Porównaj oferty

BNP Paribas kredyt na fotowoltaikę

Sfinansowanie zakupu i montażu fotowoltaiki ze środków własnych dla wielu osób i przedsiębiorstw może okazać się zbyt dużym wydatkiem. Na szczęście nie muszą oni z tego powodu rezygnować z ekologicznego rozwiązania pozwalającego produkować prąd za pomocą energii słonecznej. Wystarczy bowiem, że skorzystają z oferty atrakcyjnych kredytów na fotowoltaikę, które w ostatnim czasie oferuje coraz więcej banków.

Jednym z nich jest między innymi BNP Paribas będący wiodącą instytucją finansową w Europie o międzynarodowym zasięgu. Oferuje on wiele produktów finansowych skierowanych zarówno do przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych, wspierając ich tym samym w realizacji inwestycji. W przypadku kredytu na fotowoltaikę BNP Paribas jest jednym z nielicznych banków, które w swojej ofercie posiada rozwiązania dla przedsiębiorców oraz osób fizycznych. Samo to wyróżnia go więc na tle konkurencji. Sprawdzamy więc, jak dokładnie wygląda oferta kredytów na fotowoltaikę w BNP Paribas.

Kredyt na fotowoltaikę BNP Paribas dla firm

W ofercie BNP Paribas kredyt na fotowoltaikę Zielone Zmiany przeznaczony jest dla podmiotów prowadzących lub podejmujących prowadzenie działalności gospodarczej, które chcą sfinansować za jego pomocą inwestycje związaną z OZE, do których zalicza się nie tylko montaż paneli fotowoltaicznych, ale także elektrowni wiatrowych, wodnych oraz instalacji do wytwarzania energii z biomasy lub biogazu.

Warunki kredytu inwestycyjnego na fotowoltaikę BNP Paribas

Dużą zaletą kredytu na fotowoltaikę w BNP Paribas są indywidualnie ustalane zasady spłaty kapitału, a także długi okres kredytowania nawet do 15 lat. Dodatkowo w jego ramach klienci tego banku mogą także liczyć na możliwość odroczenia płatności na okres nawet do 2 lat. Sam kredyt na fotowoltaikę udzielany jest z kolei zarówno w polskiej, jak i obcej walucie, którą może być EUR lub USD.

Leasing na fotowoltaikę w BNP Paribas

W BNP Paribas możliwe jest także leasingowanie fotowoltaiki i to nie tylko przez przedsiębiorców, ale także rolników. W zależności od wielkości firmy lub gospodarstwa rolnego bank ten przygotowuje dla każdego z klientów indywidualną ofertę leasingu na fotowoltaikę BNP Paribas. Warunkiem koniecznym do jego uzyskania jest natomiast posiadanie konta w tym banku lub gotowość do jego założenia.

Ze względu na indywidualne podejście do klientów koszty leasingów w BNP Paribas na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej ustalane są dla każdego z nich oddzielnie, chcąc więc poznać szczegóły na ten temat najlepiej udać się do najbliższego oddziału banku lub odwiedzić jego stronę internetową i skontaktować się z konsultantem.

Kredyt na fotowoltaikę BNP Paribas dla osób prywatnych

Z kolei kredyt na zielone zmiany w BNP Paribas to oferta skierowana do klientów indywidualnych, która pozwala sfinansować nie tylko zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej, ale także termomodernizacje budynków polegająca na wykonaniu nowej izolacji czy też wymianie stolarki okiennej i drzwiowej.

W ramach kredytu na fotowoltaikę BNP Paribas uzyskać można nawet do 200 tysięcy złotych, przy czym okres spłaty zaciągniętego kredytu wynosić może aż 120 miesięcy. RRSO zaczyna się w tym przypadku od 6% i zależy od indywidualnych ustaleń z bankiem. Oprocentowanie kredytu to z kolei zaledwie 5%. Co istotne BNP Paribas nie pobiera żadnej prowizji za udzielenie kredytu na fotowoltaikę, dzięki temu wyróżnia się on na tle ofert innych banków z podobnymi rozwiązaniami.

Jak uzyskać kredyt na fotowoltaikę w BNP Paribas?

Aby zaciągnąć kredyt na fotowoltaikę BNP Paribas, wystarczy wejść na stronę banku i wypełnić specjalnie przygotowany formularz lub odwiedzić jego placówkę. Pozytywna decyzja kredytowa zależy w tym przypadku od zdolności kredytowej osób zainteresowanych tym rozwiązaniem, a także ich nienagannej opinii w BIK, podobnie jak w przypadku zwykłych kredytów konsumpcyjnych.

Podsumowując kredyt na fotowoltaikę w BNP Paribas to niezwykle rozbudowana oferta, z której skorzystać mogą w zależności od jego wariantu zarówno klienci indywidualni, jak i rolnicy oraz przedsiębiorcy. W przypadku tych ostatnich bank ten dodatkowo przygotował także ofertę leasingu na fotowoltaikę.

Przed podjęciem decyzji o wyborze banku, który pomoże sfinansować inwestycje w panele fotowoltaiczne, warto jednak poznać dokładnie ich oferty i porównać je między sobą. Dlatego też zachęcamy do skorzystania z naszego rankingu kredytów i leasingów na fotowoltaikę. Znaleźć można tam wszystkie najważniejsze informacje o ofertach banków w jednym miejscu oraz zestawić je ze sobą.

Aktualności
Fotowoltaika dla rolnika
22 paź 2020
Fotowoltaika dla rolnika

W zachodniej części Europy już od dawna można zaobserwować na dachach gospodarstw rolnych panele słoneczne, które pozwalają wygenerować duże oszczędności dla rolników. W Polsce trend ten zaczyna dopiero wschodzić

Czytaj więcej
Na jakie dopłaty do prądu możemy liczyć w 2025?
5 maj 2025
Na jakie dopłaty do prądu możemy liczyć w 2025?

Rosnące ceny energii elektrycznej to wyzwanie dla wielu domowych budżetów, a jednocześnie realny problem, zarówno dla osób prywatnych, jak i właścicieli firm. Czy w roku 2025 rządowe dopłaty do prądu wejdą w życie? Na jaką pomoc od państwa można liczyć? Kto ją otrzyma? Co z bonami energetycznymi, które stanowiły wsparcie finansowe dla gospodarstw domowych w roku 2024?

Czytaj więcej
Dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę?
19 paź 2020
Dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę?

Stale rosnące ceny za prąd, stają się niemałym obciążeniem dla budżetu, zarówno gospodarstw domowych, jak i firm. Jak je ograniczyć?

Czytaj więcej
Jak sprawdzić status wniosku Mój Prąd?
26 sie 2021
Jak sprawdzić status wniosku Mój Prąd?

Program Mój Prąd jest jednym z najpopularniejszych rodzajów dotacji wypłacanych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, wspierających rozwój energetyki prosumenckiej związanej z montażem mikroinstalacji fotowoltaicznych. Skorzystać z niego mogą wszyscy inwestorzy, którzy zdecydowali się na montaż instalacji o mocy elektrycznej od 2 do 10 kW i wytwarzający prąd z nich na własne potrzeby. W obecnej edycji na wypłaty bezzwrotnych form dofinansowania NFOŚiGW przeznaczył natomiast 534 000 000 złotych.

Czytaj więcej