Porównaj oferty

ING kredyt na fotowoltaikę

Rosnąca świadomość zalet wynikających z zastosowania fotowoltaiki w domach, a także planowane na 1 stycznia 2022 rok zmiany związane ze sposobem rozliczeń nadwyżek prądu sprzedawanych i kupowanych od dostawców sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na sfinansowanie montażu fotowoltaiki za pomocą kredytów. Na rynku znaleźć już można wiele ofert kredytów na fotowoltaikę, a wśród banków, które je przygotowały, znajduje się także ING Bank Śląski, obsługujący ponad 4,2 milionów klientów detalicznych w naszym kraju oraz niemal pół miliona klientów korporacyjnych. Powstał on w 1988 roku pod nazwą Bank Śląski z siedzibą w Katowicach i przez wiele lat pozostawał on własnością Skarbu Państwa. Po latach ING stało się jednak bankiem prywatnym, który stawia na nowoczesne rozwiązania, bliski kontakt z klientem i odpowiadanie na jego potrzeby.

Przygotowany przez ten bank kredyt na fotowoltaikę w ING, a właściwie Eko Pożyczka może być wykorzystana nie tylko na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej, ale także modernizacje urządzeń grzewczych, wymianę oświetlenia na ekologiczniejsze lub wymianę stolarki okiennej oraz drzwiowej czy też modernizację termoizolacji. W skrócie przeznaczona jest ona na wszystkie działania, które mają związek z poprawą ekologiczności domów i mieszkań Polaków.

Czym wyróżnia się kredyt na fotowoltaikę w ING?

Ekologiczna pożyczka na fotowoltaikę ING to jeden z ulepszonych wariantów pożyczek dostępnych w tym banku. Ubiegać się o nią można standardowo w placówkach ING lub za pośrednictwem Systemu Moje ING. Po przyznaniu pozytywnej decyzji kredytowej oraz wypłacie pożyczki klienci, którzy zawrą umowę w ramach kredytu na fotowoltaikę z ING, są zobowiązani natomiast dostarczyć dla niego dowód zakupu ekologicznych rozwiązań w postaci faktury VAT maksymalnie w ciągu 3 miesięcy. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie zwrotu prowizji obniżającego koszt całkowity Eko Pożyczki.

Warunki kredytu na fotowoltaikę ING oraz jego koszty

W ramach Eko Pożyczki na fotowoltaikę w ING otrzymać można do 60 tysięcy złotych, przy czym maksymalny okres kredytowania to 72 miesiące. Ważną informacją jest jednak to, że w przypadku kiedy okres kredytowania będzie wynosił mniej niż 3 lata, klienci ING otrzymują w stałe oprocentowanie, w innym przypadku jest ono zmienne i wynosić może od 6,49% do 6,70%. Prowizja banku po spełnieniu warunków umowy polegających na dostarczeniu faktury za fotowoltaikę w wyznaczonym okresie jest natomiast zerowa. RRSO kredytu na fotowoltaikę ING to z kolei 7,22%.

Dodatkowo istnieje także możliwość ubezpieczenia pożyczki, co jest niezwykle korzystnym rozwiązaniem pozwalającym spać spokojnie, nawet w przypadku trudnych sytuacji życiowych, które mogą przytrafić się przecież każdemu.

Pełna lista inwestycji, które mogą być sfinansowane za pomocą Eko Pożyczki ING dostępna jest na stronie banku. Znaleźć w niej można nie tylko panele fotowoltaiczne, ale także wiele innych ekologicznych rozwiązań. Dlatego warto się zainteresować tą ofertą banku. W naszym rankingu kredytów na fotowoltaikę plasuje się ona bowiem na 5 miejscu, dlatego też warto go odwiedzić i sprawdzić, który z banków posiada korzystniejszą propozycję dla klientów indywidualnych, jeśli chodzi o sfinansowanie zakupu i montażu paneli fotowoltaicznych.

Czy istnieje leasing na fotowoltaikę ING?

Niestety bank ING nie zdecydował się na przygotowanie oferty dla przedsiębiorców chcących sfinansować za pomocą źródeł zewnętrznych zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej. Jest to spore zaskoczenie, gdyż przez większość osób kojarzony jest on jako instytucja finansowa przyjazna firmom. Co prawda wśród produktów banku znaleźć można ekoleasing ING, przeznaczony jest on jednak na zakup aut hybrydowych oraz elektrycznych.

Dlatego też przedsiębiorców chcących skorzystać z leasingu na fotowoltaikę zachęcamy do zapoznanie się z naszym rankingiem, w którym znaleźć można banki oferujące tego typu rozwiązania, a także porównać ich oferty w szybki i prosty sposób w jednym miejscu.

Aktualności
Zmiany w fotowoltaice po 1 lipca 2022r
3 paź 2022
Zmiany w fotowoltaice po 1 lipca 2022r

1 lipca 2022 roku przyniósł zapowiadane od dawna zmiany przepisów w fotowoltaice, które związane są z rozliczeniami prosumentów z zakładami energetycznymi. Według wielu osób ich konsekwencją jest coraz mniejsza opłacalność inwestowania w instalacje fotowoltaiczne. Jak jest jednak w praktyce? Czego dokładnie dotyczą zmiany, którymi została objęta fotowoltaika w tym roku i dlaczego zostały one w ogóle wprowadzone? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule.

Czytaj więcej
Jak zredukować koszty w firmie produkcyjnej?
27 cze 2025
Jak zredukować koszty w firmie produkcyjnej?

Opłaty, ponoszone w związku z wykorzystaniem energii elektrycznej stanowią znaczący wydatek dla dużych firm z sektora produkcyjnego. W trosce o stabilność finansową firmy te coraz częściej poszukują skutecznych sposobów na obniżenie rachunków za prąd. Jak zoptymalizować jego zużycie? Gdzie szukać oszczędności?

Czytaj więcej
Na jakie dopłaty do prądu możemy liczyć w 2025?
5 maj 2025
Na jakie dopłaty do prądu możemy liczyć w 2025?

Rosnące ceny energii elektrycznej to wyzwanie dla wielu domowych budżetów, a jednocześnie realny problem, zarówno dla osób prywatnych, jak i właścicieli firm. Czy w roku 2025 rządowe dopłaty do prądu wejdą w życie? Na jaką pomoc od państwa można liczyć? Kto ją otrzyma? Co z bonami energetycznymi, które stanowiły wsparcie finansowe dla gospodarstw domowych w roku 2024?

Czytaj więcej
Czy fotowoltaika dziala gdy nie ma prądu?
12 gru 2022
Czy fotowoltaika dziala gdy nie ma prądu?

Choć awarie sieci energetycznych w Polsce nie występują często, kiedy już do nich dojdzie wielu właścicieli fotowoltaiki, jest zdziwionych, że oni również zostają pozbawieni dostępu do energii elektrycznej, pomimo posiadania własnej instalacji odpowiedzialnej za jej produkcji. Zjawisko to wynika z rodzaju, a właściwie sposobu użytkowania przez nich na co dzień instalacji fotowoltaicznych. 

Czytaj więcej