Porównaj oferty

Cena prądu w Orange w 2024 r

W ostatnich latach ceny energii elektrycznej systematycznie rosły. Ostatnia z podwyżek stawek za prąd wprowadzona wraz z 1 stycznia 2024, stała się jednak w znaczący sposób odczuwalna w portfelach Polaków. Rachunki za energię elektryczną wzrosły bowiem aż o około 24% w porównaniu do tego ile kosztował 1 kWh prądu w 2021 roku. Wyższe ceny prądu obowiązują aktualnie u wszystkich sprzedawców prądu. Ile wobec tego wynosi cena prądu Orange?

Orange Energia, czyli prąd od telekomu

Orange to kolejna z firm telekomunikacyjnych, która podobnie jak Plus postanowiła rozszerzyć swoją ofertę o sprzedaż energii elektrycznej. W związku z tym powstała nowa spółka Orange Energia, która obecnie zajmuje się sprzedażą energii elektrycznej zarówno dla klientów biznesowych, jak i gospodarstw domowych.

W przypadku tego sprzedawcy prąd oferowany jest zarówno na podstawie klasycznych taryf, jak i w 4 różnych pakietach do wyboru, które różnią się między sobą zadeklarowanym zużyciem energii w danym okresie rozliczeniowym. Wybrany pakiet wpływa nie tylko na cenę energii na rachunkach, ale także oferowane w ramach umowy z Orange bonusy.

Ile wynosi cena 1 kWh w Orange?

Ze względu na fakt, że sprzedawana przez Orange energia elektryczna w ponad 60% produkowana jest z węgla, jej ceny uległy także podwyżkom wynikającym z hurtowych cen zakupu 1 MWh prądu na Towarowej Giełdzie Energii, które w ostatnich latach mocno wzrosły. W związku z tym aktualna cena 1 kWh w Orange to:

Należy jednak pamiętać, że podana powyżej cena to nie jedyny element składający się na finalną wysokość rachunków za prąd. Orange jest wyłącznie sprzedawcą prądu, oznacza to więc, że zawierane z tą firmą umowy nie obejmują dystrybucji energii elektrycznej, a tym samym opłat z tym związanych, które w 2024 roku zgodnie z zatwierdzoną przez prezesa URE stawką wzrosły o 8% w porównaniu do poprzedniego roku.

Jak w 2024 roku kształtuje się w Orange energia cena za kWh prądu w porównaniu do innych firm?

Porównując stawki sprzedawcy energii, jakim jest Orange z cenami prądu w innych największych firmach, można je określić jako korzystne, nawet pomimo wprowadzonych na początku 2024 roku podwyżek oraz nieznacznie odbiegające od średniej ceny 1 kWh energii elektrycznej według danych ze stycznia bieżącego roku. Należy jednak pamiętać, że podawane przez tego sprzedawcę prądu ceny energii elektrycznej dotyczą wyłącznie energii czynnej i opłat handlowych. Aby więc uzyskać finalny koszt 1 kWh prądu, należy do nich doliczyć również opłaty dystrybucyjne.