Fotowoltaika Łódzkie
Rosnące z roku na rok ceny prądu, zanieczyszczenie środowiska w wyniku produkcji energii elektrycznej poprzez spalanie węgla, brak stabilności w dostawach. Wszystko to sprawia, że fotowoltaika Łódzkie to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą znacznie zmniejszyć swoje rachunki za prąd oraz produkować go w zgodzie z naturą.
Fotowoltaika łódzkie opinie posiada wyłącznie pozytywne. Jej użytkownicy wskazują bowiem, że:
- w ciągu roku ich rachunki za prąd zmniejszyły się nawet o 90%,
- inwestycja w panele słoneczne zwróciła im się w przeciągu około 7 lat,
- nie muszą się martwić podwyżkami cen prądu oraz ewentualnymi awariami linii energetycznych ( co jest niezwykle istotne zwłaszcza dla firm),
- świadomość tego, że nie przyczyniają się do powstawania smogu, daje im ogromną satysfakcję.
Fotowoltaika- firmy łódzkie
Rosnąca popularność rozwiązania jakim jest fotowoltaika nie tylko wśród osób prywatnych, ale i przedsiębiorców sprawia, że branża ta rozwija się niezwykle prężnie w tym regionie. Dlatego też oferowana fotowoltaika przez firmy łódzkie staje się coraz korzystniejsza ekonomicznie. Sam zakup instalacji oraz jej montaż coraz więcej firm w tym regionie oferuje z możliwością rozłożenia płatności na wygodne do spłaty raty, dodając do tego więc możliwość skorzystania z licznych dotacji i wsparcia finansowego ze strony Państwa, inwestowanie w panele słoneczne staje się niezwykle proste.
Rozwiązanie jakim jest fotowoltaika, firmy łódzkie oferują w całym regionie, jednak ich siedziby można najczęściej znaleźć w samej Łodzi, Tomaszowie Mazowieckim, Piotrkowie Trybunalskim i Sieradzu i Zgierzu. Najczęściej w ramach swojej działalności nie tylko zajmują się one sprzedażą oraz instalacja fotowoltaiki, ale także:
- wykonują audyty energetyczne,
- projektując instalacje w wybranym miejscu,
- sporządzają raporty do Urzędu Energetyki,
- serwisują panele słoneczne w okresie trwania gwarancji.
Dzięki temu osoby decydujące się na montaż fotowoltaiki nie odczuwają niemal żadnych konsekwencji związanych z ich użytkowaniem i mogą cieszyć się bez przeszkód tanich i „czystym” prądem w swoich domach i firmach.
Znajdź firmę w okolicach największych miast w województwie łódzkim:
Fotowoltaika dofinansowanie- łódzkie
W związku z tym, że w Polsce coraz bardziej przykładana jest uwaga do ochrony środowiska, osoby chcące zainwestować w fotowoltaikę i zamontować ją na swoich dachach lub gruntach mają możliwość skorzystania z wielu form wsparcia finansowego. Są nimi między innymi korzystne kredyty na preferencyjnych warunkach, dotacje oraz subwencje, a także ulga termomodernizacyjna, która pozwala odliczyć osobom fizycznym wydatki na instalacje fotowoltaiki od podatku dochodowego.
Chcąc natomiast dowiedzieć się jakie obecnie posiada fotowoltaika dofinansowanie w województwie łódzkie, należy wyróżnić cztery najważniejsze programy:
- program Czyste Powietrze, który ma na celu zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Jego działanie oparte jest na wsparciu finansowym w formie dotacji lub pożyczek na wymianę starych źródeł energii między innymi na fotowoltaikę,
- program Agroenergia, dedykowany dla rolników, którzy w ramach niego mogą uzyskać pożyczkę nawet do 800 tysięcy złotych,
- program Mój prąd, który dofinansowuje do 5 tysięcy złotych zakup oraz montaż paneli słonecznych,
- program Prosument 2, przeznaczony dla osób fizycznych oraz spółdzielni mieszkaniowych, który dofinansowuje zakup i montaż fotowoltaiki w regionie.
Aktualne informacje na temat możliwości uzyskania wsparcia przy montażu instalacji fotowoltaicznej publikowane są także na stronach internetowych WFOŚiGW w Łodzi oraz Urzędów Miast i Gmin w tym województwie.
Znajdź najlepsze firmy fotowoltaiczne w swoim województwie.
Produkcja energii w województwie łódzkim
Na terenie województwa łódzkiego znajduje się jedna z największych w naszym kraju Elektrownia Bełchatów. Jest ona zasilana węglem brunatnym, a jej lokalizacja jest ściśle powiązana z zasobami węgla jakie w tym obszarze występują. Łączna zainstalowana moc w elektrowni to prawie 5,5 GW. Takie parametry powodują, że Bełchatów to najważniejszy w kraju producent energii. Bez stabilnej pracy tego ośrodka trudno będzie utrzymać prawidłowe zasilanie w całym kraju. Dla mieszkańców województwa łódzkiego bliska lokalizacja elektrowni nie wpływa na ceny energii. Płacą oni zarówno za sprzedaż jak i dystrybucję stawki porównywalne z mieszkańcami innych województw.
Statystyki pokazują także, że średnie zużycie prądu przypadające w ciągu roku na 1 mieszkańca województwa wynosi ok. 850 kWh. To więcej niż średnia krajowa, która oscyluje w granicach 800 kWh na rok.
Województwo łódzkie nie stawia na gaz ziemny
Błękitne paliwo nie jest popularnym sposobem ogrzewania wody czy też przyrządzania potraw w tym regionie. Wskazują na to dwie statystyki:
- Po pierwsze średnie zużycie gazu przypadające na jednego mieszkańca miasta w ciągu roku wynosi poniżej 1 000 kWh. Mniej zużywają tylko mieszkańcy Podlasia
- Na 100 km2 przypada tylko lekko ponad 200 km rurociągu. Średnia w Polsce to prawie 275 kilometrów
Do powyższych dwóch punktów możemy dodać także trzeci: w regionie nie występują duzi odbiorcy przemysłowi, którzy wykazują bardzo duże zapotrzebowanie gazu ziemnego. Podsumowując: łódzkie węglem stoi i przez najbliższe lata zmienić to może tylko i wyłącznie inwestycja w OZE, o czym piszemy poniżej.
Odnawialne źródła energii zastępują elektrownie węglowe
Wspomniana na początku strony Elektrownia Bełchatów to także największy emitent CO2 do atmosfery w Polsce. Nie jest tajemnicą, że polityka energetyczna nie tylko w naszym kraju, ale przede wszystkim w Unii Europejskiej kładzie coraz większy nacisk na odchodzenie od węgla. W ciągu najbliższych kilku lat trudno sobie wyobrazić rewolucję w tym obszarze jednak już teraz grupa PGE, która jest właścicielem tej elektrowni inwestuje w odnawialne źródła energii na obszarach przykopalnianych. Zrealizowane do tej pory inwestycje w farmy wiatrowe, a także plan budowy farmy fotowoltaicznej pokazuje kierunek w jakim wszystkie podmioty w Polsce podążają. Obecnie w województwie łódzkim mamy ponad 660 MW mocy zainstalowanej w OZE, z czego prawie 580 MW to instalacje energetyki wiatrowej.