Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo
Strona główna > Aktualności > Wskazówki przy zmianie sprzedawcy prądu > LUMI Oferta PGE. Sprawdzamy czy zmiana sprzedawcy prądu się opłaca

LUMI Oferta PGE. Sprawdzamy czy zmiana sprzedawcy prądu się opłaca

12345

Ocena 3.9/5 (155 głosy/ów)

LUMI Oferta PGE. Sprawdzamy czy zmiana sprzedawcy prądu się opłaca
LUMI to nowa marka, której właścicielem jest PGE. Jeden z największych w Polsce sprzedawców prądu swoją ofertę kieruje tylko i wyłącznie do odbiorców prądu, którzy są przyłączeni do sieci dystrybucyjnej Innogy Stoen Operator. W praktyce są to odbiorcy prądu, którzy mieszkają w zdecydowanej większości w Warszawie. Czy dedykowana marka o nazwie LUMI przyciągnie swoimi ofertami do siebie mieszkańców Warszawy? Dziś sprawdzimy czy oferta firmy PGE jest naprawdę korzystna!

Lumi prąd dla Warszawy. Ile płacą warszawiacy za prąd w Innogy

W zdecydowanej większości odbiorcy prądu w Warszawie są klientami firmy Innogy. Sprzedawca prądu, wcześniej znany jako RWE to tzw. sprzedawca z urzędu, który od lat dominuje na rynku w stolicy. Liberalizacja rynku energii od wielu lat daje możliwość swobodnego wyboru sprzedawcy prądu, jednak w Polsce zmiana sprzedawcy prądu jest cały czas mało popularna, chodź od kilku lat na szczęście to się zmienia. Osoby, które nie zmieniły do tej pory sprzedawcy prądu i które nie skorzystały w między czasie z innej niż bazowa oferty firmy Innogy płacą następujące stawki netto:
  • Taryfa G11 Innogy: Stawka całodobowa za kWh: 0.2762 oraz 4,29 zł/mc opłaty handlowej
  • Taryfa G12 Innogy: Stawka dzienna za kWh: 0,2928. Stawka nocna za kWh 0,2592 oraz 4,84 zł/mc opłaty handlowej

Tak jak już pisalśmy na naszych stronach, stawki za kWh w Warszawie są najwyższe w odniesieniu do pozostałych stawek taryfowych w innych częściach Polski.

Lumi oferta dla domu. Taryfa G11 i G12

Wiemy już ile wynosi punkt odniesienia. Znamy stawki po jakich prąd sprzedaje firma Innogy. Co proponuje w takim razie firma PGE Lumi dla Warszawy? Wchodząc na stronę sprzedawcy mamy do wyboru 3 warianty:

lumi oferta

źródło: www.lumipge.pl

  1. 300 na pełny bak
  2. 300 na zakupy
  3. Tani prąd

W przypadku ofert 300 zł na pełny bak oraz 300 zł na zakupy sprzedawca oferuje identyczne warunki umowy dotyczące zakupu prądu. Różnica polega na tym jaki prezent wybierze odbiorca, chcąc skorzystać z oferty sprzedawcy. Stawki za kWh dla tych ofert wyglądają w następujący sposób:

  • Taryfa G11 Lumi 300 na pełny bak: Stawka całodobowa za kWh: 0.2683 oraz 5,68 zł/mc opłaty handlowej w przypadku przesyłania FV drogą elektroniczną i aż 9,75 w przypadku FV papierowej
  • Taryfa G12 Lumi 300 na pełny bak: Stawka dzienna za kWh: 0,2683. Stawka nocna za kWh 0,2683 oraz 5,68 zł/mc opłaty handlowej w przypadku przesyłania FV drogą elektroniczną i aż 9,75 w przypadku FV papierowej.

Dla grupy taryfowej G12 sprzedawca zastosował tzw. płaską stawkę. Tyle samo za prąd zapłacimy w ciągu dnia i w nocy.

Oferta tani prąd wygląda w następujący sposób

  • Taryfa G11 Lumi Tani Prąd: Stawka całodobowa za kWh: 0.2439 oraz 5,68 zł/mc opłaty handlowej w przypadku przesyłania FV drogą elektroniczną i aż 9,75 w przypadku FV papierowej
  • Taryfa G12 Lumi Tani Prąd: Stawka dzienna za kWh: 0,2439. Stawka nocna za kWh 0,2439 oraz 3,24 zł/mc opłaty handlowej w przypadku przesyłania FV drogą elektroniczną i aż 7,31 w przypadku FV papierowej.

W ofercie Tani prąd nie otrzymujemy startowego bonusu w postaci 300 zł na zakupy bądź też tankowanie na stacji paliw.

Lumi czy Innogy? Gdzie najtańszy prąd?

Podsumujmy w takim razie czy oferta firmy PGE sprzedawana pod marką LUMI jest atrakcyjna cenowo dla mieszkańca Warszawy. Zestawiając powyższe stawki z ofert widać wyraźnie, że zmiana sprzedawcy prądu na LUMI jest korzystna w odniesieniu do podstawowych stawek firmy Innogy. Korzystając z oferty sprzedawcy otrzymujemy na starcie wyraźny bonus w postaci 300 zł. do wykorzystania na zakupy lub tankowanie, bądź też niższe stawki za kWh i comiesięczną opłatę handlową.

Nie zapominajmy, że każdy odbiorca prądu w Polsce, w tym także z Warszawy może wybrać dowolnego sprzedawcę prądu, nie ograniczając się do oferty sprzedawanej pod marką LUMI. Szczegóły poniżej.

Porównanie cen prądu w Warszawie.

Osoby chcące sprawdzić jaka jest obecnie najbardziej atrakcyjna oferta powinny skorzystać z naszej porównywarki cen prądu OptimalEnergy.pl. Poniżej przedstawimy ile w ciągu 36 miesięcy odbiorca płacący średnio 200 zł miesięcznie za prąd jest w stanie zaoszczędzić wybierając oferty dostępne w naszej porównywarce cen dla taryfy G11. Dla przykładu wykorzystamy kod pocztowy: 03-159

lumi porownanie cen prądu warszawa

źródło:https://optimalenergy.pl/energia-dla-domu/tani-prad/

Po podaniu kodu pocztowego w naszym formularzu wprowadzamy wysokość rachunku na poziomie 200 zł

lumi rachunek za prąd

źródło: https://optimalenergy.pl/energia-dla-domu/tani-prad/

Jak widzimy na poniższym zrzucie ekranu z naszej porównywarki cen prądu dla domu OptimalEnergy.pl wybierając np. jedną z dwóch pierwszych ofert możemy w ciągu roku zaoszczędzi śr. ponad 300 zł rocznie. Co ważne najlepsze oferty na OptimalEnergy.pl są wolne od dodatkowych opłat handlowych! To właśnie one powodują że przy podobnej stawce za kWh, różnice w ofertach wynoszą kilkaset złotych.

lumi czy pge

Porównywarka cen prądu OptimalEnergy.pl z dnia 30.04.2018r

Firma Pulsar Energia i Po Prostu Energia swoimi ofertami przebijają to co na ten moment oferuje PGE pod marką LUMI. Nie zmienia to jednak faktu, że każda z 3 przedstawionych powyżej opcji jest bardziej korzystna od tej, jaką obecnie oferuje Innogy. To pokazuje tylko, jak dużo dzieje się na rynku energii w Polsce oraz to, że każdy z nas ma wiele opcji aby płacić mniej za dokładnie ten sam prądu. Pamiętajcie także, że oferty sprzedawców prądu zmieniają się w czasie bardzo często. Osoby chcące zmienić sprzedawcę prądu, powinny skorzystać z naszej porównywarki cen, w której na bieżąco aktualizujemy oferty prądu. Porównywarka OptimalEnergy.pl to najlepsze na rynku narzędzie, w którym znajdziecie pełną bazę ofert i w zaciszu domowym spokojnie podejmiecie decyzję, którego sprzedawcę prądu wybrać!

Dla użytkowników chcących otrzymać ofertę firmy Pulsar Energia lub Po Prostu Energia zapraszamy do wypełnienia poniższych formularzy kontaktowych, w celu poznania szczegółów oferty:

Aktualizacja oferty Lumi PGE - ostatni kwartał 2018 roku

Rosnące ceny prądu na giełdzie dotknęły także ofertę Lumi PGE. Obecnie sprzedawca prądu oferuje dużo mniej atrakcyjne warunki sprzedaży prądu niż to miało miejsce w pierwszej połowie roku. Co się zmieniło? Przede wszystkim dużo mniejsze rabaty. Za zakupy lub tankowanie bonus to nie 300, a 100 zł!

aktualna oferta lumi pge

źródło: www.lumipge.pl

Czy cena prądu w ofercie Lumi PGE poszła w górę? Koniecznie odwiedź naszą porównywarkę cen prądu i gazu Optimalenergy.pl i zobacz jak zmieniła się cena prądu i wysokość opłaty handlowej w ofercie Lumi PGE dla mieszkańców Warszawy!


Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

optimalenergy.pl

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka działająca tylko i wyłącznie w obszarze tematyki związanej z prądem i gazem. Od 2010 roku piszemy o rynku energii, tworzymy raporty i rankingi, które pomagają obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Powrót