Porównaj oferty

Leasing na fotowoltaikę mBank wspierający ekologiczne rozwiązania w przedsiębiorstwach

Leasing to rozwiązanie finansowe wybierane niezwykle często przez przedsiębiorców planujących większe inwestycje w swoich firmach. Pozwala on bowiem nie ponosić jednorazowych kosztów wpływających na płynność finansową. Leasingowane mogą być samochody, maszyny, a także fotowoltaika, pozwalająca produkować prąd z odnawialnych źródeł energii generując tym samym oszczędności dla firm oraz sprawiając, że stają się one ekologiczniejsze. Wśród banków oferujących leasing na fotowoltaikę wyróżnić możemy natomiast między innymi mBank.

Bank ten oferuje szeroki zakres usług zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firmowych. Określany jest jako jeden z najnowocześniejszych w Polsce i słynie z wprowadzania coraz to nowszych i wygodniejszych rozwiązań bankowych dla swoich klientów. Wśród jego oferty znaleźć można także leasing na fotowoltaikę mBank, który skierowany jest do przedsiębiorców chcących za jego pomocą sfinansować zakup oraz montaż instalacji PV w swoich firmach.

Dla kogo jest leasing na fotowoltaikę w mBank?

Oferta leasingu na fotowoltaikę mBanku określana, jako mLeasing skierowana jest do przedsiębiorców, którzy prowadzą firmy dłużej niż 12 miesięcy, a także osób fizycznych prowadzących własną działalność gospodarczą (JDG) i spółek prawa handlowego. Za jego pomocą może być sfinansowany zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej montowanej zarówno na dachach budynków, jak i gruntach.

W przypadku instalacji fotowoltaicznych o wartości nieprzekraczającej 250 tysięcy złotych netto oraz mocy mniejszej niż 50 kW mBank przyznaje leasing na PV za pomocą uproszczonej procedury na podstawie wniosku, ograniczającej czas związany z oczekiwaniem na pozytywną decyzję.

3 rodzaje finansowania fotowoltaiki dla firm w mBank

Leasing na fotowoltaikę mBank pozwala na rozłożenie płatności zaciągniętego zobowiązania nawet na 72 raty, przy czym wkład własny przedsiębiorców nie może być mniejszy niż 10% wartości całej inwestycji. Same koszty kredytu na fotowoltaikę mBank, zależne są z kolei od indywidualnych ustaleń z bankiem oraz wybranego rodzaju finansowania z trzech dostępnych opcji.

  1. Pierwszą z nich jest leasing operacyjny na fotowoltaikę, który pozwala na korzystanie z fotowoltaiki w ramach płaconych co miesiąc rat, a pod koniec okresu jego spłaty konieczne jest wykupienie instalacji na własność za ustaloną podczas podpisywania umowy kwotę.
  2. Leasing finansowy na fotowoltaikę dla firm w mBank to z kolei rozwiązanie, które nie wymaga wykupienia instalacji, gdyż staje się ona własnością firmy od razu po zakończeniu okresu spłaty.
  3. Pożyczka na fotowoltaikę mBank dla firm to z kolei rozwiązanie, które finansuje koszt netto z faktury zakupu i montażu instalacji PV i pozwala na dokonywanie odpisów amortyzacyjnych.

Dodatkową zaletą leasingu na fotowoltaikę mBank jest także to, że umożliwia on na sfinansowanie zakupu i montażu instalacji także w obcej walucie. Dokumentami niezbędnymi do jego uzyskania jest natomiast wniosek leasingowy oraz pełna specyfikacja przedmiotu leasingu, którym w tym przypadku jest instalacja fotowoltaiczna. Cały proces przyznania leasingu na fotowoltaikę cechuje się w mBank natomiast minimalną ilością formalności, dzięki temu nie zajmuje on wiele czasu i pozwala w szybki sposób przystąpić do realizacji inwestycji rozwijającej firmę i sprawiającej, że stanie się ona bardziej ekologiczna.

Kredyty na fotowoltaikę mBank dla klientów indywidualnych

Pomimo ciekawej oferty leasingu na fotowoltaikę dla firm, mBank nie przygotował podobnej oferty dla klientów indywidualnych. Dlatego też osoby chcące finansować zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej za pomocą przeznaczonych do tego kredytów powinny poszukać rozwiązań dla siebie w innych bankach.

Można to zrobić na przykład za pomocą przygotowanego przez nas rankingu kredytów na fotowoltaikę, gdzie zaprezentowane zostały wszystkie banki oferujące tego typu usługi, wraz z oceną ich ofert pomagającą podjąć odpowiednią decyzję. Zachęcamy więc do skorzystania z niego lub skontaktowania się z nami. Nasi specjaliści pomogą wybrać bowiem najlepsze finansowanie tego typu inwestycji do potrzeb każdego.

Aktualności
Sprzedaż prądu do sieci z fotowoltaiki
2 gru 2021
Sprzedaż prądu do sieci z fotowoltaiki

Montaż instalacji fotowoltaicznych to obecnie jeden z najprostszych i zarazem najpopularniejszych sposobów na uniezależnienie się od krajowych dostawców energii elektrycznej. Tego typu instalacje pozwalają jednak nie tylko oszczędzać na zakupie prądu, ale także go odsprzedawać. Dlatego też poniżej omawiamy kto i na jakich zasadach może sprzedawać wyprodukowaną energię z fotowoltaiki.

Czytaj więcej
Zmiany w fotowoltaice po 1 lipca 2022r
3 paź 2022
Zmiany w fotowoltaice po 1 lipca 2022r

1 lipca 2022 roku przyniósł zapowiadane od dawna zmiany przepisów w fotowoltaice, które związane są z rozliczeniami prosumentów z zakładami energetycznymi. Według wielu osób ich konsekwencją jest coraz mniejsza opłacalność inwestowania w instalacje fotowoltaiczne. Jak jest jednak w praktyce? Czego dokładnie dotyczą zmiany, którymi została objęta fotowoltaika w tym roku i dlaczego zostały one w ogóle wprowadzone? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule.

Czytaj więcej
Fotowoltaika dla rolnika
22 paź 2020
Fotowoltaika dla rolnika

W zachodniej części Europy już od dawna można zaobserwować na dachach gospodarstw rolnych panele słoneczne, które pozwalają wygenerować duże oszczędności dla rolników. W Polsce trend ten zaczyna dopiero wschodzić

Czytaj więcej
Czy fotowoltaika dziala gdy nie ma prądu?
12 gru 2022
Czy fotowoltaika dziala gdy nie ma prądu?

Choć awarie sieci energetycznych w Polsce nie występują często, kiedy już do nich dojdzie wielu właścicieli fotowoltaiki, jest zdziwionych, że oni również zostają pozbawieni dostępu do energii elektrycznej, pomimo posiadania własnej instalacji odpowiedzialnej za jej produkcji. Zjawisko to wynika z rodzaju, a właściwie sposobu użytkowania przez nich na co dzień instalacji fotowoltaicznych. 

Czytaj więcej