. Strategicznym celem Unii Europejskiej musi być przede wszystkim obniżenie cen energii, tak aby europejska gospodarka mogła być konkurencyjna wobec amerykańskiej, chińskiej i afrykańskiej.
Zmień sprzedawcę prądu i wygraj samochód
Zmień sprzedawcę prądu i wygraj samochód
Firma Deltis Energia przygotowała dla swoich nowych klientów nie lada niespodziankę. Jeden z nowych odbiorców energii elektrycznej może dodatkowo wygrać auto - Toyotę AYGO
Wydatki na prąd - ile płacisz za energię elektryczną?
Wydatki na prąd - ile płacisz za energię elektryczną?
Czy wiesz, że sprzedawcy energii posiadają w swojej ofercie kilka rodzajów taryf energetycznych? W każdej z nich obowiązują nieco inne stawki. Niższa cena prądu może być w nich uwarunkowana m.in. porą dnia czy dniem tygodnia. Mimo to nadal większość Polaków korzysta z taryfy G11, w której energia kosztuje tyle samo przez całą dobę. Czy także się do nich zaliczasz? A rozważałeś kiedyś zmianę taryfy energetycznej? Podpowiadamy, dlaczego może okazać się to dobrym rozwiązaniem i w jakich przypadkach warto zdecydować się na taką zmianę.