Porównaj oferty
Enea Operator - planowane wyłączenia
OptimalEnergy

Enea Operator - planowane wyłączenia

Jeśli w naszym domu, mieszkaniu, bądź firmie nagle zabraknie prądu nie należy panikować. Jedną z pierwszych czynności powinno być sprawdzenie, czy nie było to wcześniej zaplanowane odłączenie. Pod warunkiem, że mamy przy sobie sprawne urządzenie z dostępem do internetu, przechodzimy do działania. W tym celu Enea Operator na swojej stronie internetowej prezentuje narzędzie gdzie bez problemu można na bieżąco sprawdzić kiedy i gdzie dojdzie do wyłączenia prądu. Wskazane jest korzystać regularnie z tego urządzenia, aby nie dać się w przyszłości zaskoczyć. Jeśli jesteś mieszkańcem budynku wielomieszkaniowego to spółdzielnia zadba o powiadomienie, dlatego warto czytać ogłoszenia zawieszane na tablicy.

Planowane wyłączenia w Twoim rejonie

  • Po wejściu na stronę Operator Enea najeżdżamy myszką na górne menu, w pole "Obsługa Klienta i kontakt". Klikamy na "Planowane Wyłączenia" i czekamy aż otworzy się nowe okno.
  • Na ekranie, w centrum, pojawia się mapa, a na niej wybieramy województwo, które nas interesuje. Po lewej stronie widzimy, że możemy skorzystać w tym miejscu z innego udogodnienia, mowa tu o otrzymywaniu powiadomień o najbliższych wyłączeniach w Twoim miejscu zamieszkania. Z prawej strony możemy od razu wpisać dane adresowe, aby pominąć następny etap. 
  • Pojawia się kolejna mapka i tutaj wybieramy spośród zawężonej grupy rejonów, ten który nas interesuje. Jest to już ostatni krok jaki musimy wykonać.
  • Po chwili naszym oczom ukazuje się lista, którą zobaczymy w całości poruszając się suwakiem w dół. Mamy tu szczegółowo opisane adresy, które obejmuje odłączenie oraz godziny w jakich powinno to trwać. Listę wyłączeń da się wydrukować, jest to również bardzo przydatna sprawa. Jeśli nie znalazłeś swojego adresu w tym miejscu, to prawdopodobnie doszło do nieprzewidzianej wcześniej awarii i należy to zgłosić na bezpłatny, dostępny całodobowo numer 911.
  • Korzystanie z tego narzędzia jest bardzo przydatne i może pomóc w zaplanowaniu dnia pracy i użytkowania maszyn roboczych i tych używanych w domach. Należy to traktować jako swoisty newsletter, czyli powiadomienia odnośnie przerwań dostaw prądu w Twoim rejonie zamieszkania.